שתף קטע נבחר

אחותי הקטנה, בת 105. שיא גינס במסיבת תה

דורותי ומרג'ורי מבריטניה הן שיאניות גינס בקטגוריה חדשה - הגיל המשולב המבוגר ביותר של אחים. הצעירה שבהן נכנסה רק לפני שנה לבית אבות - עד אז היא חיה לבדה

אחותי, מתי הולכים לעוד מסיבת תה? דורותי ריצ'ארדס היא בת 108 ואחותה מרג'ורי ראדל בת 105 - וביחד הן האחיות המבוגרות בעולם. מרג'ורי נולדה ב-21 באפריל 1907. דורותי חיה בבית אבות בלינקולנשייר, ונולדה ב-15 בדצמבר 1903, יומיים לפני שהאחים רייט הוציאו לפועל בהצלחה את הטיסה הראשונה בעולם.

 

חדשות נוספות מהעולם:

 

דובר של גינס אמר לרשת BBC כי גילן המשותף של האחיות, 213 שנים, שלושה חודשים ו-27 ימים, הוא "הגיל המבוגר ביותר של שני אחים חיים". האחיות חגגו את זכייתן בתואר במסיבת תה בבית האבות בפטרבורו, שבו חיה מרג'ורי.

 

הן נולדו וגדלו בנורת'המפטון בבריטניה. לאביהן היה מפעל נעליים. דורותי הלכה ללמוד חינוך גופני בלונדון וגם אחותה הרחיקה ממקום המגורים כדי ללמוד בקולג'. הן שבו לבית הוריהן כאשר אמן מתה ואביהן נזקק לעזרה בניהול משק הבית, כך שאף אחת מהן לא הספיקה לעסוק במה שלמדה", סיפרה ביתה של מרג'ורי, פאט קומבר.

 

מרג'ורי נישאה לראשונה לג'יימס וילס ב-1932 ונולדו להם שלושה ילדים. חמש שנים לאחר שבעלה מת, היא התחתנה שוב - עם אלן ראדל. בתה פאט סיפרה שאמה הייתה שחקנית טניס רצינית ועסקה גם בגינון ובתפירה. היא נכנסה לבית האבות לפני שנה, ועד אז חיה בגפה. גם דורותי התחתנה וילדה שלושה ילדים. הייתה לה חנות מתנות קטנה בעיר מגוריה.

 

קומבר הייתה במסיבה והביעה פליאתה מתשומת הלב הרבה שאמה ודודתה זוכות לה: "רק רצינו להפגיש אותן", אמרה, "הן לא ראו אחת את השנייה במשך שלוש שנים בשל חולשתן הפיזית. הבאנו את דודתי בת ה-108 לבית האבות של אמי כדי שיבלו יחד במשך שעה".

 

קרוב משפחה שלהן עבד עם חוקרי גינס כדי לאשרר את אמיתות המסמכים שהעידו על גילן של השתיים. דובר של גינס אמר כי מדד הגיל המשולב לקביעת שיא הוא מדד חדש, וזהו השיא הראשון שנרשם במסגרת והוסיף: אנו מברכים את מרג'ורי ואת דורות'י על כניסתן למשפחת השיאים של גינס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עד 120. זה כבר לא רחוק
צילום: Index Open
מומלצים