שתף קטע נבחר

חושפי ווטרגייט: "ניקסון יותר גרוע ממה שחשבנו"

בוב וודוורד וקרל ברנשטיין, שחשפו את הפרשה שהביאה לסוף דרכו הפוליטית של הנשיא ניקסון, חזרו לשתף פעולה אחרי 36 שנה. במאמר בוושינגטון פוסט הם כתבו: "ניקסון הפך את הבית הלבן שלו במידה שלא תאמן לפרוייקט פלילי"

40 שנה אחרי שחשפו את פרשת ווטרגייט בסדרת תחקירים וגרמו להתפטרותו של הנשיא האמריקני, ריצ'רד ניקסון, שבים בוב וודוורד וקרל ברנשטיין, לשתף פעולה. הפעם הם כתבו מאמר משותף ב"וושינגטון פוסט". במאמר, שכותרתו "וודוורד וברנשטיין: 40 שנה אחרי ווטרגייט, ניקסון היה הרבה יותר גרוע ממה שחשבנו", הם לא מניחים לניקסון, שהלך לעולמו לפני 18 שנה.

 

עוד חדשות בעולם:

תשדיר במצרים: אל תדברו עם זרים, הם מרגלים

בגלל שטיח אפגני: שר גרמני מואשם ב"הברחה"

זימבבווה: 'הומלס נדרס ע"י שיירת הנשיא והופקר'

 

ברנשטיין ווודוורד כתבו תחקירים על פרשת ווטרגייט במשך שנתיים, משנת 1972 עד 1974. בעקבות התפטרותו של ניקסון ב-1974 הם פרסמו את ספרם המשותף "כל אנשי הנשיא" וכעבור שנתיים הם פרסמו ספר משותף נוסף על הפרשה, בשם "הימים האחרונים". מאז נפרדו דרכיהם המקצועיות של השניים.

 

וודוורד, בן 69, נשאר לעבוד ב"וושינגטון פוסט" וכיום הוא העורך המשותף של העיתון. מנגד, קרל ברנשטיין (68) נדד בין כלי תקשורת רבים וכיום הוא כתב מיוחד של המגזין "ווניטי פיר".

 

עכשיו, לראשונה זה 36 שבים, שניהם שוב משתפים פעולה. פרט למאמר, שניהם ישתתפו בשידור משותף באתר האינטרנט של העיתון, לצד דמויות מרכזיות אחרות בפרשת ווטרגייט.

 

וודוורד וברנשטיין כותבים היום כי "ווטרגייט, שעליה כתבנו בוושינגטון פוסט בין 1972 ל-1974, אינה ווטרגייט שאנחנו מכירים כיום. זה היה רק הצצה חטופה למשהו שהוא הרבה יותר גרוע. בזמן שהוא אולץ לפרוש, ניקסון הפך את הבית הלבן שלו במידה שלא תאמן לפרוייקט פלילי".

 

ברבות השנים טוענים השניים נאספו מספיק מסמכים כדי להעניק תמונה מקיפה על מעורבותו האישית של ניקסון. "כיום שפע של רישומים נותנים תשובות חד משמעיות וראיות על פרשת ווטרגייט ומשמעותה", כתבו השניים, "המסמכים מאפשרים לערוב אחר השליטה האישית של הנשיא על קמפיין מסיבי של ריגול פוליטי, חבלה ופעילויות בלתי חוקיות אחרות נגד יריביו".

 

וודוורד וברנשטיין טוענים בכתבה כי במשך חמש שנים וחצי בבית הלבן, ריצ'רד ניקסון ניהל חמש מלחמות: בתנועה נגד המלחמה בוויטנאם, נגד העיתונות, נגד הדמוקרטים , נגד מערכת המשפט ואפילו נגד ההיסטוריה. "הרבה לפני הפריצה לווטרגייט (הבניין בו שכנו משרדי המפלגה הדמוקרטית) - נעלי גומי, גניבה, ציתות, וחבלה פוליטית, הפכו להיות אורח חיים בבית הלבן של ניקסון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
וודוורד וברנשטיין בשנות ה-70'
צילום: איי פי
צילום: AP
ריצ'רד ניקסון
צילום: AP
מומלצים