שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פסטיבל הסטודנטים הסתיים: מי הזוכים?

  הסטודנטית אפרת קאופמן מבית הספר מעלה זכתה בפרס הראשון בתחרות הישראלית של פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי של אוניברסיטת תל אביב עם סרטה "למה השמש" העוסק בתלמידה שובבה באולפנה

  פסטיבל סרטי הסטודנטים הבינלאומי ה-14 של אוניברסיטת תל אביב ננעל הערב (שבת) בטקס חלוקת הפרסים בתחרויות השונות - אלו השמורות לסטודנטים לקולנוע מישראל, ואלו שהוקדשו לאורחים מחו"ל. בפרס הראשון לסרט המקומי הטוב ביותר זכתה אפרת קאופמן מבית הספר מעלה על סרטה "למה השמש", שזיכה אותה בפרס כספי בסך 30 אלף שקלים (בתוספת שירותי פוסט פרודקשן בעלות של 20 אלף שקלים והשכרת ציוד בסך 8,000 שקלים).

   

  מתוך "למה בשמש" 

   

  קאופמן זכתה בפרס על סרטה שהועדף על פני 39 מועמדים מ-14 בתי ספר לקולנוע בישראל. הסרט הפארודי מספר את סיפורה של מעיין, תלמידת פנימייה דתית, שמתאהבת בחקלאי צעיר ומשגעת את האולפנה.

   

  בקטגוריה המשותפת לסרטי תעודה, אנימציה וניסיוניים, חולק הפרס בין שני סרטים: "חתונה מעבר לגדר" של איילון קוטלר ו-ווג'י קבהה (סמינר הקיבוצים) זכה בתואר סרט התעודה הטוב ביותר בעוד ש"ביט" של אור בר אל (בצלאל) זכה בתואר סרט האנימציה הטוב ביותר. הפרס בסך 10,000 שקלים חולק בהתאם וכך גם המענק בסך 20 אלף שקלים לצורך פוסט פרודקשן.

   

  בציון לשבח מטעם חבר השופטים בראשות השחקנית גילה אלמגור זכה "טעטע" - סרטו של יניב לינטון מבית הספר סם שפיגל. בפרס חביב הקהל זכה הסרט "דירה עם כניסה בחצר" של עמרי שנהר מאוניברסיטת תל אביב ובפרס מיוחד, המוענק פרס מטעם הקרן החדשה לישראל לקידום שינוי חברתי, זכה הסרט "תעודה של זהות" של מיטל בן חמו מסמינר הקיבוצים. 

   

  עוד זוכים בתחרות הישראלית:

  תסריט: "מלח הארץ" של רוני בארי (מכללת ספיר)

  צילום: "קטופה" של מרגריטה בלקל, ולצלם יניב לינטון (סם שפיגל).

  עריכה: "אחותי את" של אושרת מאירוביץ', ולעורך יובל אור (מעלה) 

   

  במהלך הפסטיבל נערכה רטרוספקטיבה לבמאי האיטלקי פאולו סורנטינו (שסרטו האחרון "זה בוודאי המקום" זכה להצלחה גדולה השנה בישראל), שאף התארח בסוף השבוע לכיתת אמן עבור הסטודנטים. בן ארצו אנריקו מריה-ארטלה זכה בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית עם "My Bow Breathing" והצטרף לשורה של יוצרים שזכו בפרסים בפסטיבל בעבר - חלקם הפכו לקולנוענים מוכרים (ביניהם תומאס וינטרברג הדני, נילס ארדן אורלב השבדי ואלן טיילור הבריטי).

   

  הטריילר של "My Bow Breathing"

   

  מריה-ארטלה שנבחר מתוך מספר שיא של 120 סרטים מכל העולם זכה ב-30 אלף שקלים. כמו בתחרות הישראלית, גם בזו הבינלאומית חולק הפרס בסך 10,000 שקלים בין שני מועמדים - שניהם מרוסיה:

   "Inside a Square Circle" של ואלרי שבצ'נקו (הסרט התיעודי הטוב ביותר), "My Strange Grandfather" של דינה וליקובסקאיה (סרט האנימציה הטוב ביותר).

     

  זוכים נוספים בתחרות הבינלאומית:

  בימוי: "Guanape Sur" של יאנוש ריכטר מאיטליה

  תסריט: "Staring Match" אורית פוקס מישראל (סם שפיגל).

  צילום: "Tuba Atlantic", צלם הלבאר וויטזו מנורבגיה.

    

  הסרט הטוב ביותר בפוקוס מדינות הים התיכון וארצות ערב הוענק לשני סרטים וחולק פרס בסך 5,000 שקלים: "How I Killed Rabin" של מיכאל אלאלו מישראל (סם שפיגל) ו"דיוקן משיח ג'ראח" של רבקה וינגרט-ג'אבי מישראל. ציון לשבח מטעם חבר השופטים בראשות ארי פולמן הוענק ל"The Letter" של קנת' מרקן מבלגיה.  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתוך הסרט
  מתוך "למה השמש"
  צילום: מתוך הסרט
  לאתר ההטבות
  מומלצים