שתף קטע נבחר

תנו לתרנגולות לחיות

ממתי תרנגולת בכלוב בגודל בלטה ועגל שכלוא בתא צר מוגדרים כתוצרת חקלאית? שי אביבי קורא לשרי הממשלה לשים קץ לסחבת של משרד החקלאות לשיפור תנאי ההחזקה של בע"ח במשקים ולהעביר את האחריות לגלעד ארדן. עוד יגיע הזמן בו נתפלא איך יכלו להתייחס לבע"ח כמו לחפץ

אני אוהב את גלעד ארדן. האביר הלבן של אנשי איכות הסביבה. הוא התקווה, הדור החדש, פוליטיקאי עם לב, ואוזן ועין להבחין במה שטוב.

 

הוא מבין שמה שיכסה הבטון - לא יצמח. ארדן הוא השר להגנת הסביבה. הבנאדם הנכון במשרד הנכון להחזיק באחריות לשלומם ורווחתם של בעלי חיים. הוא לא פריק, או קיצון, או חריג. הוא פשוט לא עיוור.

 

עוד בערוץ בע"ח ב-ynet

 

לא עיוור כמו אלה שרואים בבעלי חיים אמצעים שנועדו לרווחתנו, אלה שרואים בחופי ים רצועות של כסף מזומן, אלה שרואים באוויר באדמה ובמים מזבלות אדירות לפסולת. הוא רואה למרחוק.

 

הוא מספיק חכם ומספיק רגיש ומספיק קשוב כדי לראות לטווח ארוך, לזמן בו נתפלא איך יכלו בני אדם להתייחס לבעלי חיים כמו לחפץ, לאדמה כמו לפח זבל, איך יכלו בני אדם לזהם את האוויר שהם נושמים ולירוק לבאר ממנה הם שותים.

 

לא חפץ. תרנגולות בכלובי סוללה (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
לא חפץ. תרנגולות בכלובי סוללה(צילום: אמיר לוי)

 

 

להעביר את השמנת מהחתול למקרר

הוא פשוט רואה הלאה. והוא מספיק אמיץ כדי להגיד את זה, ולפעול, ולעמוד נחוש. והוא מספיק חזק. האיש הנכון במשרד הנכון, המשרד להגנת הסביבה.

 

ממתי תרנגולת בכלוב בגודל בלטה הפכה ל"חקלאות"? ממתי דג דבוק לעוד עשרות אלפי דגים בתוך רשת נחשב ל"חקלאות"? ממתי עגל כלוא בתא צר בלי יכולת לזוז הוא "חקלאות"? או שבמבט אחר, אנושי כמו שבני אדם יכולים להיות אם הם פוקחים עיניים, מדובר ביצורים חיים, שאוכלים ושותים, מרגישים, פוחדים ושמחים, ממש כמונו.

 

למשרד החקלאות רקורד מצער בכל הנוגע להתעלמות מחוק צער בעלי חיים, קבירת תקנות לשיפור התנאים בהם מוחזקות החיות לטובת המגדלים, וסחבת בלתי נגמרת. 18 שנים עברו מאז נחקק ובעלי חיים הם עדיין בעלי כאב, ומוות.

 

שרי החקלאות מאז ועד היום משמרים את התפיסה הישנה, חסרת הנשמה, בה הכסף הוא הדבר הקדוש. היום (א') כל זה עשוי להשתנות. ועדת השרים לענייני חקיקה עשויה לקבל החלטה אדירה שמשמעותה להעביר את השמנת מהחתול למקרר.

 

הצעת החוק של ח"כ אלכס מילר, עליה חתומים חברים מכל קצות הקשת הפוליטית, מבקשת להעביר את סמכויות התקנת תקנות צער בעלי-חיים לידי מי שהיה צריך להחזיק בהן מלכתחילה – המשרד להגנת הסביבה.

 

בעלי חיים יישנו יותר רגועים בלילה כשהם יודעים שגלעד ארדן דואג להם, ולמקומות בהם הם חיים, אם בטבע, ואם, עדיין - בכלוב. אני אוהב את גלעד ארדן ומאחל לו, לנו, ולבעלי החיים, בהצלחה.

 

שי אביבי, שחקן ופעיל למען בעלי חיים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים