שתף קטע נבחר

6 מיליון ש' יוקצו להרחבת כפר הסטודנטים בלוד

הקבינט החברתי-כלכלי אישר את הרחבת הכפר שהוקם בשנה שעברה. כדי להשלים את הגדלת הפרויקט נדרשים כ-20 מיליון שקל: 6 מיליון שקל יגיעו מתקציב משרד רה"מ, ו-2 מיליון נוספים יגויסו על ידי עמותת איילים, שבנתה את הכפר

הממשלה תקצה 6 מיליון שקל להרחבת כפר הסטודנטים בלוד - כך אישר הבוקר (ב') הקבינט החברתי-כלכלי. החלטת הקבינט התקבלה לאור הצלחת כפר הסטודנטים בלוד שהוקם בשנה שעברה (2011) ביוזמת שר האוצר, יובל שטייניץ, וסגנית השר במשרד ראש הממשלה, גילה גמליאל. 

 

כיום גרים בכפר 40 סטודנטים הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה ביניהם, אוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר-אילן והפקולטה לחקלאות ברחובות. הסטודנטים נהנים ממלגת לימודים מלאה ומשכר דירה מופחת בשיעור של 500 שקל לחודש. ברשימת ההמתנה לאכלוס בכפר נכללים למעלה מ-500 סטודנטים.

 

כדי להשלים את הגדלת הפרויקט נדרשים כ-20 מיליון שקל, 6 מיליון שקל יגיעו מתקציב משרד רה"מ, ו-2 מיליון נוספים יגויסו על ידי עמותת איילים, שבנתה את הכפר. כפי שנחשף ב"כלכליסט", בהתאם להתקדמות הפרויקט ולאור הצלחתו יבחן משרד האוצר בשנת 2013 את המשך הרחבת הפרויקט והקצאת 12 מיליון שקל נוספים למטרה זו.

 

סגנית השר גילה גמליאל ציינה, כי "הממשלה רואה בצעירים אלו את אבן היסוד בעיצוב החינוך והתרבות וגורסת כי תמיכה בצעירים אינה מהווה הוצאה כספית, אלא השקעה במשאב האנושי וביתרון אסטרטגי בר-קיימא של מדינת ישראל. ישנה הלימה בין שני עקרונות אלו, הם העניקו בסיס ומכנה משותף שאפשר את הצלחת כפר הסטודנטים ומקדם חיי קהילה משופרים עבור הסטודנטים והתושבים ותורם לפיתוח והעצמה בהתאם למדיניות הממשלה".

 

שטייניץ אמר כי "ההחלטה אשר קיבל הקבינט החברתי-כלכלי הבוקר הינה צעד נוסף בדרך לחיזוקה של העיר לוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים