שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רשות השידור משיבה לינון מגל: הפרת את החוזה

  ברוממה לא נשארים חייבים ותוקפים את המגיש המתפטר ינון מגל ואף חושפים את עלות שכרו: 60 אלף שקלים. מנהל חטיבת החדשות: "כל מה שמעניין אותו הוא שכרו ותנאיו הנלווים"

  רשות השידור מגיבה היום (ד') לטענותיו של ינון מגל כפי שהועלו על ידו במכתב ההתפטרות שהגיש אמש ותוקפת אותו בחריפות: "טענותיו של מגל הועלו בעקבות בקשתו של מנהלו משה נסטלבאום מנהל חטיבת החדשות לשבצו ל-5 ימי עבודה בשבוע, כפי שנחתם עימו בחוזה ההעסקה. מגל, שהיה מורגל בהגשת 4 פעמים בשבוע את מהדורת החדשות התרעם על הדרישה וטען באוזני מנהלו "האם אתה מצפה ממני שלא אראה את ילדיי חמישה ימים בשבוע?".

   

  ינון מגל התפטר מהגשת "מבט"

  מהדורת "מבט" לאן: מי יחליף את ינון מגל?

   

  ינון מגל לצידה של מירב מילר ב"מבט" (צילום: שלומי קיים) (צילום: שלומי קיים)
  ינון מגל לצידה של מירב מילר ב"מבט"(צילום: שלומי קיים)

   

  במסגרת התגובה, חושפת רשות השידור בצורה רשמית את שכרו של מגל ותוקפת אותו גם בנושא זה: "רשות השידור מחזיקה בדעה שעובד שעלות שכרו נאמדת בכ-60,000 ש"ח צריך להגיע לפחות 5 פעמים בשבוע למשך כ-6 שעות עבודה במערכת, לטובת הגשת מהדורת "מבט". חרב הפיטורים והקיצוצים מונפת מעל מאות עובדי רשות השידור, ועל מגל, מגיש בכיר בחטיבת החדשות, מוטלת האחריות להוות דוגמא לעובדים ולא להיפך".

   

  גם משה נסטלבאום מנהל חטיבת החדשות של הרשות מגיב ואומר כי: "מגל סירב לעמוד לרשות המערכת ולהגיע במשך תקופה ארוכה לישיבות ולכתוב את הפתיחים למהדורה, למרות שחוזה העבודה שלו מחייב לעשות כך. נוצר הרושם

  שלמגל אין שום עניין אמיתי בעבודת המערכת וכל מה שמעניין אותו הוא שכרו ותנאיו הנלווים. מן הראוי להדגיש, כי חוזה העסקתו של מגל אינו מחייב את רשות השידור להעסיק אותו רק בהגשת המהדורה המרכזית ועל פי החוזה, מגל אמור היה לעמוד לרשות המערכת בכל עבודה עיתונאית, דבר שכאמור סירב לבצע בתקיפות". יש לציין שעד כה לא נתקבלה תגובת הרשות לטענותיו הנוספות של מגל על ההתנהלות מולו.

   

  ינון מגל מסר בתגובה: "קצת מביך למרות התפטרותי, להמשיך ולהגיב להבלים ולשקרים של ההנהלה הנוכחית. מוזר לשמוע ממי שטענו כי אני מהווה בעיה לרייטינג של הערוץ, את התלונה כי לא הסכמתי להופיע יותר על המסך. ההנהלה הזו היא האחרונה שיכולה להטיף מוסר בנושא תשלומים מופרזים, שקיפות ציבורית ומוסר עבודה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יוסי צבקר
  חוטף בחזרה. ינון מגל
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים