שתף קטע נבחר

ארה"ב: כתבת התפטרה כי ניהלה רומן עם מקור

ג'ינה צ'ון מ"וול סטריט ג'ורנל" הביאה לעיתון סקופים גדולים מעיראק מאז הצבתה במדינה ב-2008. השבוע התברר כי היא עשתה זאת דרך מיטתו של בכיר במועצה לביטחון לאומי

מין תמורת מידע? ג'ינה צ'ון, כתבת של העיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל", הוצבה בבגדד בשנת 2008 והביאה לעיתון סקופים גדולים. עכשיו מתברר שהיא עשתה זאת דרך מיטתו של בכיר במועצה לביטחון לאומי, ברט מקגארק, שהיה מוצב באותו זמן בעיר הבירה של עיראק. השניים ניהלו רומן באותו זמן, בהיותם נשואים ומאז הם התגרשו, ובאחרונה הם נישאו זה לזה.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

בואו לבקר: העיר המסוכנת בעולם כבר לא מסוכנת

לפני הבחירות במצרים: הצבא יוכל לעצור אזרחים

 

מקגארק עמד באותה תקופה בראש הצוות האמריקני להסכם ביטחוני עם עיראק. צ'ון סיקרה את הנושא ובתכתובות אלקטרוניות בין השניים שנחשפו בשבוע האחרון והועלו בכמה אתרי אינטרנט, השניים התלוצצו על קיום יחסי מין בתמורה למידע.

 

"הפרה את הקוד המקצועי של העיתון". צ'ון ()
"הפרה את הקוד המקצועי של העיתון". צ'ון

 

הקריירה של מקגארק נסקה מאז והוא עכשיו המועמד של הנשיא ברק אובמה להיות שגריר ארה"ב בעיראק, אך לעומתו ג'ינה ספגה מהלומה לאחר שהופעל עליה לחץ להתפטר מהעיתון בעקבות חשיפת הרומן ביניהם, ושלשום היא  נאלצה להגיש את התפטרותה.

 

במיילים שפורסמו עלה כי העיתונאית הפרה את הקוד המקצועי של העיתון וחלקה עם בן זוגה, איש הממשל האמריקני, מידע שקשור לעיתון.

 

הטעות הגדולה: הסתרת הרומן

הטעות הגדולה של ג'ינה צ'ון הייתה שהיא הסתירה את הרומן ממעסיקיה וזו הייתה הסיבה לפיטוריה, שהרי ב"וול סטריט ג'ורנל" לא חשבו שמערכת היחסים שלה עם בכיר הממשל משפיעה באופן שלילי על אופן הסיקור של ההתנהלות האמריקנית בעיראק. במקרים של קשרים רומנטים בין עיתונאי לבין מקור מידע, נוהג העיתון להעביר את הכתב לתפקיד אחר.

 

עכשיו, לאחר פרסום הפרשה, יש חברי סנאט רפובליקנים שסבורים כי לא צריך לאשר את מינויו של מקגארק כשגריר לעיראק, אבל ממשל אובמה מתעקש על המינוי.

 

המקרה של צ'ון ומקגארק הוא המקרה האחרון, אך לא היחידי של מערכות יחסים שנחשפות בין עיתונאים לבין מקורות מידע.

 

מקרה בולט אחר היה ב-2007, אז נחשפה מערכת יחסים רומנטית בין ראש העיר לוס אנג'לס, אנטוניו ויארגוסה, לבין שדרית של תחנת טלוויזיה לטינית בעיר. פרסום מערכת היחסים גרם לראש העיר להתנצל באופן פומבי ותחנת הטלוויזיה הודיעה שהיא מעבירה את הכתבת, מירתלה סלינס, לתפקיד אחר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התגרשה ונישאה למקור המידע שלה. צ'ון
אובמה
צילום: AP
מומלצים