שתף קטע נבחר

פרקליטו של מובארק ל-ynet: "מצבו רע מאוד"

"מובארק לא בתרדמת", הבהיר עו"ד פריד א-דיב בשיחה עם ynet. פרקליטו של הנשיא המודח, שייצג בעבר את עזאם עזאם, שב והאשים בראיונות במצרים: "חמאס וחיזבאללה הרגו את המפגינים, האחים המוסלמים עשו לאזרחים שטיפת מוח"

על רקע הדיווחים הרבים והסותרים לגבי מצבו הבריאותי של חוסני מובארק, אמר היום (ה') פרקליטו של נשיא מצרים המודח בשיחה עם ynet כי "מצבו של מובארק רע מאוד". עורך הדין פריד א-דיב הכחיש את הדיווחים שלפיהם מרשו שקע בתרדמת ואמר: "מובארק עדיין לא נמצא בתרדמת, אולם ייתכן שהוא הולך לכיוון הזה של תרדמת וזה עלול להגיע לתוצאה הזו".

 

עוד כתבות על מובארק ב-ynet:

מובארק לעורך דינו: "רוצים להרוג אותי בכלא"

"מובארק איבד הכרה: ניזון מיוגורט ונוזלים בלבד"

 

א-דיב, שייצג את הישראלי עזאם עזאם בעת שישב בכלא המצרי, אישר כי הפעם האחרונה שבה פגש את מובארק הייתה בשבת בכלא טורה, אך סירב למסור פרטים על תוכן הפגישה עם האסיר מספר אחד.

 

בראיונות שהעניק לכלי תקשורת במצרים בימים האחרונים אמר א-דיב כי מובארק כלל לא מתעניין בבחירות לנשיאות שיגיעו לישורת האחרונה בימים שבת וראשון בהתמודדות בין אחמד שפיק למוחמד מורסי. "כל מה שמעסיק אותו זה לקבל את הטיפול הרפואי המתאים", סיפר עורך הדין וציין כי בניו של מובארק, עלא וגמאל, לא ישנים בגלל מצבו החמור של אביהם.

 

מובארק. הילדים לא ישנים בגללו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מובארק. הילדים לא ישנים בגללו(צילום: AFP)

 

על העונש שהוטל על מובארק ושר הפנים לשעבר, חביב אל-עאדלי, אמר א-דיב: "הם קיבלו מאסר עולם כיוון שהם, כביכול, לא הגנו על המפגינים מפעילי הטרור. מי שביצע את ההרג זה פושעים ופעילי טרור שנאבקו עם המפגינים. זה חלק מנימוקי פסק הדין נגד מובארק". הוא גם הזכיר את עדותו של עומר סולימאן שאמר שבזמן מהפכת ה-25 בינואר היו במצרים פעילים של תנועת חמאס כשבאמתחתם כמויות גדולות של נשק.

 

"לא פוחד לומר את האמת" 

"אני לא פוחד לומר את האמת", אמר א-דיב וחזר על הטענה שהשמיע

אל-עאדלי במשפט, "על האנשים לדעת שחמאס וחיזבאללה הם ארגוני הטרור אשר הרגו את ילדיהם". לדבריו, "לא מדובר בדעה אישית שלי, אלא הדברים אושרו בבית הדין". הוא גם תקף את האחים המוסלמים וטען כי הם יחד עם חמאס וחיזבאללה שחררו את האסירים שלהם בבתי הכלא במצרים ופתחו את בתי הכלא. אותם אסירים, לטענתו, הם אלה שהרגו את המפגינים.

 

"אם האחים המוסלמים רוצים לתבוע אותי, אז בבקשה", אמר, "אני מאשים אותם בהתאם לתמלילים של בית הדין אשר הם נאשמים בהם בהשתתפות בהרג המפגינים". הוא גם טען כי האחים המוסלמים עשו לאזרחים שטיפת מוח "חסרת בסיס" בניסיון לשכנע אותם כי המשטרה הרגה את המפגינים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק. "מתעניין בטיפול הרפואי, לא בבחירות"
צילום: EPA
מומלצים