שתף קטע נבחר

הוצת מסגד ליד רמאללה: "אולפנה מלחמה"

פחות משבועיים לפני המועד האחרון לפינוי השכונה בבית אל, שוב חשד לטרור יהודי: על מסגד בכפר ג'בע שליד רמאללה רוססו כתובות "אולפנה מלחמה" ו"תג מחיר". נזק נגרם למקום כתוצאה מהצתתו. נתניהו גינה: מדובר במעשה של פורעי חוק

חשד לפעולת "תג מחיר", דווקא לאחר הדיווח על התקדמות משמעותית במגעים לפינוי מוסכם של שכונת גבעת האולפנה בבית אל: אלמונים ריססו לפנות בוקר (יום ג') כתובות בעברית על מסגד בכפר ג'בע, דרומית-מזרחית לרמאללה, ואף הציתו אותו. למסגד נגרם נזק.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

 

על קירות המסגד רוססו כתובות "אולפנה מלחמה" ו"תג מחיר". צה"ל והמשטרה פתחו בסריקות, ועלה חשד כי מדובר בפעולת "תג מחיר". על פי ההערכה, המשחיתים הגיעו מהחלק האחורי של המסגד בג'בע, ניפצו את החלון וככל הנראה השליכו חומר דליק למסגד, שהצית את השטיח. גורמים צבאיים אמרו בתגובה לוונדליזם במסגד כי "מעבר לפגם המוסרי, יש סכנה של ממש באירוע מסוג זה ליציבות הביטחונית ממנה נהנים גם המתנחלים".

 

כתובות על המסגד, הבוקר בכפר ג'אבה (צילום: איאד חדד, בצלם) (צילום: איאד חדד, בצלם)
כתובות על המסגד, הבוקר בכפר ג'אבה(צילום: איאד חדד, בצלם)
 

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, גינה את הפגיעה במסגד. "מדובר במעשה של פורעי חוק, חסרי סובלנות וחסרי אחריות. נפעל כדי להביאם לדין במהירות", נכתב בהודעה שפירסמה לשכתו. יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, גינה אף הוא את הפעולה ולא פסל מעורבות מתנחלים בביצוע המעשה.

 

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס לנושא גם כן, והגדיר אותו "מעשה חמור ונפשע, שנועד לפגוע ברקמת החיים באזור ומסיט את צה"ל וכוחות הביטחון ממשימותיהם, הכוללות הגנה על אזרחי ישראל באזור". ברק הוסיף כי הנחה את צה"ל וגורמי הביטחון "לפעול בכל האמצעים כדי ללכוד את המבצעים ולהביאם לדין".

 

 (צילום: Google Maps, איאד חדד, בצלם) (צילום: Google Maps, איאד חדד, בצלם)
(צילום: Google Maps, איאד חדד, בצלם)

 

בשבועיים האחרונים עלה כמה פעמים חשד לפעולות "תג מחיר" בעקבות הכוונה לפנות את השכונה שבמחלוקת בבית אל. בשבוע שעבר נוקבו צמיגיהם של שבעה כלי רכב של תושבי מזרח ירושלים, בכניסה לשכונת שועפט בצפון ירושלים. על אחד מהם נכתב "האולפנה".

 

כמה ימים לפני כן נוקבו ביישוב המעורב נווה שלום צמיגים של 14 כלי רכב, ועל שלוש מכוניות רוססו כתובות "מוות לערבים", "נקמה" ו-"ד"ש מהאולפנה". כמו כן רוססה הכתובת "ד"ש מחוות גלעד, נקמה", על קיר בית הספר היסודי

בכפר.

 

ראש השב"כ, יורם כהן, התייחס לנושא לפני כשלושה שבועות, בזמן שסקר את המצב הביטחוני בפני ועדת חוץ וביטחון. "שריפה של מסגדים על ידי צעירים יהודים גורמת לנזק רב לישראל הן בהקשר המדיני והן הביטחוני. זהו נזק בל ישוער", אמר, והבטיח "לרדד את הפעילות האקטיבית נגד אותם צעירים יהודים, אם נזהה שהפעילות דועכת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצתה במסגד
צילום: איאד חדד, בצלם
מומלצים