שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אות מפעל חיים יוענק לפזמונאי דודו ברק

  כנס "מי אני שיר ישראלי" בנושא הזמר העברי ייחתם בהענקת פרס הוקרה על מפעל חיים לפזמונאי דודו ברק, שכתב בין היתר את "פרחים בקנה", "עגילי דמאר" ו"כותל המזרח"

  הפזמונאי דודו ברק יקבל אות הוקרה על מפעל חיים בזמר העברי באירוע המרכזי החותם את כנס "מי אני שיר ישראלי" התשיעי. "זו הרגשה טובה מאוד, אבל בגילי מקבלים את הדברים ברגיעה" מספר ברק ל-ynet.

   

  ברק, זוכה פרס אקו"ם ל על מפעל חיים, החל לכתוב שירים ופזמונים לפני כ- 45 שנים. בין שיריו הבולטים ניתן למצוא את "היום היום", "פרחים בקנה", "חייך וחיי", "כותל המזרח" ו"עגילי דמאר" שנכתב לכבוד זכייתה של שושנה דמארי בפרס ישראל.

   

  בשנים האחרונות מתמודד ברק עם בעיות רפואיות קשות בעמוד השדרה ותהליך שיקום ארוך שעבר. "אני  מתקדם לאט. יפה מאוד אבל לאט. אני כבר לא אהיה רקדן, ולא אלך לאולימפיאדה. אני משתדל לזקוף קומה ולהישיר מבט, להסתכל על השמש. יש לי בנים נהדרים, נכדים, אושרי וטוב לי" הוא מספר.

   

  במסגרת המחווה שתיערך לברק בכנס יופיעו אבי טולדנו, אביבה אבידן, יוני רועה, להקת חיל החינוך והנוער, גילה בשארי וליבי פנקר. מלבד שיריו הידועים של ברק, יושמע גם שיר שכתב על הכתבת הצבאית כרמלה מנשה. "כרמלה מנשה" זה שיר שביקש ממני שלמה צח (שהיה אילן בצמד אילן ואילנית). הוא מאוד אוהב את כרמלה. אמרתי לו שאף אחד לא ישדר את השיר הזה, כמו שלא שידרו את 'ישראלית' של אילנית, שיר שכתבתי לשנת השישים של המדינה. את השיר לכרמלה באמת לא שידרו הרבה, וחבל. התוצאה מאוד יפה" הוא מספר.

   

  הכנס "מי אני שיר ישראלי" התשיעי, ייערך ב-21 ביוני (ה') באוניברסיטת בר אילן ויתקיימו בו פאנלים שונים בנושא זמר עברי. בין משתתפי הכנס: הנשיא לשעבר יצחק נבון, המוזיקאי יוני רכטר, מפקד גל"צ ירון דקל,  דן אלמגור, שמעון פרנס ושרהל'ה שרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יקבל אות הוקרה. דודו ברק
  צילום: אבי חי
  לאתר ההטבות
  מומלצים