שתף קטע נבחר

הענקים הירוקים: 4 מגדלים אקולוגים ייבנו בב"ש

בתכנון - בניינים בני 30 קומות במתחם יוקרתי, שייבנו בסמוך לקניון החדש בעיר הדרומית. הדירות ישלבו אלמנטים ירוקים שיתגברו על האקלים המדברי, כמו חלוקה לאזור יום מאוורר ולאזור לילה מבודד, זכוכיות מסננות קרינה והפרדת פסולת

ירוק מבפנים, רחוק מתל אביב ומדברי מסביב: 450 יחידות דיור יוקרתיות ב-4 מגדלים בני 30 קומות במתחם סגור ואקולוגי מתוכננים לקום בעיר באר שבע. הפרויקט, שאושר בוועדה המחוזית ומצוי בשלב הוצאת ההיתרים בוועדה המקומית, וימוקם בשדרות טוביהו בסמוך לקניון החדש - גרנד קניון בבאר שבע שצפוי להיפתח בעוד כשנה ומצוי בקצה הצפוני של שכונה ט' בעיר.

 

עוד על בנייה ירוקה - בכלכלה ירוקה :

 

תכנון הדירות נעשה על-פי עקרונות הבניה הירוקה תוך התחשבות באקלים המדברי. "מתחם המגורים הסגור יושב על ציר תנועה ראשי, מהווה ריאה ירוקה, ומתוכנן בסטנדרטים גבוהים שטרם נראו בבירת הנגב", מספר האדריכל אבנר ישר, שאחראי על פרויקטים רבים בתל אביב ובינהם מתחם שוק הסיטונאי של גינדי השקעות, ותכנן יחד עם שותפו יואב מיכאל את הפרויקט.  

 

מגדלים ירוקים בלב המדבר. הדמייה (הדמיה: באדיבות אבנר ישר) (הדמיה: באדיבות אבנר ישר)
מגדלים ירוקים בלב המדבר. הדמייה(הדמיה: באדיבות אבנר ישר)

 

הבניין כולו יהנה ממגוון אלמנטים שבהם הושם דגש על ניצול אנרגיה. כך למשל, הדירות בבניין מתאפיינות בחלוקה ל"אזור יום" - חדר המגורים יהיה בעל חזית שקופה ומאווררת, ול"אזור לילה" - חדרי השינה המבודדים תרמית בקירות בנויים בעלי מסה אטומה. בנוסף, חדרי השינה יבנו מבלוקים מבודדים קולטי חום ביום, והחלונות והקרניזים שבבניין יכילו זכוכית מרסנת קרינה. 

 

צמחיה מדברית בגינה

אלמנטים ירוקים נוספים במבנה מתבטאים בהעמדת המבנים - שתאפשר ניצול יעיל של השמש ומעבר רוח אופטימלי לאוורור הדירות. בנוסף, הבניינים יכללו פירי אשפה עם הפרדה בין פסולת רטובה ליבשה וגינה סגורה וגדולה בין הבניינים, שתכלול צמחיה מדברית וחסכונית במים.

 

"העמדת המגדלים נגזרת מכיוון השמש לא רק בקיץ אלא גם בחורף" הסביר ישר. "העמדת המגדלים ב- 4 הפינות של החלקה, תוחמות את המגרש ומאפשרות להנות מקרני השמש החמימות בחורף ללא הטלת צל אחד על השני מחד, ומהצללה בקיץ, מאידך."

 

חצר פנימית ירוקה (הדמיה: באדיבות אבנר ישר) (הדמיה: באדיבות אבנר ישר)
חצר פנימית ירוקה(הדמיה: באדיבות אבנר ישר)

 

ישר הוסיף כי בבואם לתכנן את הפרוייקט - עמדה לנגד עיניהם "שבירת החזות המדברית הצחיחה ויצירת מוקד מגורים חדשני התואם לחזון הפיתוח של העיר. לדבריו, בניה ירוקה מדברית דורשת ידע רב ומשפיעה על התכנון, לא כל שכן בניה מדברית במגדלים, ולכן ההתמחות שלנו בתחום הזה סייעה לנו לתכנן פרוייקט בעל איכויות ירוקות וחסכון באנרגיה.  

 

הפרוייקט יבנה כמתחם סגור כאשר הדיירים החדשים יהנו מ-4 מעליות, ספא, מבריכת שחיה ומועדון דיירים. תמהיל הדירות בפרויקט יכלול דירות 4 חדרים, דירות 5 חדרים, מיני-פנטהאוסים ופנטהאוסים. יזמית הפרויקט תהיה חברת לאקי-קאנטרי. מחירי הדירות טרם פורסמו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: באדיבות אבנר ישר
הדמייה של המגדלים החדשים בב"ש
הדמיה: באדיבות אבנר ישר
מומלצים