שתף קטע נבחר

ירח דבש מר בזנזיבר: זוג ישראלי הותקף במצ'טות

קבוצת שודדים באי שבמזרח אפריקה תקפה את הגבר, שניסה כנראה להתעמת עמם. הם ניסו לכרות לו מספר אצבעות, בניתוח הצליחו רופאים לחבר אותן לידיו

זוג ישראלים הותקף בתחילת השבוע על-ידי קבוצת שודדים באי זנזיבר שבמזרח אפריקה, הגבר נפצע בידו כתוצאה מעימות עם השודדים שהיו חמושים במצ'טות.

  

עוד בחדשות ynet:

 

בני הזוג, תושבי גבעתיים, נסעו לטיול בזנזיבר לכבוד ירח הדבש שלהם. ביום ראשון האחרון הותקפו השניים, בשנות ה-30 לחייהם, על ידי מספר שודדים באי. ככל הנראה, הגבר ניסה להתעמת עם השודדים, ונפצע במהלך התקרית. השודדים חתכו מספר אצבעות מידו והוא נזקק לטיפול רפואי.

 

הגבר הצליח להגיע בכוחות עצמו לקבלת טיפול רפואי, ולאחר מכן הוטס מזנזיבר לדאר א-סלאם, העיר הגדולה ביותר בטנזניה, שם עבר ניתוח חירום בבית חולים. החתך בידו היה מאוד עמוק וכנראה הגיע עד לעצבים ביד, אך בניתוח הצליחו רופאים לחבר את האצבעות לידו.

 

ממשרד החוץ נמסר כי הנושא מוכר להם. "זה היה במהלך שוד ביום ראשון. הבחור נמצא כעת בבית חולים בזנזיבר. המשפחה שלו יודעת וגם חברת הביטוח שלהם, הראל".

   

חיליק מגנוס, מחלץ ממגנוס איתור וחילוץ בינ״ל המנוסה בטיפול באירועים מסוג זה, אמר כי "תייר צריך לפעול תוך כדי הבנה שאם הוא נתקל בשודדים, עליו לשתף פעולה באופן שקט. תייר הוא המטרה המועדפת לאירועים פליליים כי הוא למעשה חסר הגנה. בנוסף, מהצד הפוליטי, כל המעורבים בדבר מעוניינים לטשטש את האירוע כדי לא להצהיר שזהו מקום מסוכן לתיירים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים