שתף קטע נבחר

השרים יכריעו: נשיפון בכל עסק שמוכר אלכוהול?

הצעת חוק מתכוונת לחייב בעלי דיסקוטקים, מועדונים וגני אירועים שמוכרים משקאות משכרים להחזיק מכשירים לבדיקת רמת אלכוהול. הבליין ינשוף, ישלם - ויידע אם הוא יכול לנהוג

האם בקרוב ייאלצו בעלי עסקים המוכרים משקאות משכרים להחזיק גם מכשירים מיוחדים לבדיקת אלכוהול? ועדת השרים לענייני חקיקה תדון היום (א') בהצעת חוק של ח"כ אברהם מיכאלי (ש"ס), המבקשת לחייב את כל מי שנמכרים בבית העסק שלו משקאות אלכוהוליים להתקין גם מכשיר כנשיפון וינשוף, הבודק את רמת האלכוהול אצל הבליינים, כתנאי לקבלת רישיון העסק.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

עימותים אחרי מעצר דפני ליף: "שוטר, אל תגע בי"

מסיבת שתייה בכיתה י': "שכבו בקיא של עצמם"

 

מדובר בתיקון לחוק רישוי עסקים, ומיכאלי מבקש להוסיף לו סעיף שיחייב את הכנסת המכשירים. בעזרת אלו יבצע הנהג - במחיר שייקבע מראש - בדיקה שתאפשר לו לדעת אם הוא כשיר לנהיגה. על פי ההצעה, "בעסק מסוג דיסקוטק, אולם שמחות, גן אירועים, ובעסק למכירת משקאות משכרים שמוגשים לצורך צריכה במקום ההגשה, יותקן במקום בולט ונגיש מכשיר ייעודי לבדיקת אלכוהול באוויר נשוף. הוראה זו תהיה תנאי מתנאי הרישיון של אותו עסק".

 

על פי התיקון להצעת החוק, השר הרלוונטי יהיה רשאי לקבוע בתקנות תשלום מרבי שאותו יוכל בעל העסק לגבות על ביצוע הבדיקה. בדברי ההסבר, כתב ח"כ מיכאלי כי "תופעת השכרות על כל השלכותיה מהווה כיום את אחת הסכנות החמורות המאיימות על שלום הציבור והסדר הציבורי והיא בעלת תרומה רבה להתפתחותן של תופעות שליליות בחברה, שאחת המרכזיות שבהן היא תאונות דרכים חמורות וקטלניות".

 

בהצעה נאמר כי בין החומרים הידועים כחומרים פסיכו-אקטיביים כמו סמים וטבק, מצוי גם האלכוהול. "עלולה להיות לו השפעה משמעותית על מערכת העצבים. האלכוהול משבש את פעילות המערכת וגורם בין היתר להתנהגות אימפולסיבית ולהפרעות בכושר השיפוט", נכתב.

 

בדברי הסיכום נאמר כי "הצעת החוק באה להגביר את המודעות הציבורית לסכנות הגלומות בנהיגה תחת השפעת אלכוהול ולהטמיע בקרב ציבור הנהגים את חשיבות ביצוע הבדיקה במטרה למנוע תאונות דרכים". היום כאמור ידונו השרים בהצעה, שאם תאושר, תעבור להצבעה במליאת הכנסת כבר בשבועות הקרובים.


פורסם לראשונה 23/06/2012 23:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ינשוף משטרתי. בקרוב גרסה אזרחית במועדונים?
צילום: באדיבות דוברות אגף התנועה
מומלצים