שתף קטע נבחר

ראש מועצה: יורים פה, והמשטרה מסננת אותי

ראש מועצת ג'סר א-זרקא טוען כי הוא מתקשר למפקד המשטרה באזורו, אך הוא לא עונה לפניותיו. לדבריו, הוא מתלונן על נהגים שיכורים וירי בחתונות. המשטרה: אין גידול בפשיעה

מזעיקים את המשטרה - אבל השוטרים לא באים: ראש מועצת ג'סר א-זרקא, עז אלדין עמאש, טוען כי הוא נוהג להזעיק שוטרים ליישובו בשל אירועים פליליים והפרעות לתושבים - אבל איש לא מתייחס לפניות שלו.

 

עוד בחדשות:

בין נתניה לטהרן: פוטין בא מחר לביקור נדיר

אמוניה דלפה, תושבי שהם נקראו להסתגר בבתים

נוסעת אולצה לשבת במטוס ליד גופה - ופוצתה

 

עמאש אמר ל-ynet כי בשבוע שעבר היו חמישה מקרים שבהם נדקרו תושבים ובמקרה נוסף נזרק רימון לעבר בית. בנוסף הוא אמר כי ביישוב יש נהגים שמשתוללים עם מכוניותיהם וגם התושבים מוטרדים מהיריות שנורות בלילות בחתונות הנערכות במקום.

 

ג'סר א-זרקא מהאוויר (צילום: באדיבות Lowshot) (צילום: באדיבות Lowshot)
ג'סר א-זרקא מהאוויר(צילום: באדיבות Lowshot)

 

הוא הביא לדוגמה מקרה שאירע לאחרונה. "בשעת הלילה נהגים נסעו כשהם שיכורים והיו יריות", סיפר ראש המועצה. "התקשרתי למפקד תחנת המשטרה, אבל לצערי הוא לא ענה. הוא חושב את עצמו ל'סופרמן'. אחר כך התקשרתי למפקד אחר. הוא ולא התייחס לדבריי ובקושי דיבר. למעשה השוטרים ישנים במקום לעבוד".

 

לדברי עמאש, הוא התקשר גם כמה פעמים כדי להתריע על יריות בחתונות, אך השוטרים לא הגיעו כדי לעצור את היורים - שיכולים לגרום לאסון. הוא סיפר גם כי יש חתונות שנערכות באמצע הכביש, ובמקרה חירום אמבולנס לא יכול לעבור כיוון שהדרך חסומה. "דיברתי עם המשטרה, אבל לא קרה כלום".

 

"ככל הנראה המשטרה רוצה לנתק קשר עם היישוב והמועצה", טוען עמאש. "אנחנו לא נעבור על העניין בשתיקה. ננקוט צעדים חריפים נגד אוזלת ידה של המשטרה. אנחנו מתכוונים להפגין מול תחנת המשטרה. ייתכן שמקרה הרצח הבא בכפר מתקרב, אבל המשטרה מזלזלת בנו".

 

למרות המאבקים של הוועד העממי ביישוב נגד ראשי המועצה, הוועד תומך במאבקו של עמאש נגד האלימות. ראש הוועד העממי, סאמי עלי, אמר: "אנחנו מגנים את גילויי האלימות ומטילים את האחריות על המשטרה. האזרחים

 ביישוב איבדו את תחושת הביטחון. למרות כל האירועים האלימים שקרו בסוף השבוע, המשטרה לא באה". גם הוא אמר כי בכוונת הוועד להפגין נגד המשטרה.

 

במחוז חוף במשטרה סירבו להתייחס לטענותיו של עמאש. עם זאת, ציינו גורמים במשטרה כי אין החמרה חריגה במצב הפשיעה ביישוב בתקופה האחרונה. "יש ויכוח וסכסוך ישן בין שתי משפחות בג'סר א-זרקא ובמסגרתו היו מספר אירועים שטופלו. אירועים אלה נגמרו במעצרים ובכתבי אישום", אמרו הגורמים. "מעבר לכך לא הייתה בתקופה האחרונה שום החמרה או גידול במקרי העבריינות ביישוב".

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עז אלדין עמאש
צילום: סאמי עלי
מומלצים