שתף קטע נבחר

הסגן התפטר: 'איציק שמולי שכח את הסטודנטים'

לאחר שנראה היה כי ראשי התאחדות הסטודנטים מציגים חזית מאוחדת, הטיל עפרי רביב "פצצה" והודיע על התפטרותו. רביב ששימש כסגן של שמולי תקף: "מאז הקיץ איציק נתפש פחות אמין מפני שהתחושה הייתה שהוא עם רגל וחצי בפוליטיקה"

על-רקע היעדרותה הבולטת של התאחדות הסטודנטים מההפגנה האלימה אמש בתל-אביב, הודיע היום (א') סגן יו"ר ההתאחדות עפרי רביב על החלטתו להתפטר מתפקידו. במכתב ששיגר רביב לחברי נשיאות ההתאחדות, הוא תוקף את היו"ר איציק שמולי בחריפות: "הסיבה העיקרית היא אובדן האמונה שלי ביו"ר ההתאחדות הנוכחי, אותו אני מכיר מעל שלוש שנים". דובר התאחדות הסטודנטים מסר בתגובה כי "אנחנו מודים לרביב על פועלו ומאחלים לו המשך הצלחה בדרכו החדשה".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מפגינים שוחררו ממעצר: "המשטרה חסרת אונים"

בבי"ס שנפגע מקסאם: שליש מהתלמידים לא באו

 

רביב אמר ל-ynet כי "במשך כל המחאה החברתית דחפתי את איציק והאמנתי מאוד בדרכו, אבל אחרי שהמחאה הסתיימה הבנתי לאט לאט שפתאום יש פאזה אחרת ומה שעומד בראש הדברים זה לא בדיוק טובת הסטודנטים, אלא הפוליטיקה האישית. ההתנהלות שלו הייתה 'אני ואפסי עוד' והוא לא שיתף את ההתאחדות בהחלטות. זה כבר לא היה איציק שהכרתי בתחילת הדרך".

 

עוד אמר רביב כי "לצערי, איציק שכח את הסטודנטים. לא אכחיש שנוכח ההתנהלות של איציק גמלה בלבי ההחלטה להתמודד נגדו בבחירות לראשות ההתאחדות, אך בסוף החלטתי לוותר. יש תחושה שההתנהלות של ההתאחדות היא מאוד כואבת. אינטרסים כלכליים של הסטודנטים שלא מטפלים בהם ויש תיעדוף פוליטי לגבי מה שאומרים במסרים ואיזה פרויקטים בוחרים לתעדף. מאז הקיץ איציק נתפש בציבור פחות אמין מפני שהתחושה הייתה שהוא עם רגל וחצי בפוליטיקה".

 

"בתחילת הדרך המשותפת תמכתי בו באופן מוחלט ועקבי". רביב (באדיבות רביב עופרי) (באדיבות רביב עופרי)
"בתחילת הדרך המשותפת תמכתי בו באופן מוחלט ועקבי". רביב(באדיבות רביב עופרי)

 

"האתגרים הפנימיים נזנחים" 

ההתפטרות של רביב באה אחרי תקופה ארוכה שבה שררה תמימות דעים בקרב מנהיגי הסטודנטים בישראל בנוגע למאבק החברתי. במכתב לחברי הנשיאות מציין רביב כי "בתחילת הדרך המשותפת תמכתי בו באופן מוחלט ועקבי, האמנתי כי השיקולים העיקריים שמנחים אותו הם טובת ההתאחדות והסטודנטים. לאורך השנה האחרונה חשתי כי האמון שאני נותן הולך ומתערער וכיום אני מרגיש שמחובתי להתריע על מה שרבים 'מרכלים' מאחורי הקלעים".

 

על התוכניות הפוליטיות שנקשרו לשמו של שמולי אמר רביב כי "כיום מונחית ההתאחדות על בסיס של שיקולים אישיים צרים שבראשם עתיד פוליטי במפלגה ספציפית. לצד זה נזנחים האתגרים הפנימיים האדירים שעומדים בפני ההתאחדות לאחר תקופה של התמקדות בנעשה מחוץ לעולם הסטודנטים. עמדתי היא שהמצב הנוכחי מצריך טיפול עומק בסוגיות פנים ארגוניות קשות".

 

רביב מתייחס במכתב ההתפטרות להישגים שרשמה התאחדות הסטודנטים בשנים האחרונות, אך בד בבד מביע את הסתייגותו מכך שהוא "פחות גאה בכך שגיליתי שגם אצלנו הקו השולט הוא המשך הפוליטיקה 'הישנה' של האינטרס והשאיפות האישיות. אני קורא לכולכם לגלות מעורבות, להעז לשאול שאלות, לדרוש שקיפות ולא לפחד להגיד את אשר על לבכם".

 

שמולי - הפנים, רביב - מאחורי הקלעים

יצוין כי בקיץ האחרון עבדו שמולי ורביב בתיאום מושלם. בזמן ששמולי שימש כ"פנים של המאבק", רביב היה זה שניהל את המנגנון מאחורי הקלעים. מאז הוטחה ביקורת רבה

 בהתאחדות על התנהלותו של שמולי ורבים טענו שהוא פועל מתוך דחפים פוליטיים ולא באמת לטובתו של הסטודנט.

 

בשיחות סגורות, רבים בהנהגת ההתאחדות אף מבקרים את הפרויקט של שמולי בלוד שהפך מבחינתו לדגל חברתי. גורם בהנהגת התאחדות הסטודנטים אמר כי "איציק כל הזמן התגאה שהוא גר בכפר הסטודנטים בלוד, אבל זה פרויקט שנוי במחלוקת ולא בטוח שבשביל 20 סטודנטים שעברו לגור איתו בלוד, הייתה שווה כל ההשקעה הכספית שהוקצתה לכך".

 

מנגד, גורם אחר בהנהגה אמר כי "זה נכון שאיציק פעל ממניעים פוליטיים, אבל מצד שני בזכות המחאה החברתית היה לו כוח גדול מאוד ובזכותנו הצלחנו לקדם את האינטרסים של הסטודנטים ונפתחו לנו דלתות רבות במשרדי הממשלה, שבעבר היו סגורות בפנינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמולי. "האמון שאני נותן הולך ומתערער"
צילום: ירון ברנר
מומלצים