שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "דמיון בכתב יד". 4 חשודים בנאצות מנטורי קרתא
  המשטרה מסרה כי החשוד, תושב בני ברק בן 18, פעל עם שלושת החשודים שכבר נעצרו בכנופיה שפעלה בהיררכיה. "אנחנו מנסים לקשור אותם לתיקים נוספים"

  עצור נוסף בחשד להשחתת מוזיאון "יד ושם " והאנדרטאות בגבעת התחמושת ובבקעת הירדן : המשטרה עצרה בצהריים (יום ג') חשוד רביעי, תושב בני ברק בן 18 שלומד בירושלים. הוא ושלושת החשודים שנעצרו מוקדם יותר משתייכים לנטורי קרתא, ובדירותיהם בבירה ובאשדוד איתרו השוטרים פשקווילים בגנות הציונות, כאפיות וחומרי הסתה במחשבים.

   

  מפקד מחוז ש"י, ניצב עמוס יעקב אמר: "מקצועיות ויצירתיות הביאו למעצרם של שלושה חשודים. החשוד הרביעי נתפס בצהריים, וחשוד נוסף בכוונתנו לעצור בהמשך". הארבעה הובאו בצהריים להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.

   

  חומר אנטי ציוני בידי החשודים (צילום באדיבות: משטרת ישראל) (צילום באדיבות: משטרת ישראל)
  חומר אנטי ציוני בידי החשודים(צילום באדיבות: משטרת ישראל)
   

  חילול אנדרטת הבקעה (צילום: חגי יהודה) (צילום: חגי יהודה)
  חילול אנדרטת הבקעה(צילום: חגי יהודה)

   

  מפקד המחוז סירב להתייחס לשיטות הפעולה של המשטרה, אך ציין: "היה ברור לנו שבחלק מהמקרים היה דמיון מסוים בכתב היד של מי שריסס את הכתובות. אנחנו מנסים לקשור אותם לתיקים נוספים".

   

  מפקד היחידה המרכזית, סגן ניצב חיים ניסים, סיפר כי בחודש מאי נרשמה התפתחות משמעותית בתיק: "האירוע המכונן היה ב'יד ושם', שם היו ראיות שהצביעו על חמישה מעורבים. ארבעה מהם שמשתייכים לפלג נטורי קרתא נעצרו". הוא סיפר כי בחוליה יש היררכיה, ומה שאפיין את פעילותם הוא אנטי ציונות. "גם החומר שנתפס מעיד על כך. בחקירתם הודו בחלק מהאירועים, חלקם הודו בכלל האירועים", לדבריו.

   

  עו"ד יאיר נהוראי שמייצג שני קטינים החשודים בפרשה אמר ש"אחד הלקוחות שלי מכחיש מכל וכל כל קשר לאירועים. נפגשתי איתו והעובדה שהוא היה שותף להפגנות בעבר לא קושרת אותו לאירועים. מדובר בבחור צעיר ששיך לעולם החרדי שאיננו מאמין בקיומה של מדינת ישראל. לגביו אני מתכוון לדרוש בדיקה פסיכאטרית".

   

  מ"די לכיבוש" ועד "היטלר, תודה"

  ב-19 באפריל היו אל חברי אותה כנופיה שעל פי החשד ריססו כתובות על שלוש אנדרטאות לזכר חללי צה"ל ועל ואנדרטת השוטרים שנרצחו בבקעת הירדן. סמוך לאחת מהן מוצב דגל ישראל עשוי מברזל, שרוסס בספריי שחור ועל האנדרטה עצמה צויר דגל פלסטין. 

   

  באנדרטת הבקעה, הסמוכה ליישוב פצאל ובה מונצחים שמותיהם של חללי צה"ל ואזרחים שנהרגו באזור, רוססו כתובות "די לכיבוש" ו"סוף לציונות". שמות החיילים החקוקים על האנדרטה רוססו בספריי שחור ובדומה לאנדרטה הסמוכה למחולה, גם עליה צויר דגל פלסטין. 

   

  כשבוע לאחר מכן, ערב יום הזיכרון הושחת אתר ההנצחה גבעת התחמושת בירושלים, כשרוססו במקום כתובות נאצה בגנות הציונות והיהודים. דגל המדינה הענק שהתנוסס על תורן בגובה של 30 מטרים הופל לרצפה ונשרף כליל. בין יתר הכתובות שרוססו נמצאה כתובת שהיללה את המשורר הגרמני וחתן פרס נובל לספרות גינטר גראס, שעורר תרעומת בישראל, לאחר שתקף את מדיניות ישראל נגד איראן: "גינטר גראס צדק", "הציונות - אם כל חטאת" ו"ציונים עלובים".

   

  חודשיים מאוחר יותר ריססו על פי החשד אותם עצורים לפחות 10 כתובות גרפיטי ברחבת הכניסה למוזיאון יד ושם בירושלים. באחת מהן נכתב "היטלר, תודה על השואה" ובאחרת "אם היטלר לא היה, הציונים היו צריכים להמציא אותו".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תמיכה בפלסטינים
  צילום באדיבות: משטרת ישראל
  בגנות הציונות. חומרי הסתה
  צילום באדיבות: משטרת ישראל
  "יד ושם". השחתה במוזיאון
  צילום: אוהד צויגנברג
  נאצה בגבעת התחמושת
  צילום: אוהד צויגנברג
  בקעת הירדן. האנדרטה רוססה שחור
  צילום: חגי יהודה
  מומלצים