שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לבנון: המטיף איים על חיזבאללה, התחנה הותקפה
  תחנת הטלוויזיה הלבנונית "אל-ג'דיד" הותקפה ביריות ובצמיגים בוערים, לאחר שידרה ראיון עם מטיף סוני שאיים על נסראללה ועל השיעים. "אני נשבע באל שאני אגרום לכם לשלם מחיר כבד"
  רעולי פנים תקפו הלילה (יום ג') אולפני תחנת טלוויזיה לבנונית בביירות, לאחר שבתוכניתה התארח מטיף מוסלמי סוני, שמתח ביקורת על ארגון חיזבאללה השיעי. המשטרה הודיעה כי התוקפים הבעירו צמיגים וירו לעבר מטה תחנת הטלוויזיה "אל-ג'דיד". לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למקום.

   

  תחנת "אל ג'דיד" המותקפת (צילום: AP) (צילום: AP)
  תחנת "אל ג'דיד" המותקפת(צילום: AP)

   

  במקביל, אתר התחנה הופל למשך כמה שעות. השוטרים סיפרו כי הם חושדים שהמתקפה היא תגובה להופעתו הטלוויזיונית של המטיף הסוני שייח' אחמד אל-אסיר ביום ראשון.

   

  אל-אסיר, אחד מהדוברים הסונים הבולטים בלבנון, מתח ביקורת חריפה על מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ועל יו"ר הפרלמנט נביה ברי, ראש מפלגת אמל השיעית. הוא האשים את השיעים בהשתלטות על המדינה ובאחריות למעצרו הקצר של איש דת סוני בשבוע שעבר, שנעצר עם אשתו ובנו.

   

  "אני נשבע באל שאני אגרום לכם לשלם מחיר כבד", אמר אל-אסיר בכוונו לנסראללה והוסיף בדברו על השיעים: "לא אתן להם לישון". אל-אסיר הוא גם מבקר תקיף של נשיא סוריה בשאר אסד, ובעבר ארגן הפגנת תמיכה גדולה בהתקוממות נגדו. מספר שעות לאחר שידור הראיון, התחנה הודיעה כי דעותיו של אל-אסיר אינן משקפות את השקפות התחנה.

   

  מעצרו של אחד התוקפים עורר מהומות והביא לחסימת כבישים בידי מפגינים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  מעצרו של אחד התוקפים עורר מהומות והביא לחסימת כבישים בידי מפגינים(צילום: AFP)

   

  במהלך ההתקפה נעצר חשוד, שמכנסיו עלו באש שבערה בצמיגים. המעצר עורר מחאה נזעמת

  בשכונה זוקק בלט שבמרכז ביירות. עשרות הפגינו, הבעירו צמיגים וחסמו כבישים, עד שחיילים הגיעו למקום ופשטו עליו בחיפוש אחר משתפי פעולה עם העצור.

   

  התקרית האלימה התרחשה בתקופה של מתיחות גואה בין סונים לשיעים בלבנון, המוחרפת בשל העימות בסוריה. שיעים רבים בלבנון תומכים במשטרו של אסד. מנגד, סונים רבים תומכים באופוזיציה הסורית, המורכבת ברובה מסונים גם כן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שייח' אחמד אל-אסיר (ארכיון)
  צילום: AP
  נסראללה. "לא אתן להם לישון"
  צילום: EPA
  מומלצים