שתף קטע נבחר

המיליארדר נפטר; האלמנה תקבל כ-1.3 מיליארד

אלמנתו של מיליארדר שנפטר לפני שנתיים ממחלה, תקבל מחצית מהונו, זאת לאחר שבית המשפט לענייני משפחה פסק באופן תקדימי כי הנכסים שצבר בטרם הנישואים שייכים גם לה

בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב קבע אתמול (ב') כי מחצית הכספים של מיליארדר שנפטר לפני כשנתיים, יהיו שייכים לאלמנה. זאת למרות הטענה מנגד כי המילארדר צבר את הונו בטרם נישאו השניים.

 

 

סך הכספים שתקבל האלמנה יעמוד על 1.3 מיליארד שקל, הכוללים כספים שהוריש לה וכ-900 מיליון שקל נוספים, להם זכתה במסגרת פסק הדין משום היותה בעלת חצי מההון המשותף של השניים.

 

המנוח והאלמנה נישאו בשנת 78, חיו חיי נישואין הרמוניים ודילגו במגוריהם בין ישראל ללונדון. בשנת 2009 המיליארד, שהיה גם נדבן גדול, נפטר לאחר מחלה קשה. המנוח הורה בצוואתו להוריש מהונו כ-70 מיליון דולר לאלמנה, סכום דומה לבתו, ועוד כספים ל-65 יורשים נוספים.

 

לפי חוק יחסי ממון, על זוג שנישא בישראל לאחר שנת 1970, יחול איזון משאבים לגבי הנכסים אותם צבר בנישואיו. לגבי נכסים שצבר קודם נישואיו או שירש אותם, לא חלה חוק יחסי הממון ולכן אלו ישארו שייכים לצד העשיר עם פטירתו או גירושיו.

 

עד כה, הפסיקה בחנה לגבי נכסים ספציפיים כיצד נהגו לגביהם בני הזוג. כלומר האם נהגו בהם בשיתוף. אם כך נהגו - הוכרז הנכס כמשותף ואז הבעלות עליו היתה משותפת. אולם במקרה זה דחה בית המשפט את הטענה, כי המיליארדר צבר את הונו טרם נישא לאישה. בפסק הדין נקבע כי לנוכח היחסים הקרובים וארוכי השנים בין השניים - השיתוף יחול על כל הנכסים.

 

מנהל העיזבון, עו"ד גל גוטזגן טען כי ערך נכסיו של המליארדר ירד מיום נישואיו עד יום פטירתו ולכן האישה אף חייבת לעיזבונו כספים, שכן הם לא שלה. אולם בית המשפט דחה את הטענות, ואף העביר ביקורת על מנהל העיזבון כי לא הביא את כל המידע הרלבנטי בפני בית המשפט. את האלמנה יצג עו"ד שי רייכר ממשרד יגאל ארנון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים