שתף קטע נבחר

סגן נשיא איראן: הציונים מפיצים סמים בעולם

בכנס בטהרן, כשמולו אנשי או"ם ודיפלומטים מערביים, נשא סגנו של מחמוד אחמדינג'אד נאום שטנה וטען שהתלמוד מחנך להשמדת עמים אחרים: "תמצאו ציוני אחד שמכור לסם. אין כזה - זו ההוכחה למעורבותם בסחר"

איראן כינסה דיפלומטים מכל העולם לכנס בחסות האו"ם למלחמה בסמים - כדי להפיץ את המשנה האנטישמית. סגן נשיא הרפובליקה האיסלאמית, מוחמד רזה רחימי, נשא אמש (יום ג') נאום שטנה בכנס בבירת המדינה, ובו טען שהתלמוד היהודי אחראי להפצת הסמים בעולם.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

לפי דיווח ב"ניו יורק טיימס", דיפלומטים אירופים ואפילו משתתפים איראנים בכנס הוכו בתדהמה לנוכח נאומו של רחימי, סגנו של מחמוד אחמדינג'אד. הוא עשוי להחריף את בידודה הבינלאומי של איראן, כמה ימים לפני כניסתן לתוקף של סנקציות קשות במיוחד - אמברגו הנפט של האיחוד האירופי, לנוכח סירובה של טהרן לחשוף במלואה את תוכנית הגרעין.

 

"הציונים שולטים בסחר הבלתי חוקי של סמים". אחמדינג'אד (צילום: AP) (צילום: AP)
"הציונים שולטים בסחר הבלתי חוקי של סמים". אחמדינג'אד(צילום: AP)

 

לפי רחימי, התלמוד מחנך "להשמיד את כל מי שמתנגד ליהודים", ואילו "הציונים" שולטים בסחר הבלתי חוקי של סמים. "איראן תשלם לכל מי שיחקור וימצא ציוני אחד שמכור לסם", אמר סגן הנשיא בנאומו והתעקש ש"אין אף אחד כזה - זו ההוכחה למעורבותם בסחר".

 

עוד לפי התיאוריה המלומדת, גינקולוגים נוהגים להרוג תינוקות שחורים בפקודת הציונים, והמהפכה הבולשביקית ב-1917 החלה ביוזמת היהודים, "ובאופן מסתורי אף יהודי לא מת אז". לדברי רחימי, "התלמוד מחנך יהודים לחשוב שהם גזע עליון. הם חושבים שאלוהים יצר את העולם כדי שכל העמים האחרים ישרתו אותם". באמצע הנאום הוא גם סייג והסביר שיש הבדל "בין יהודים שבאמת הולכים בעקבות הנביא משה לבין הציונים, שהם האחראים העיקריים לסחר העולמי בסמים".

 

דיפלומט אירופי שצוטט ב"ניו יורק טיימס" אמר לאחר מכן: "זה היה ללא ספק אחד הנאומים הנוראים ששמעתי בחיי. התגובה הראשונית שלי הייתה: למה אנחנו תומכים בכל סוג של שיתוף פעולה עם האנשים האלה?". עם זאת, אותו דיפלומט

 הגן על נוכחותו בכנס והדגיש ש"אם לא נעזור לאו"ם לסייע לאיראן להילחם בסמים, הקולות של אנשים כמו רחימי יהיו היחידים שיישמעו שם".

 

בתגובה לדברים אמר שר החוץ, אביגדור ליברמן, כי העובדה שנציג האו"ם ונציגי מדינות אירופאיות עדיין משתתפות בכנסים הנערכים בטהרן ו"שבהם מושמעים דברים אנטישמיים מן הסוג הגרוע ביותר, נותנת לגיטימציה למשטר האייתולות האירני המהווה סכנה אמיתית לשלום העולם כולו". השר הוסיף כי המשטר האיראני "אינו מורכב ממטורפים, אלא מאנשים פנאטיים, אנטישמיים בעלי משנה סדורה, שיש להם תוכנית עולמית מפורטת שחלק מרכזי בה, כפי שהם אומרים בפה מלא ובגלוי, הוא השמדת מדינת ישראל".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד רזה רחימי בדרום לבנון בחודש שעבר
צילום: EPA
צילום: AFP
סוחרי סמים מוצאים להורג ברפובליקה האיסלאמית
צילום: AFP
מומלצים