שתף קטע נבחר

מצטיין הרמטכ"ל וחברו נהרגו כשחזרו מערב יחידה

סרן עמרי שחר, מפקד סיירת דבורות בחיל הים, בן 25 מכפר סבא, זכה לאות הצטיינות. הוא נהרג יחד עם סגן רפאל בובליל, בן 22 מרמת גן, בתאונה הקשה הלילה בכביש 4. אביו של עמרי: "תמיד הסתובבתי כטווס והתגאיתי בו. עכשיו אני לא יודע מה לעשות"

קציני הדבוֹרות של חיל הים חגגו אמש (יום ג') בערב יחידה בתל-אביב. בדרך בחזרה לבסיס באשדוד השמחה הגדולה הפכה לאסון: סרן עמרי שחר, מפקד סיירת דבורות בן 25 מכפר סבא, וסגן רפאל בובליל, בן 22 מרמת גן, נהרגו בהתהפכות הרכב שבו נסעו בכביש 4. אביו של עמרי סיפר: "אתמול ב-9 התקשרתי להגיד לו שהגיע לו דואר והוא אמר שהוא נמצא עם הפקודים שלו במסעדה. הוא אמר שהכול בסדר. ב-7 בבוקר קיבלתי את הבשורה. זה הפך ליום הכי שחור בחיים שלי. כשהם נגעו לי בכתף, הרגשתי ששאבו את כל הדם מהגוף שלי".

 

עמרי שחר בן 25 היה דור שלישי בחיל הים. סבו ואביו שירתו גם הם בחיל. הוא התגייס בשנת 2006 לקורס חובלים ובהמשך שירת בסטי"לים, היה קצין דבורות בענף שטח ובתפקידו האחרון כמפקד סיירת שלד"גים באשדוד. הוא הותיר אחריו הורים - אשר ואירית - ושתי אחיות, ענבר ולוטם. ההלוויה תצא הערב ב-19:30 בבית העלמין הצבאי בכפר סבא. בובליל יובא למנוחות ב-17:30 בקריית שאול.

 

 

"עמרי היה גאוות המשפחה", הוסיף האב. ביום העצמאות האחרון הוא קיבל לצדו את אות הצטיינות מפקד חיל הים. כמה ימים לאחר מכן קיבל עמרי את אות מצטיין הרמטכ"ל. "תחזירו לי את הבן שלי", מיררה האם בבכי כשכמה מקציני החיל שבאו לנחם עזבו את הבית ביקש מהם האב בדמעות שיזכירו בחיל את שמו של עמרי.

 

"עמרי היה מפקד ולוחם שמר על הגבול הדרומי של מדינת ישראל ונתן לנו הרבה ביטחון", אמר עוד האב אשר. "אמרו לי שההצטיינות עוברת בתורשה אבל אף אחד לא אמר לי שמספר שבועות אחר כך הבן שלי ימות בתאונת דרכים. תמיד הסתובבתי כטווס והתגאיתי בעומרי ועכשיו אני לא יודע מה לעשות".

 

האב ציין כי רק לפני שלושה ימים הציעו לעמרי תכנית "אופק" לחיילים מצטיינים להמשך שירות. "הוא בא והתייעץ איתי, שאל אותי מה אני חושב ואמרתי לו - תמשיך. עכשיו מי ימשיך".

 

אביעד, ששירת לצדו של עמרי בחיל הים סיפר כי "אחרי שעמרי הגיע לדבורות הוא מאוד שמח, כי זה היה החלום שלו. אחרי ששימש כסגן מפקד ומפקד, הוא עבר לתפקיד מטה קצר בענף שטח וגם שם הוא עשה עבודה ממש טובה ואז חזר לדבורות באשדוד כדי לפקד על סיירת של דבורות".

 

זירת התאונה (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
זירת התאונה(צילום: עופר עמרם)

 

אמו של עמרי, אירית, אמרה כשהיא ממררת בבכי: "עמרי היה בחור לתפארת, הקדיש את החיים שלו לצבא, קיבל הצטיינות ועכשיו הכול נשאר על הקיר. הוא היה ילד אוהב, הוא אהב את החיים, ההורים שלו, האחיות שלו. כשראיתי את שלושת הקצינים אמרתי להם שזה לא יכול להיות והם אמרו לי 'זה כן, אחרת לא היינו כאן', זה לא אמיתי. אין כבר חוזק, נגמרו החיים, סליחה עמרי, סליחה".

 

אביו של עמרי ביקש להעביר מסר לכל הנהגים בכבישים: "גם אני במסגרת תפקידי בצבא נסעתי קילומטרים רבים ותמיד נזהרתי. כל אלה שקוראים את זה, תבינו, אתם לא לבד בעולם הזה. יש לכם משפחות, חברים, אוהבים, ואתם פוגעים בהם".

 

אבי שוחט שלמד עם עמרי בכיתה ח', סיפר כי הוא מתקשה לדבר על חברו בלשון עבר. "אני מחכה לו שייכנס כי הוא תמיד מאחר. ייכנס ויגיד: מה קורה חבר'ה, בואו לבריכה. מגיל 18 עמרי מגשים את החלום שלו ואנו תמיד שמחנו במעשיו, תמיד צחקנו שבעתיד הוא יסדר קומבינות לילדים שלנו בחיל הים כי הוא בטוח יהיה מפקד החיל. כמו שהוא שמר על המדינה, אני מאמין שעכשיו הוא ישמור עלינו מלמעלה".

 

אופיר בועז, חבר נוסף של עמרי אמר כי "היה לו את החיוך הכי ענק בעולם, אתה רואה את החיוך שלו ואתה נשבה באנרגיות הטובות ובטוב הלב שלו, אנחנו נתגעגע אליו, אנחנו אוהבים אותו ונלווה את המשפחה בכל מקום, ונרים עבורו לחיים בכל אירוע".

 

המסר של האב לנהגים: "כל אלה שקוראים את זה, אתם לא לבד בעולם הזה" (צילום: אנשי בעק, זק"א) (צילום: אנשי בעק, זק
המסר של האב לנהגים: "כל אלה שקוראים את זה, אתם לא לבד בעולם הזה"

 

קרובת משפחה של רפי בובליל סיפרה שהוא נקרא על שם דודו שנהרג במלחמת יום הכיפורים. "זו טרגדיה גדולה", היא אמרה. "רפאל היה בחור מאוד ערכי, טוב ואהוב. זה נורא קשה, למשפחה קשה, לסבתא קשה. זה בחור שני שנהרג בטרגדיה במשפחה. תמיד מה שקרה לדוד שלו היה מול עיניו".

 

ורד בובליל, אמו של רפי אמרה: "אני מאוד אוהבת אותו, הוא היה בשבילי שמחה, אני מודה על כל יום איתו. הוא אהב את החיים ולעזור, תמיד מסדר את הבית ומתקן דברים, אפשר היה לסמוך עליו. אמר לי תמיד 'אימא אני בצבא למדתי שאם עושים משהו אז כמו שצריך'. הוא אהב את החיים בצורה יוצאת דופן. חשוב לי שיזכרו את אהבתו לארץ, הוא בחר לעשות צבא באקסטרים".

 

מפקד הבסיס באשדוד, אלוף-משנה דרור פרידמן, סיפר על "קצינים מבטיחים" שאינם עוד. "אני רוצה למסור את תנחומיי למשפחות הנופלים, סרן עמרי וסגן רפי, ולאחל החלמה מהירה לפצועים שעדיין בבית חולים", אמר. "נסיבות המקרה הטרגי עדיין נחקרות, גם על ידי משטרה צבאית וגם על ידי משטרה אזרחית ואני בטוח שהם יספקו לנו תשובות מתאימות בקרוב.

 

"שני הקצינים היו קצינים מבטיחים בחיל הים. סרן עמרי היה מצטיין רמטכ"ל וסגן רפי היה קצין צעיר מבטיח וערכי ביחידת הלחימה. למרות אובדן כה קשה ביחידה כה קטנה אני בטוח שנמשיך לעמוד במשימות הביטחון השוטף גם בהווה וגם בעתיד", הוסיף מפקד הבסיס.

 

קצינים מחיל הים ליד ביתו של סגן רפאל בובליל (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
קצינים מחיל הים ליד ביתו של סגן רפאל בובליל(צילום: ירון ברנר)

 

סיגל אושטרייכר הייתה מורתו לגאוגרפיה של עומרי שחר בבית הספר ע"ש יצחק רבין בכפר סבא. זמן קצר אחרי שהתעדכנה בחדשות הקשות היא סיפרה בגרון חנוק על התלמיד שאותו ליוותה בתיכון: "הוא מאוד אהב את הארץ. היה תלמיד טוב שהיה חשוב לו מאוד להצליח. הוא היה מאוד דעתן ותמיד השתתף בשיעורים". לדברי אושטרייכר, "הצבא היה לו דבר מאוד חשוב ועד כמה שזה נדוש להגיד הוא באמת היה מלח הארץ. פשוט נער מקסים. אני פשוט לא מעכלת".

 

מחקירת בוחני התנועה של משטרת מרחב השפלה, בראשות רב פקד יוני יהודה, עולה כי ככל הנראה הרכב שבו נסעו החיילים התנגש בחלקה האחורי של משאית שנסעה לפניו. הנהג איבד שליטה כנראה עוד לפני הפגיעה, ואחריה התהפך לאזור אי-תנועה ופגע בגדר

 ההפרדה. נהג המשאית מוחסין חמדן נותר במקום המום במשך דקות ארוכות, עומד, בשעה שכוחות ההצלה פינו את הפצועים וחילצו את הגופות.

 

"נסעתי בקטע שהיה חשוך", סיפר נהג המשאית. "ראיתי את הרכב המסחרי במראה, הרגשתי את המכה וראיתי אותו מתהפך ופוגע בגדר ההפרדה. המשאית שלי עוד המשיכה לנסוע קצת עד שנעצרה. זו הייתה מכה חזקה. עצרתי. לא הייתי מסוגל לרדת. אני כולי רועד. רק התקשרתי למשטרה וחיכיתי שיגיעו כולם".

 

בהכנת הידיעה השתתפו שחר חי, גלעד מורג, יואב זיתון ושירי הדר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמרי שחר
צילום רפרודוקציה: עידו ארז
רפאל בובליל. נקרא על שם דודו
זירת התאונה
צילום: עופר עמרם
מומלצים