שתף קטע נבחר

פרופ' אומן: פשוט לא רוצים אוניברסיטה בשטחים

לאחר שראשי האוניברסיטאות התנגדו להכרה במכללת אריאל כאוניברסיטה, טוען חתן פרס נובל שבחן את איכותה כי היא עומדת בכל הקריטריונים, וכי הם מונעים ממניעים פוליטיים

חתן פרס נובל פרופ' ישראל אומן מהאוניברסיטה העברית תוקף בחריפות את נשיאי האוניברסיטאות המתנגדים להפיכתה של מכללת אריאל לאוניברסיטה, וטוען: "הטענות שלהם מופרכות. מדובר במהלכים פוליטיים לגמרי, הם לא רוצים שתהיה אוניברסיטה בהתנחלויות".

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

הריח הסגיר: שוטרים לכדו 9.5 טונות של שום גנוב

70 כבאיות משנות ה-70' וה-80' עדיין בשירות

מצטיין הרמטכ"ל וחברו נהרגו כשחזרו מערב יחידה

 

אומן היה חבר ועדת הבדיקה שבחנה במהלך שבע השנים האחרונות את איכותו האקדמית של המרכז האוניברסיטאי באריאל. לדבריו, המרכז עומד בכל הקריטריונים המחמירים של איכות מחקר ופרסומים מדעיים בכתבי עת יוקרתיים. "בדקתי את המרכז באריאל ואני אומר במפורש שהוא עומד בכל הדרישות האקדמיות לשמש כאוניברסיטה, מבחינת מעבדות מחקר, סגל מרצים ופרסומים מדעיים". למקטרגים השיב: "נכון שלא מדובר במכון ויצמן חדש, אבל יש הרבה אוניברסיטאות בישראל שהן לא בדיוק ברמה של מכון ויצמן, שדי קרובים לרמתו של המרכז באריאל".

 

מכללת אריאל. שבע שנות בדיקה (צילום: AP) (צילום: AP)
מכללת אריאל. שבע שנות בדיקה(צילום: AP)
 

לדבריו, "כמו בכל דבר באקדמיה, טבעי שיש חילוקי דעות. אבל אני לא מבין איך ראשי האוניברסיטאות טוענים שאריאל לא ראויה. הם לא בדקו אותה לעומק, ואילו אני וחבריי לוועדה עשינו עבודה יסודית. המסקנה היא שאריאל בהחלט ראויה להיות אוניברסיטה".

 

אומן טוען כי ההתקפות על אריאל הן פוליטיות. "כנראה ראשי האוניברסיטאות לא רוצים שתהיה אוניברסיטה בשטחים. האיומים שנשמעים מצדם כשהם מאיימים להחרים את אריאל ולא לשתף פעולה, לא ראויים. כפי שאנו נאבקים בהצלחה נגד ניסיונות להחרים את האקדמיה הישראלית, יש להילחם גם נגד איומים מסוג זה".

 

גם את הטענות בדבר חוסר תקציבי להקמת אוניברסיטה חדשה, הוא מפריך. "הפעם האחרונה שהקימו אוניברסיטה בישראל הייתה לפני 40 שנה ומאז האוכלוסייה גדלה פי 2.5 כך שאם בשנות ה-70 היה מקום לשבע אוניברסיטאות, היום יש מקום לעשר. חבל מאוד שיש אנשים באקדמיה שבוחרים לערבב שיקולים פוליטיים בעבודת האוניברסיטאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרופ' אומן. תוקף
צילום: אורי מדמון, מכללת ספיר
המרכז האוניברסיטאי. עומד בקריטריונים
צילום: גיל לרנר
מומלצים