שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קיקה נסגרת ב‭15-‬ ביולי: כל המלאי ב‭70%-‬ הנחה
  מכירת החיסול שהחלה לפני 3 שבועות עולה כיתה, והפעם יימכר כל המלאי במחירי הפסד. לחנות הגיעו מוצרים נוספים בסך 10 מיליון שקל, שהוחזקו עד כה במחסנים חיצוניים

  המפרקים הזמניים של קיקה חותכים מחירים: מכירת החיסול שהחלה לפני 3 שבועות ב‭50%-‬ הנחה עולה כיתה, והחל מהיום תימכר יתרת המלאי ב‭70%-‬ הנחה. עד כה נמכר מלאי בשווי 13 מיליון שקל (ללא מע"מ‭,(‬ ונותר עוד מלאי נוסף בשווי של כ‭10-‬ מיליון שקל.

   

   

  המלאי שנותר נמכר כעת במחיר הפסד, כלומר בעלות נמוכה מהרשום בספרים (עד כה, לפי דיווח המפרק לביהמ"ש, נמכרה הסחורה ב‭10%-‬ מעל שווייה בספרי קיקה‭.(‬ ל"ממון" נודע כי לחנות הגיעה סחורה חדשה שהוחזקה במחסנים חיצוניים, שסירבו לשחרר את המוצרים עקב חוב שהיה לקיקה. לאחר הליך משפטי הורה ביהמ"ש לפני 5 ימים לשחרר את הסחורה, שכבר הגיעה לחנות.

   

  החנות תפעל עד 15 ביולי (בשעות ‭(20:00-12:00‬ ובין המציאות שתציע: ספה בריפוד בד שמחירה היה בשבוע שעבר ‭5,999‬ שקל וירד כעת ל‭3,599-‬ שקל (בשיאה עלתה הספה ‭11,990‬ שקל‭,(‬ מיטה זוגית ‭(1.40x2.00)‬ ב‭377-‬ שקל במקום ‭1,190‬ שקל, סיר שחור מתוצרת חוץ ב‭45-‬ שקל במקום 145 שקל, וספת עור פינתית ב‭7,500-‬ שקל במקום 25 אלף שקל.

   

  כך זה נראה בתחילת מכירות החיסול (צילום: רועי חממי) (צילום: רועי חממי)
  כך זה נראה בתחילת מכירות החיסול(צילום: רועי חממי)

   

  אלון כהן, המפרק הזמני של קיקה, אמר אתמול: "אלמלא הצורך של בעל הבית, חברת אשטרום, לפנות אותנו כדי להשכיר מחדש את המבנה ולהתאים אותו לצורכי השוכרים החדשים, לא היינו ממהרים להגיע למכירת חיסול של כל החנות ב‭.70%-‬ נותרו לנו 13 ימי מכירה, והחלטנו ללכת על בטוח ולהפחית מחיר ב‭20%-‬ נוספים, מתחת למחיר העלות. יש במגוון פריטים שלא היו בגל הראשון. מעבר לזה, עכשיו, כשכל הסחורה אצלנו, אנחנו יכולים למכור ולספק במקום‭."‬ אתה כלכלן ומומחה בפירוקים. מלאי של 24 מיליון שקל לחנות אחת זה לא מטורף?

   

  "כשמסתכלים על קיקה במונחי מינון, כל דבר היה לא הגיוני ולא מידתי. בדרך כלל מקובל להחזיק מלאי לפי הדרישה השוטפת, ששקולה להיקף כספי של

  חודש-חודשיים מכירות פלוס קצת מלאי ביטחון. מלאי ב‭24-‬ מיליון שקל זה מלאי ל‭10-‬ חודשי מכירה. בעסק נורמלי היו מבצעים תיקון והתאמה של המלאי לקצב מכירות נמוך יותר, אבל בקיקה המשיכו לחדש מלאי כאילו כלום. הכי מפתיע זה שהמלאי הגדול כמעט לא כלל את ההזמנות של לקוחות ששילמו מקדמה מראש. הכל בקיקה היה מוגזם. לא ברור למה העסיקו 250 עובדים בחנות אחת, גם אם היא גדולה. חנות של 13 אלף מ"ר למותג לא הכי מוכר בעולם - זה מוגזם. רק על שכר דירה וארנונה שילמו ‭1.2‬ מיליון שקל לחודש‭."‬ ב‭15-‬ ביולי קיקה מתחסלת סופית?

   

  "בעגה הרגילה כן. משפטית יש עוד עבודה. השופט עוד צריך לקבוע לאן הולכת התמורה. החנות תהיה פתוחה עד תאריך זה מ‭12-‬ בצהריים עד 8 בערב‭." ‬

   

  הידיעה התפרסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים