שתף קטע נבחר

לעידוד הנקה: יולדות לא יקבלו דוגמיות תחליף חלב

משרד הבריאות מפרסם הנחיות חדשות לבתי חולים כדי לעודד יולדות להיניק, ומעתה לא יחולקו דוגמיות של תחליפי חלב בבתי החולים, בקופות חולים ובטיפות חלב, מדווח "ידיעות אחרונות"

במשרד הבריאות מצאו דרך נוספת לעודד נשים להיניק את ילדיהן: מעתה לא יחלקו להן דוגמיות של תחליפי חלב במחלקת היולדות בבית החולים.

 

בחוזר שהפיץ אתמול מנהל הרפואה של משרד הבריאות לכל בתי החולים בישראל מפורטות שורה של הנחיות שנועדו לעודד אמהות טריות להיניק.

 

מעודדים הנקה בבתי החולים :

 

בין השאר נאסר לתלות פרסומות של תחליפי חלב במחלקות, במרפאות קופות החולים ובטיפות החלב, וכן נאסר לחלק ליולדות מתנות שעלולות לפגוע בהנקה כמו בקבוקים, תה וחליטות.

 

על פי החוזר, שייכנס לתוקף ב‭1-‬ בספטמבר, ברירת המחדל בבתי החולים ליולדות תהיה מעתה הנקה, והאכלה בתחליף חלב אם מבקבוק תיעשה רק לאחר שהאם קיבלה הסבר על יתרונות ההנקה ולמרות זאת הודיעה כי היא מעדיפה תחליף חלב, או כשקיימת סכנה כלשהי לאם או לתינוק הקשורה בהנקה.

 

עוד על פי ההנחיות החדשות, בתי החולים יחויבו להציע לכל יולדת בחירה בין שני סוגים של תחליפי חלב. זאת בניגוד למצב הקיים כיום שבו בתי החולים מתקשרים בלעדיות עם חברת תחליפי חלב אחת בתמורה לתשלום גבוה.

 

לחברות תחליפי החלב מדובר בסידור משתלם מאוד, שכן ברוב המקרים ההורים ממשיכים לרכוש את תחליף החלב שאליו התרגלו בבית החולים מיד לאחר הלידה.

 

כעת החליטו כאמור במשרד הבריאות להכניס ספק נוסף של תחליף חלב לבתי החולים, וזאת כדי לעודד תחרות בין החברות.

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברירת המחדל ליולדות תהיה הנקה
צילום: עמית מגל
מומלצים