שתף קטע נבחר

דו"ח: באיזה חודש נולדים הכי הרבה תינוקות?

מתברר שגשם ורוח הם התפאורה האידיאלית לזוגות שרוצים להרות, והנשים בישראל נכנסות להריון בעיקר בינואר, כך מגלים נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ב"ידיעות אחרונות"

עכשיו זה רשמי: אהבה עושים בחורף, מתחת לשמיכות. נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מגלים כי כבר 35 שנים הכי הרבה תינוקות נולדים בחודש אוקטובר. על פי החישוב הפשוט הילדים האלו נוצרו בחודש ינואר - שזכה בתואר החודש הפורה ביותר.

 

קראו עוד על הריון ולידה :

 

הפער לטובת לידות בחודש אוקטובר רק הולך וגדל עם השנים. בשנה שעברה, למשל, נולדו באוקטובר כ‭15,047-‬ תינוקות - פער של כ‭160-‬ קטנטנים לעומת המקום השני בטבלה - חודש אוגוסט.

 

תחרות בין אוגוסט ואוקטובר

באופן כללי, מאז שנות ה‭80-‬ בישראל נולדים מדי שנה בחודש אוקטובר כ‭5%-‬ יותר תינוקות בממוצע מאשר בחודשים האחרים בשנה. החל משנות ה‭90-‬ התחרות מתחממת ומדי שנה מתחרים ביניהם אוגוסט ואוקטובר על תואר חודש ה"בייבי בום‭."‬

 

הכי מעט תינוקות באים לעולם בחודש פברואר האביבי - אז מתרחשות רק ‭12,613‬ לידות.‬

 

אפשר לנחש מדוע מספר כה גבוה של תינוקות נולדים באוקטובר. מועד היווצרם של הילדים הללו הוא ינואר, חודש גשום וחורפי שבו אנשים נוהגים להתכרבל יותר בבתים ויוצאים פחות לבלות. הסיבה הזו מנמקת גם את המקום השני בטבלה: תינוקות חודש אוגוסט, שנוצרו במהלך חודש נובמבר הסתווי.

 

ייתכן שגם האירועים והמסיבות רוויי האלכוהול של ה‭1-‬ בינואר, ערב ראש השנה האזרחית, מהווים הזדמנות נוספת ליצירת ילדים.

 

"חודשי הקיץ הם בדרך כלל הפוריים ביותר מבחינת לידות‭,"‬ אומר מנהל חדר הלידה במרכז הרפואי וולפסון, פרופ' אוסקר סדן. "הסיבה היא השהייה בבית והכניסה להריון בתקופת החורף. זו מגמה המשקפת את רוב העולם המערבי. בכל חדרי הלידות ברחבי הארץ מרגישים עלייה משמעותית בחודשי הקיץ". ‬

  

מתי נולדים הכי הרבה ילדים?

נתונים על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2011:

 

ינואר -‭14,227 ‬

 

פברואר -‭12,613 ‬

 

מרץ  -‭13,597 ‬

 

אפריל -‭12,841 ‬

 

מאי - ‭12,884 ‬

 

יוני  - 12,711 ‬

 

יולי - 13,936 ‬

 

אוגוסט - 14,887 ‬

 

ספטמבר - 14,638 ‬

 

אוקטובר - 15,047 ‬

 

נובמבר - ‭14,328 ‬

 

דצמבר - ‭14,636 ‬

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חודשי הקיץ הם בדרך כלל הפוריים ביותר מבחינת לידות
צילום: shutterstock
מומלצים