שתף קטע נבחר

הזנחה בבסיס: בלי מים, גמלים מסתובבים חופשי

חיילי גבעתי ששהו בבסיס נבי מוסא סמוך לים המלח נותרו במשך שעות ללא אספקת מים מוסדרת בגלל תקלה. "אחרי אימונים מפרכים, קיווינו שבבסיס יחכו לנו תנאים בסיסיים", סיפר לוחם. צה"ל: "הובאו מכליות". בבסיס עדיין טוענים להזנחה

עברו למשמעת מים: מאות לוחמים בשני גדודים של חטיבת גבעתי נותרו אתמול (יום א') במשך שעות ללא אספקה מוסדרת של מים בעקבות תקלה חיצונית. בצבא הודו שאכן נגרמה תקלה שהביאה להפסקת זרימת המים, אולם ציינו כי לבסיס הובאו מכליות מים על-מנת לאפשר לחיילים לשתות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

קדימה: נתניהו הבטיח לחכות, ורץ לפרסם הודעה

שמיר מובא למנוחות: "נשר בחוץ ויונה בפנים"

הוקם צוות שיבדוק מדוע שוטר מג"ב בעט בילד

 

פרצות בגדר הבסיס. עוד עדות להזנחה   ()
פרצות בגדר הבסיס. עוד עדות להזנחה

 

חלק מלוחמי הגדודים התייבשו בשבוע שעבר במהלך תרגיל חטיבתי ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הלוחמים שוהים זה כמה חודשים בשל התרגיל בבסיס נבי מוסא שנמצא במורדות בין ירושלים לים המלח.

 

חיילים בגדודים סיפרו כי בעקבות המחסור שנוצר אתמול במים, הם נאלצו "לרוקן" את מכונות השתייה האוטומטיות כדי לצרוך בקבוקי מים מינרליים בשעה שהטמפרטורות באחד המקומות החמים ביותר בארץ היו גבוהות מאוד.

 

החיילים עדיין טוענים: "גמלים מסתובבים באזור". בסיס נבי מוסא  ()
החיילים עדיין טוענים: "גמלים מסתובבים באזור". בסיס נבי מוסא

 

"אי אפשר היה גם להוריד מים בשירותים או לשטוף פנים כמו בני אדם", סיפר אחד הלוחמים. "אחרי כמה שבועות בשטח באימונים מפרכים, לפחות קיווינו שבבסיס יחכו לנו תנאים בסיסיים, אבל אפילו את המטבח סגרו והוציאו לנו מזון גולמי כדי שנאכל, כי לא היו מים זורמים להכין אוכל".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעקבות תקלה בצינור המים של בסיס נבי מוסא, אתמול בשעות הצהריים הופסק זרם המים השוטף לבסיס. מיד עם הפסקת זרם המים לבסיס, הובאו מכליות מים עם כמות מי שתייה מספקת לכלל החיילים בבסיס. שאר המחסורים הנובעים מהתקלה המדוברת - אלה מוכרים ומטופלים על-ידי גורמים אזרחיים מוסמכים. הטענה בדבר תקלה טכנית בהזרמת המים מהמכלית אינה מוכרת".

 

גמלים מסתובבים בבסיס 

המחסור במים רק מתווסף לסדרת תלונות בנוגע לבסיס המוזנח

שבדרום הבקעה. בינואר השנה דווח ב-ynet על הקבילה שהגישו לוחמים אחרים שהתאמנו בבסיס, עקב תנאי שהות גרועים. נציב הקבילות במשרד הביטחון, אלוף במיל' יצחק בריק, טיפל בקבילה ובמהלך מעקב שביצע תוקנו הליקויים.

 

אלא שבתקופה האחרונה נראה שהליקויים חזרו על עצמם: ברחבי הבסיס עדיין מסתובבים גמלים באין מפריע, חלקם הופכים מדי בוקר את פחי האשפה וחלקם מנצלים את הפרצות בגדרות הבסיס. לדברי החיילים, חלק מהגמלים אף מגיחים לאוהלים דרך קרעים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים