שתף קטע נבחר

חיים רמון: "אין סיכוי שטביב יחזור להפועל ת"א"

הבעלים החדש של הפועל ת"א ערך מסיבת עיתונאים והודיע על העברת הבעלות של הקבוצה מידיו של אלי טביב לקבוצת הרכישה שלו תמורת 12 מיליון שקלים. תאומים: "יוצאים לדרך חדשה". שירזי: "נתמודד על כל התארים". צפו בארוע

יוצאים לדרך חדשה. אחרי אין ספור פגישות, הודעות, דיונים והצעות - הפועל תל אביב יצאה היום (ד') לדרך חדשה ללא אלי טביב.

 

 

חיים רמון פתח את מסיבת העיתונאים ואמר: "המהלך הזה כבר התנהל תקופה ארוכה, אבל העובדה ששמרנו על חשאיות עזרה לכך שהמהלך בא לסיומו. הקבוצה בראשותי היא הבעלים של הפועל ת"א ואנחנו יוצאים לדרך לחדשה. המועדון סבל בשנתיים האחרונות מסכסוכים בין בעלים והדברים האלו פגעו בקבוצה. אני בין אלו שמאמינים שאם העניינים היו תקינים הפועל הייתה יכולה לזכות באליפות בשנה שעברה ובשנה שלפני כן.

 

"אני 57 שנה אוהד של הפועל ת"א, אבל אהדה לקבוצת כדורגל היא נצחית ולא ניתנת לחלופה. אני פה וזה לא פשוט בשבילי וכמעט כל מי שדיבר איתי אמר לי שאני שרוט, אבל שכל כך הרבה גורמים פנו אליי וביקשו ממני לקחת אחריות, אז אמרתי שאם התנאים שהצבתי יתקיימו אני אקח את האחריות ואת הקבוצה עלי", המשיך רמון.

 

השתלשלות האירועים המלאה: טביב בחוץ - רמון בפנים:

 

ראש קבוצת הרכישה החדשה הסביר את מעמדו של אלי טביב: "רכשנו את הקבוצה מאלי טביב בסכום של 12 מיליון שקל שאמורים להיות משולמים עד סוף חודש יוני 2013. בנוסף לכך עוד חמישה מיליון שקל יגיעו בכל שנה החל משנת 2013 וכל חובות המועדון ינוכו על ידי אלי טביב. אחרי קיזוז החובות, אני לא מאמין שנצטרך להעביר את חמשת המיליון הנוספים".

 

אלי טביב. לא יחזור להיות הבעלים של הפועל ת"א (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
אלי טביב. לא יחזור להיות הבעלים של הפועל ת"א(צילום: גיל נחושתן)

 

רמון: "טביב לא יהיה קשור להפועל גם בעתיד"

הבעלים החדשים המשיך: "אלי טביב איננו יותר הבעלים של הפועל ת"א למרות שהוא עדיין רשום כך בהתאחדות לכדורגל ואין שום דרך שטביב חוזר להפועל ת"א וזה חתום ומוסכם והוא גם לא יהיה קשור להפועל ת"א בעתיד באופן חד משמעי. טביב נתן ייפוי כוח בלתי חוזר להעברת הקבוצה.

המטרה שלנו היא שהפועל ת"א תהיה שייכת לאוהדים וכל מי שקשור למהלך הזה הוא אוהד של הפועל".

 

רמון הסביר לגבי שיתוף הפעולה עם האוהדים האדומים: "אנחנו מתכוונים שחצי מהקבוצה יירכש על ידי האוהדים והחצי השני יונפק בצורה כזאת שכל אוהד יוכל להגיד שיש לו שבריר מנייה בהפועל ת"א במחיר שמעורך כרגע ב-150 שקל כי האוהדים הם הלב והנשמה של הקבוצה".

 

חיים רמון, משה תאומים ואמיר לובין במסיבת העיתונאים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
חיים רמון, משה תאומים ואמיר לובין במסיבת העיתונאים(צילום: אורן אהרוני)

 

רמון הבטיח שהקבוצה תתנהל בשקיפות והציג את ההנהלה החדשה של האדומים ובהם היו"ר החדש פרופסור משה בר ניב והמנכ"ל שחוזר למועדון, אמיר לובין, כאשר הצוות המקצועי יישאר בראשותו של ניצן שירזי.

בנוסף אמר רמון שהאנשים שעומדים מאחוריו לא קשורים לקבוצה: "האנשים שעומדים מאחורי, אין להם שום יד ורגל בקבוצה. מדובר בחברים שלי שיש להם אמון בי וכל מי שישים כסף בקבוצה, יהיה גלוי וחשוף לציבור".

 

תאומים: "זקוקים לתמיכה של האוהדים"

משה תאומים הוסיף: "היום הזה הוא יום מאוד שמח לאוהדי הפועל ת"א והקבוצה הופכת להיות היום מועדון כל אוהדיו שמסמל נתיב חדש בכדורגל הישראלי. אנחנו יוצאים לדרך חדשה, מלאכה ענקית. זקוקים לתמיכה של האוהדים".

 

רמון, תאומים ושירזי. "הקבוצה תתנהל בשקיפות" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רמון, תאומים ושירזי. "הקבוצה תתנהל בשקיפות"(צילום: אורן אהרוני)

 

ראש מטה המאבק של האוהדים, נמרוד בוכמן, הוסיף: "המאבק שלנו לא היה נגד אלי טביב, אלא למען הפועל ת"א ועשינו הכל כדי לדאוג לשמור על המועדון שלנו ועמדנו על הרגליים האחוריות". המנכ"ל החדש-ישן, אמיר לובין, הוסיף: "מבחינתי זה לחזור לבית שאני מאוד אוהב. האהדה מעולם לא חלפה".

 

רמון שנשאל מספר שאלות על ידי העיתונאים הודה: "כרגע אין לנו מושג מה קורה בקבוצה. אנחנו צריכים זמן ללמוד אותה. בלי אוהדים אין קבוצה, אתה חייב להיות עם האוהדים. הכוונה שלנו היא לא למכור שחקנים שחשובים לקבוצה ושאין להם תחליף.

 

ניצן שירזי. "הולך לישון הרבה יותר רגוע" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ניצן שירזי. "הולך לישון הרבה יותר רגוע"(צילום: אורן אהרוני)

 

"עד סוף השנה בדרך כזו או אחרת, אלי טביב יקבל 12 מיליון שקל ויעביר סופית את הבעלות. כמות המנויים שתירכש תהיה קשורה מאוד לגודל התקציב של הקבוצה. כל השחקנים שהיום בקבוצה שייכים להפועל ולא לאף אחד אחר".

 

ניצן שירזי סיכם: "אני הולך הלילה לישון הרבה יותר רגוע. תמיד אני חוזר ואומר ומדגיש שרק מי שנמצא בתוך המועדון מבין את העוצמות שיש בו. רק מועדון מסדר הגודל הזה עומד יציב וחזק על הרגליים ויוצא לדרך חדשה. ננסה למצוא דרך להשאיר את כל הסגל שנמצא כיום בהפועל ת"א וננסה לחזק את הסגל בעוד כמה שחקנים בשאיפה להתמודד על כל התארים".


פורסם לראשונה 04/07/2012 15:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
חיים רמון
צילום: אורן אהרוני
מומלצים