שתף קטע נבחר

היממה הקריטית של יוגב אוחיון

הרכז צריך להציג ב-24 השעות הקרובות את חוזהו עם קובאן, מכבי ת"א תפנה לבוררות אם יעשה כן. במידה שלא יוכיח כי חתם בקבוצה הרוסית, לא יוכל להשתחרר מהחוזה אצל הצהובים

אחרי סאגה שנמשכה בשבועות האחרונים באשר לעתידו של יוגב אוחיון במכבי תל אביב, 24 השעות הקרובות צפויות להיות קריטיות בסכסוך בין הצדדים. זאת מאחר שבחוזהו השנוי במחלוקת מופיע כי עליו להציג בפני הצהובים חוזה חתום בקבוצה אחרת עד ה-5 ביולי, כאשר על פי טענת מקורביו הוא אכן חתם בקובאן הרוסית.

 

 

כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט, הסאגה הארוכה החלה בכלל מרצון משותף של מכבי ת"א והגארד הישראלי לשדרג את שכרו, שעמד בעונה האחרונה על 200 אלף דולר. הצהובים היו מוכנים לשדרג את חוזהו של השחקן בכ-100 אלף דולר, ובשלב מסויים אף לפתוח את החוזה מחדש, לשדרגו ולהחתים אותו לשנתיים נוספות.

 

יוגב אוחיון. בכל זאת ילבש צהוב גם בעונה הבאה? (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
יוגב אוחיון. בכל זאת ילבש צהוב גם בעונה הבאה?(צילום: ראובן שוורץ)

 

אוחיון מצידו, לא אהב את הסכום שהוצע לו וטען כי ציפה ללפחות סכום כפול ממה שהרוויח בעונה החולפת. אחרי התייעצות עם עורכי דינו, השחקן טען כי יש לו סעיף יציאה כבר העונה מהמועדון הצהוב.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

לעומת זאת, במכבי ת"א הבהירו כי פרט לטעות כתיב באחד מהסעיפים בחוזה, בסעיף הרשמי ובכל ההתכתבויות עם סוכנו של השחקן, סעיף השחרור ברור. לפי טענת מכבי ת"א, בחוזה נכתב כי סעיף השחרור קיים אך ורק בתום עונת 2012/13 בתמורה לפיצוי של 200 אלף דולר לצהובים, כשהקיץ לשחקן אין שום אפשרות להשתחרר.

 

דייויד פדרמן ושמעון מזרחי. יום גורלי גם בשבילם (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
דייויד פדרמן ושמעון מזרחי. יום גורלי גם בשבילם(צילום: ראובן שוורץ)

 

למרות נחרצות המועדון הצהוב, אוחיון הספיק כאמור לסכם בלוקומוטיב קובאן הרוסית, כשבמקביל הוא והנהלת מכבי ת"א נמצאים בנתק מוחלט. במהלך סוף

השבוע האחרון נעשה ניסיון תווך בין הצדדים על ידי אוהד הקבוצה, אילן השועל, ששוחח עם שני הצדדים, אבל גם ניסיון זה לא צלח והנתק נמשך.

 

על פי סעיף המריבה, בין אם מדובר על תום העונה הבאה או על העונה הזו, הסעיף מחייב את השחקן להראות חוזה חתום מקבוצה אחרת עד ה-5 ביולי, ולכן היממה הקרובה קריטית ביותר מבחינתו של אוחיון.

 

אוהדי מכבי ת"א. איך הם יגיבו אם אוחיון יישאר? (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
אוהדי מכבי ת"א. איך הם יגיבו אם אוחיון יישאר?(צילום: ראובן שוורץ)

 

מקורביו של השחקן כבר הבהירו ל-ynet ספורט שהוא אמור להציג את החוזה החתום בקבוצה הרוסית, ובמידה שזה אכן מה שיקרה במהלך היום,

מכבי ת"א מצידה תפנה לבוררות על מנת להעניש את השחקן. הצהובים יטענו שאוחיון ביצע מהלך לא חוקי מכיוון שהוא נמצא מבחינתה תחת חוזה ללא אפשרות יציאה.

 

לעומת זאת, במידה שאוחיון לא יצליח להראות חוזה חתום מקובאן ב-24 השעות הקרובות, למעשה באופן סופי ורשמי הוא יהיה שחקן של מכבי ת"א ולא יוכל להשתחרר בשום דרך מחוזהו בקבוצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
יוגב אוחיון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים