שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ישראל, כיבוש וריגול. בזה יצפו הערבים ברמדאן
  אחרי היעדרות של 30 שנה, חוזר גדול שחקני הקולנוע של מצרים למסך הקטן בתפקיד של נספח בשגרירות בת"א ששודד בנק ישראלי במחאה על ה"ברבריות" כלפי הפלסטינים ונלחם בסוכני מוסד. ואיזו הפתעה מכין לצופים מזכ"ל חיזבאללה נסראללה?
  חודש הרמדאן מתקרב ויחד עמו הסדרות שעוסקות בישראל : אחת המסורות הידועות בחודש הרמדאן בשנים האחרונות היא הישיבה של בני המשפחה במדינות ערב אל מול מרקע הטלוויזיה, שבו משודרות הסדרות האיכותיות והמושקעות ביותר שמותירות את חותמן גם לאחר הרמדאן.

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  השנה מחכים צופי הטלוויזיה במדינות ערב לסדרה מיוחדת במינה במצרים שקשורה ישירות לישראל, בכיכובו של גדול שחקני הקולנוע המצרים, עאדל אימאם, שחוזר ל"מסך הקטן" אחרי שלושים שנות היעדרות.

   

  צפו בפרומו לסדרה על הנספח שהתנקם בישראל

   

  בפברואר האחרון הפך אימאם לאחד הקורבנות הראשונים בעולם התרבות, על רקע עליית הזרם האיסלאמיסטי במצרים, כשנגזרו עליו שלושה חודשי מאסר וקנס כספי בגין "פגיעה באיסלאם ובאנשי הדת" במדינה הערבית. שחקן הקולנוע נידון למאסר אחרי שעורך דין שנמנה עם הזרם הסלפי הקיצוני הגיש נגדו תביעה על הופעותיו הפרובוקטיביות, כלשונו, בסרטים ובהצגות.

   

  הנספח נגד "הברבריות הישראלית"

  אימאם, שלא נכח בדיונים בבית המשפט כאות מחאה, ערער על פסק הדין והוא מחכה לפסיקת בית המשפט בנושא, אך אין הדבר מפריע לו להמשיך ולצלם את הסדרה "חוליית נאגי עטאללה" שצפויה לעלות בקרוב לאוויר.

   

  בסדרה הקומית שבה הוא משתתף, מגלם אימאם קצין בכיר בדימוס בצבא מצרים בשם נאגי עטאללה שעובד בתפקיד נספח בשגרירות מצרים בתל אביב. במהלך הסדרה מוחה ה"נספח המצרי" על ה"ברבריות הישראלית" כלפי פלסטינים ועל כך שהשלטונות בישראל מקפיאים את חשבונות הבנק שלו במדינה ואף מגרשים אותו.

   

  הנספח בסדרת הטלוויזיה מחליט להשיב לישראלים באותו מטבע. הוא חוזר למצרים ויוצר קשר עם כמה מ"תלמידיו" בעבר והם מגיעים להסכמה לבצע פעולה נגד ישראל בדמות שוד של אחד הבנקים הגדולים בשטחה.

   

  צפו בפרומו לסדרה של נסראללה

   

  במהלך הסדרה, "חוליית נאגי עטאללה" מצליחה להסתנן בחזרה לישראל דרך המנהרות בעזה ולבצע את משימתה, אולם היא לא מצליחה לחזור דרך אותן מנהרות בחזרה למצרים. איך מתפתחת העלילה מכאן? במצרים צצו שתי גרסאות שמשיבות על שאלה זאת. לפי גרסה אחת, הנספח עטאללה מנסה לצאת מישראל דרך הגבול עם לבנון בעודו לובש מדים של צה"ל ולרוע מזלו נופל בשבי של ארגון הטרור השיעי חיזבאללה.

   

  ברח מישראל ונלחם במוסד - בעיראק

  על פי גרסה שנייה, הנספח ברח מישראל ועבר בלבנון ובסוריה עד שהגיע לעיראק, ושם הוא התעמת עם חוליה של המוסד ונמלט שוב - הפעם לסומליה.  

   

  באחת מהסצנות שמופיעות בפרומו לסדרת הטלוויזיה, הנספח עטאללה מבשר לאנשיו על התוכנית: "נשדוד בנק". אחד מ"תלמידיו" שואל "איפה הבנק?". עטאללה עונה בהיסוס "בישראל". התלמידים ההמומים שואלים במקהלה "היכן?" ועטאללה עונה באופן מודגש "בישראל" ואחד מאנשיו מתעלף.  

   

  הבמאי של הסדרה הוא לא אחר מאשר בנו של אימאם, ראמי אימאם, שסיפר בראיונות לכלי התקשורת הערביים כי לא מדובר בסדרת פעולה, אלא דווקא בסדרה קומית חברתית. "באמצעות הרעיון לסדרה ניסינו לשקף את המצב בעולם הערבי, ובין היתר את הסכסוך הערבי-ישראלי".  

   

  בעונה הקודמת תיארו את גבורת אנשי דרום לבנון בימי הכיבוש הישראלי. "א-ראליבון" ()
  בעונה הקודמת תיארו את גבורת אנשי דרום לבנון בימי הכיבוש הישראלי. "א-ראליבון"

   

  במקביל, גם בלבנון דואג ארגון חיזבאללה שלא לקפח את צופיו. אחרי הצלחתה של הסדרה הידועה "א-ראליבון" (המנצחים), ששודרה בערוץ הטלוויזיה "אל-מנאר" ששייך לחיזבאללה, החליט הערוץ לצלם עונה נוספת של הסדרה והיא אמורה לעלות לאוויר בחודש הרמדאן הקרוב. בעונה הקודמת תוארה בסדרה "גבורתם של אנשי דרום לבנון בימי הכיבוש הישראלי", והיא נפתחה, באופן צפוי, בטבח שנעשה במחנות הפליטים במלחמת לבנון הראשונה.

   

  השחקן שקיבל מחרוזת תפילה מנסראללה

  העונה השנייה של הסדרה אמורה לעסוק בשנים 1986 עד 1992, כלומר בתקופת הזמן שאחרי ההתנקשות בעבאס מוסאווי, מזכ"ל חיזבאללה באותה עת שחוסל על ידי ישראל.

   

  רשת "אל-מנאר" ביקרה באתר הצילומים של הסדרה ואחד מכתביה ראיין את השחקן המוערך אחמד א-זין, שמשחק בסדרה את לוחם החיזבאללה "אבו חוסיין". א-זין סיפר לרשת הטלוויזיה כי מחרוזת התפילה שמלווה אותו לכל אורך הצילומים ניתנה לו על ידי לא אחר מאשר מזכ"ל חיזבאללה בכבודו ובעצמו חסן נסראללה.

   

  באשר לעלילת הסדרה בעונה השנייה, חשף השחקן כי "אבו חוסיין ימשיך להילחם במסגרת ההתנגדות לכובש. ביתו הפך לתחנה ונקודת איסוף עבור צעירי ההתנגדות". אולם, ההפתעה הגדולה שסיפק השחקן לערוץ הייתה ש"כף רגלו של אבו חוסיין תדרוך בעונה השנייה בפלסטין הכבושה".

   

  הגיעו דרך המנהרות של עזה, אך מאיפה נמלטו מישראל? "חוליית נאגי עטאללה" ()
  הגיעו דרך המנהרות של עזה, אך מאיפה נמלטו מישראל? "חוליית נאגי עטאללה"

   

  ב"אל-מנאר" התעקשו לדעת אם אבו חוסיין ייכנס ל"פלסטין" במסגרת פעילות ביטחונית של ההתנגדות, אולם הוא העדיף להשאיר את הצופים הלבנונים במתח ואמר: "אני משאיר זאת כהפתעה". 

   

  עם זאת, נראה שדווקא הסיפור המרכזי בעונה השנייה מגיע מכיוונה של השחקנית נדא אבו פרחאת, שתשחק את התפקיד של מרגלת ישראלית בשם נג'וא שפועלת בשליחות ה"אויב". אולם, במהלך עבודת הריגול שלה היא מתאהבת באחד מלוחמי ההתנגדות שנגדו היא רקחה מזימה. בראיון ל"אל-מנאר" סיפרה השחקנית על המאבק הפנימי שמתחולל בתוך דמותה הטלוויזיונית - בין הנאמנות למולדת לבין הבגידה בה - אך אז היא עצרה את דבריה, שמא ללבנונים לא יהיה כבר מה לראות בחג הרמדאן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסדרה נפתחה בטבח במחנות הפליטים במלחמת לבנון ה-1. "א-ראליבון"
  חודש הרמדאן הוא זמן טוב לסדרות על ישראל
  לא קיפח את הצופים הלבנונים. נסראללה
  צילום: EPA
  ממתין לגזר דינו. אימאם
  מומלצים