שתף קטע נבחר

יוגב אוחיון למכבי ת"א: שחררו אותי באופן מיידי

הגארד הישראלי, שהיה מחויב להודיע לראשי הקבוצה על רצונו לעזוב, העביר רשמית את בקשתו כשהתחייב לשלם את 200 אלף הדולרים שרשומים בחוזה כפיצוי. כעת הצדדים ילכו לבוררות. שמעון מזרחי ל-ynet ספורט: "רצונו של יוגב - כבודו, אבל חבל. כדאי שיזכור שבתביעה של פארגו נגדנו - זכינו בסופו של דבר"

כצפוי, קצת לפני שה-5 ליולי מגיע, יוגב אוחיון העביר למכבי ת"א בקשה לשחררו באופן מיידי, כשהוא מתחייב מצדו לשלם את הפיצוי של 200 אלף הדולרים הכתובים בחוזה.

 

השתלשלות האירועים:

 

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט , התנהלה סאגה בשבועות האחרונים באשר לעתידו של יוגב אוחיון במכבי תל אביב, זאת מאחר שבחוזהו יש סעיף שנוי במחלוקת, שעל פי השחקן הוא יכול להשתחרר מהקבוצה כבר הקיץ ועל פי הקבוצה רק בתום העונה הבאה.

 

יוגב אוחיון. יצטרך לפנות לבוררות כדי להשתחרר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
יוגב אוחיון. יצטרך לפנות לבוררות כדי להשתחרר(צילום: ראובן שוורץ)

 

בכל מקרה, על פי אותו סעיף, על יוגב אוחיון להציג בפני הקבוצה חוזה חתום בקבוצה אחרת עד ה-5 ביולי. על פי טענת מקורביו הוא אכן סיכם בקובאן

הרוסית, אך השחקן היה מחויב להודיע לראשי מכבי ת"א כי הוא מבקש לעזוב ואת זאת הוא עשה. 

 

אוחיון לא העביר בינתיים חוזה חתום, אותו הוא מחויב להעביר לצהובים עד מחר. בכל מקרה, מבחינת מכבי ת"א דבר לא השתנה, והקבוצה ממשיכה לטעון בתוקף כי לגארד הישראלי אין אפשרות יציאה מהחוזה הקיץ, אלא רק בתום העונה הבאה. לכן, מבחינתם הוא עדיין שחקן מכבי ת"א.

 

שמעון מזרחי. "רצונו של יוגב - כבודו, אבל פשוט חבל" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
שמעון מזרחי. "רצונו של יוגב - כבודו, אבל פשוט חבל"(צילום: עוז מועלם)

 

על מנת לנסות ולהשתחרר, יוגב יצטרך לפנות לבוררות, שם הוא עשוי לזכות בשחרור, אך גם עשוי לגלות שהצדק נמצא אצל קבוצתו. במועדון הצהוב לא היו מופתעים מהמכתב עם הבקשה לשחרור, שכן על פי לוח הזמנים זה מה שהשחקן היה אמור לעשות.

  

יו"ר מכבי ת"א, שמעון מזרחי, אמר ל-ynet ספורט: "אם יוגב בחר בדרך הזו, רצונו הוא כבודו, אבל פשוט חבל. הוא מקבל ייעוץ לא טוב. אני נמצא במכבי יותר מ-40 שנה ואף פעם לא הגעתי לבתי המשפט בענייני כדורסל, אבל בקיץ שעבר בעניינו של פארגו, טענתי שאסור לנו לוותר ועלינו לתבוע את השחקן.

 

    

עשינו משהו היסטורי, כי עד אז שחקנים תבעו קבוצות ולא להפך. אני מזכיר לכולם שגם זכינו בתביעה ופארגו שילם לנו, כדאי שיוגב יחשוב על זה. אנחנו במכבי ת"א מקיימים את החוזים עליהם אנחנו חתומים ואנחנו מצפים מהשחקנים שלנו לקיים אותם באותה מידה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
יוגב אוחיון
צילום: יובל חן
מומלצים