שתף קטע נבחר

סדרת אינטרנט חדשה ב-ynet: צ'ט רולט

מה חילונים אומרים על דתיים כשאף אחד לא שומע אותם? ומה דתיים חושבים על חילונים בסתר לבם? סדרת סרטוני "צ'ט רולט" מוציאה את כל הסטיגמות החוצה

אף פעם אל תיכנס לצ'ט שאתה לא יודע איך תצא ממנו. אם הדמויות ב"צ'ט רולט" היו נשמעות לכלל הפשוט הזה, הן לא היו מסתבכות בשיחות המביכות, המרגיזות או המצחיקות שבסדרת האינטרנט החדשה. אבל אם הן לא היו מסתבכות - לא הייתם יכולים ליהנות מהסדרה הזו החל מיום ב' הקרוב ב-ynet.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בסרטוני צ'ט רולט, שהופקו על-ידי ארגון "צו פיוס" ויעלו מדי שבוע ב-ynet, נפגשות דמויות דתיות, חילוניות וחרדיות שמוכרות לכל מי שחי במציאות הישראלית. בשיחות המקוונות הדמויות חושפות את עצמן - ובעיקר את הדעות הקדומות והסטריאוטיפים שלהן זה ביחס לאחר.

 

 

"היה חשוב לנו להציב מראה מול העיניים של כולנו, ולבחון דרכה את יחסנו אל כל מי ששונה מאיתנו באורח חייו והשקפותיו", אומרת עליזה גרשון, מנכ"לית צו פיוס. "אני מאמינה שבדרך של הצגת מצבים קומיים קצרים אנו יכולים לגעת בצורה נוקבת בסוגיות הכי רגישות שמעסיקות אותנו כאן ועכשיו בחברה הישראלית, כמו הדרת נשים, גזענות, היחס לאלוהים ודפוסי החיים שלנו".

 

נלי תגר - אחת מהשחקניות בסדרה, שכיכבה ב"עספור" - מספרת כי התכנים של צ'ט רולט נשאו חן בעיניה מהרגע הראשון. "מאוד אהבתי את העובדה שאנו מנסים ליצור חיבור בין דתיים וחילוניים", אמרה. "אני מאוד מאמינה

שצריך לדבר ולא לכופף ידיים, במיוחד בתקופה הנוכחית של הקצנה בין הצדדים".

 

ארנון מרום, התסריטאי של הסדרה, אמר כי העובדה ש"חצה את הקווים" - כמי שגדל בבית דתי וכיום חי כחילוני - הקלה עליו להבין את שני העולמות והתפיסות של האחד כלפי האחר. "יש בהחלט נגיעה ביוגרפית בסרטונים כיוון שהיום, כחילוני, אני מבין את התחושות שכל צד מרגיש כלפי האחר וכמה אנו חיים בעולם של קלישאות ומחשבות אוטומטיות.

 

"היה לי חשוב להעביר מסר דרך הסדרה שאסור לנו לשפוט בני אדם רק אם יש להם כיפה על הראש או קפוצ'ון, אלא להכיר אותו ולהגיע אליו כאדם ולא כמגזר"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות צו פיוס
השתגעת?! נלי תגר בצ'ט רולט
צילום: באדיבות צו פיוס
מומלצים