שתף קטע נבחר

יוזמה: הומואים דתיים מתפקדים לבית היהודי

ההומואים הדתיים החליטו "להתלכלך בפוליטיקה" - ולנסות להשפיע מבפנים. יוזם המהלך: "יש פה אמירה שהמפד"ל היא גם שלנו, וזה עניין משמעותי. צריך שהקול שלנו יישמע"

צובעים את הבית היהודי בוורוד: ארגון ההומוסקסואלים והלסביות הדתיים "חברותא" יצא בקריאה לאנשיו להתפקד באופן מאורגן למפלגת "הבית היהודי – מפד"ל החדשה", במטרה להקים בה "תא גאה", ולהשפיע באמצעותו על מעמדם של בני הקהילה בתוך הציבור הדתי.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בימים אלה נערך מפקד במפלגת הבית היהודי לקראת הבחירות המקדימות, ועד עתה כבר הצטרפו לרשימות כמה מאנשי "חברותא". בקרוב צפוי יוזם המהלך בארגון, דניאל יונס, להפיץ מכתב בעניין לכל החברים.

 

בראיון ל-ynet הדגיש יונס כי אינו קורא לאיש להצטרף כחבר למפלגה שאין בכוונתו להצביע לה, אך הוא רואה חשיבות רבה בכך שאלה שכן מזדהים עם דרכה יעשו זאת. "אני עצמי לא התפקדתי, כי הדעות שלי במקום אחר", הודה, "אבל זו ההוכחה שזה לא סתם גימיק או פרובוקציה אלא מהלך אמיתי".

 

ותודה לאורי אריאל

לא ברור אם בבית היהודי מרוצים כל-כך מהחברים החדשים, אך מי שגרם להצטרפותם הוא דווקא ח"כ מהמפלגה ה"מתחרה", אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, שטען באחרונה כי אין מקום להומואים בצבא ובשירות הציבורי, ובכך קומם עליו את הקהילה ודירבן אותם לנסות "להשפיע מבפנים".

 

"יש פה אמירה שהמפד"ל היא גם שלנו – וזה עצמו דבר משמעותי", אומר יונס, "צריך שהקול שלנו יישמע ושתהיה התייחסות רצינית אלינו ולצרכים שלנו". לדבריו, בין המתפקדים החדשים גם הורים ללסביות ולהומואים דתיים: "אותנו אולי יכולים לנפנף בטענה שאי-אפשר להכיל אותנו, ואפילו להכניס את זה לתקנון המפלגה, אבל מה עם אלה שרוצים לדאוג לילדים שלהם? גם הם לא יכולים יותר להרגיש שייכים?"

 

צביקה קנריק, אב לבן הומו, אמר למגזין מוצש של מקור ראשון: "אם יהיה מועמד שיעסוק בזכויות של הקהילה ההומו-לסבית אני אדאג לתמוך בו ואדאג שגם החברים שלי יתמכו בו". לדבריו, לקבוצה תמיד יש השפעה פוליטית. יש לפוליטיקאים אמפתיה לקהילה ההומו-לסבית, אך מחשש "מה הרבנים יגידו" - הם פוחדים.

 

מתפקדת נוספת לבית היהודי, נעמה רבין, אמרה למוצש כי "החינוך הדתי ואורח החיים הדתי הם חלק נכבד ממי שאני היום, למרות שאני לסבית. לפני שיצאתי מהארון הצבעתי למפד"ל ולאיחוד הלאומי, והיום אני לא מסוגלת להצביע להן כי הן לא רואות אותי כחלק מהציבור שלהן. אלא שאני גם לא מוצאת את עצמי במפלגות כמו מרצ והעבודה, שתומכות בלהט"בים, אבל רוצות לגרש אותי מהבית, או רואות בבית שלי כיבוש. הייתי רוצה שיהיה קול שמייצג אותי".

 

ואהבת לרעך כמוך, בלי תנאים

זהורית שורק, לסבית דתיה ו"יקירת הקהילה הגאה" לשנת 2012, הצטרפה אף היא למפלגה, ואמרה ל-ynet: "במשך שנים הצבעתי למפד"ל, וזה היה דבר טבעי מבחינתי בדיוק כמו ליטול ידיים כשאני קמה בבוקר. עכשיו אני סוגרת מעגל ומחברת יחד את כל הזהויות שלי – הדתית, הפוליטית והמינית".

 

שורק לא חוששת כי מספר המתפקדים יהיה קטן: "כל מחאה התחילה באדם אחד, וגם אנחנו מתחילים בקטן, אבל הקהילה הדתית הגאה

מונה כאלף איש שמוכרים לנו – וזה בלי אלה שבארון. ברור שיהיו אנשים במפלגה שלא יאהבו זאת, אבל אי-אפשר יותר להדיר אותנו. למזלי, מתחת ל'ואהבת לרעך כמוך' אין כוכבית קטנה שכתוב בה 'חוץ מהומואים'".

 

גם הציפיות של שורק לתוצאות המהלך לא בשמים: "קודם כל שתהיה מודעות לזה שאנחנו קיימים, שיש הומואים ולסביות דתיים וימניים. צריך לבער את הבורות והבערות מהנושא הזה. אולי ככה יהיה איזה חבר כנסת שיוקיע אמירות כמו זו של אורי אריאל. חורה לי שאף אחד לא קם לגנות ואמר: 'הם בשר מבשרינו'. אם זה יקרה - דיינו".

 

יו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ אמר בתגובה כי "אין התפקדות קבוצתית למפלגה. כל מי שמזדהה עם ערכי הציונות הדתית ועומד בקריטריונים שקבעה ועדת המיפקד - מוזמן להתפקד. יש לי חשד שמדובר כאן בניסיון להשיג יחסי ציבור ותו לא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדרך לבית היהודי?
צילום: עמית לב
הרשקוביץ. אין התפקדות קבוצתית
צילום: חגי פריד
מומלצים