שתף קטע נבחר

סוכן CIA לשעבר: עב"ם התרסק ברוזוול ב-1947

חובבי הקונספירציות - שנסו מותניים: ייתכן שנמצא אישוש לתאוריה שלפיה צבא ארה"ב הסתיר כי מצא צלחת מעופפת וגופות חייזרים בעיירה בניו-מכסיקו לפני 65 שנה. סוכן לשעבר טוען שמצא ראיות לכך בקופסה עם תוכן מסווג במטה ה-CIA

סוכן לשעבר בסוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית (CIA) אומר כי בתקרית רוזוול ב-1947, שלפי תיאוריות קונספירציה רבות כללה התרסקות של צלחת מעופפת מהעולם החיצון, אכן היה זה עב"ם שנפל אל אדמת כדור הארץ.

 

עוד חדשות מהעולם:

 

התקרית אירעה בעיירה רוזוול שבמדינת ניו-מכסיקו בקיץ 1947, כששבריו של עצם בלתי מזוהה נמצאו בשטח פתוח. כלי תקשורת, תושבים ואנשי צבא דיווחו בשנים שלאחר מכן כי מהעצם שהתרסק נלקחו גופות של חוצנים - גופות נעדרות צורה של גוף אדם - וחפצים שמקורם בכוכב אחר. צבא ארה"ב מצדו התעקש בהודעותיו הרשמיות כי לאחר בדיקות התברר כי מדובר בשרידי כדור פורח.

 

ברבות השנים התפתחו תיאוריות קשר בנוגע לתקרית רוזוול, ונטען כי צבא ארה"ב הסתיר מהציבור את העובדה כי אכן היה מדובר בכלי רכב מהחלל החיצון ובגוויות של חוצנים שנאספו ממנו.

 

הדיווח על "הצלחת המעופפת" ב-1947 ()
הדיווח על "הצלחת המעופפת" ב-1947

 

היום (ב') מפרסם אתר "הפינגטון פוסט" כי סוכן ה-CIA לשעבר צ'ייס ברנדון טוען כי אכן היה זה עב"ם שהתרסק ברוזוול. "זה לא היה בלון ארור לחיזוי מזג אוויר", מצוטט ברנדון כמי שמכחיש את טענת הצבא האמריקני. "זה היה כלי טיס שברור שלא בא מהכוכב הזה. הוא התרסק ואין לי ספק שהשימוש במילים 'שרידים' ו'גופות' היה בדיוק מה שאנשים דיברו עליו".

 

ב"הפינגטון פוסט" מדווחים כי באמצע שנות ה-90, כ-50 שנה אחרי תקרית רוזוול, נכנס ברנדון למתחם מיוחד במטה ה-CIA בלנגלי שנקרא "אוסף מודיעין היסטורי". שם, לדבריו, קרא את הכותרות שנכתבו על קופסאות, ואחת מהן - "רוזוול" - צדה את עינו.

 

"הורדתי את הקופסה, פתחתי אותה, חיטטתי בה, החזרתי אותה למדף ואמרתי לעצמי, 'אלוהים, זה באמת קרה!'", סיפר ברנדון ל"הפינגטון פוסט". הוא טען כי ראה שם חומרים כתובים ותמונות, אך הוסיף: "זה כל מה שאומר אי פעם למישהו בנוגע לתוכן הקופסה ההיא". כך או כך, לדבריו היה זה הרגע שבו הבין שכל מה שהוא ורבים אחרים האמינו בו - אכן התרחש.

 

במרוצת השנים קיבלה תקרית רוזוול שלל ביטויים בתרבות הפופולרית האמריקנית, בין השאר בסדרות כמו "תיקים באפלה" ו"רוזוול" ובסרטים כמו "היום השלישי". העיירה עצמה הפכה מוקד עלייה לרגל לחובבי עב"מים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדיווח על התקרית ב-1947. "לעולם לא אספר מה היה בקופסה"
מומלצים