שתף קטע נבחר

פלסטינים חשודים בהצתה ליד י-ם: "מניע לאומני"

צעיר ונער פלסטינים חשודים בהצתה שהובילה לשריפה הגדולה שהשתוללה לפני כשבועיים ליד קיבוץ מעלה החמישה. האש כילתה יותר מ-60 דונם והביאה לפינוי מתרחצים מהבריכה בקיבוץ. במשטרה אמרו כי לחשודים עבר של הפרות סדר

משטרת מחוז ירושלים עצרה שני פלסטינים מהכפר קטנה, בני 18.5 ו-17.5, בחשד שהציתו את השריפה הגדולה שהשתוללה סמוך לקיבוץ מעלה החמישה הסמוך לפני כשבועיים. במשטרה אומרים כי השניים הודו בחקירתם במעשה וכן באירועים אחרים. בית המשפט הצבאי בעופר האריך היום את מעצרם בשמונה ימים.

 

עוד בערוץ החדשות:

רעידת אדמה הורגשה ברחבי ישראל

נתניהו: מעריך העבודה על דו"ח המאחזים, נדון בו

 

כוחות משטרה ומג"ב נכנסו לכפר הפלסטיני ועצרו את שני החשודים, שלהם עבר פלילי בגין הפרות סדר. סגן-ניצב גלעד בהט, מפקד תחנת משטרת הראל שחקרה את השריפה, אמר: "ככל שאנחנו יודעים, המניע הוא לאומני ובכוונתם היה לגרום נזק. עם זאת, החקירה עדיין לא הסתיימה". במשטרה אומרים כי המרחק בין הכפר קטנה לקיבוץ הוא לא רב, ומאפשר זריקת בקבוקים וחפצים אחרים.

 

השריפה, שפרצה ב-26 ביוני, כילתה יותר מ-60 דונם של חורש טבעי וקוצים והובילה לפינוי שטח הבריכה והמתרחצים במקום. תשעה צוותים ושני מטוסי כיבוי נדרשו על מנת להשתלט על האש. במקביל, השתוללה שריפה גם ליד מוצא אשר הובילה לסגירת כביש 1, שנגרמה ככל הנראה כתוצאה מרשלנות של עובדים באתר ארכיאולוגי.

 

כבר בזמן עבודת הכיבוי על השריפה העריך נציב כבאות ראשי,

רב-טפסר שחר איילון, כי מדובר בהצתה. "אין אש שפורצת לבד", אמר איילון, "מדובר או ברשלנות או בהצתה מכוונת". יום אחרי השריפה העריך טפסר אלי פרץ, מפקד תחנת הכיבוי בבית שמש, כי "חומר בערה הושלך מעבר לגדר המערכת שעוברת לאורך השטח במעלה החמישה".

 

"מפקד הגזרה בכיבוי אש שהגיע לאירוע גילה מספר מוקדים שונים שבערו ללא כל קשר ביניהם, מה שמצביע על הצתה בזדון", גילה טפסר פרץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה במעלה החמישה
צילום: נגה כהן אלורו
צילום באדיבות: תחנת הראל מרחב ציון
הצעיר הפלסטיני החשוד בהצתה
צילום באדיבות: תחנת הראל מרחב ציון
מוקד השריפה
באדיבות ymap
צילום באדיבות: תחנת הראל מרחב ציון
הנער הפלסטיני שנעצר
צילום באדיבות: תחנת הראל מרחב ציון
מומלצים