שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דיברתם בנייד בנהיגה? תפרדו ממנו ל-24 שעות

  בדרום-אפריקה גילו כי קנס כספי למדברים בטלפון נייד בזמן נהיגה, אינו מרתיע את הנהגים. הפתרון: מעתה גם יחרימו לעבריין את הטלפון ליממה לפחות

  מדברים בטלפון בזמן הנהיגה, בלי דיבורית? בדרום-אפריקה זה יעלה לכם בהחרמת המכשיר. משטרת קייפ טאון, עיר בירת מחוז ווסטרן קייפ אשר בדרום-מערב דרום-אפריקה, החלה לאכוף את חוק האיסור על דיבור בטלפון בנהיגה ביד קשה: נהג שייתפס מדבר בלי דיבורית, יאלץ למסור את מכשיר הטלפון (בלי כרטיס ה-SIM, אם יחפוץ) לידי המשטרה למשך 24 שעות.

   

  עוד בנושא:

   

  עוד חדשות בערוץ הרכב:

   

  שוטרים מחרימים טלפון של נהגת, לאחר שהשתמשה בו בזמן הנהיגה בלי דיבורית (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  שוטרים מחרימים טלפון של נהגת, לאחר שהשתמשה בו בזמן הנהיגה בלי דיבורית(צילום: רויטרס)

   

  לאחר שהתברר כי קנס כספי איננו מרתיע את הנהגים, הוחלט להחמיר את הענישה ולהחרים את הטלפון של הנהג. ההחרמה נערכת במקום וללא זכות ערעור, ומחייבת את הנהג להגיע לתחנת המשטרה כדי לשחרר את הטלפון מה"כלא" אליו הוא מוכנס - קופסה קטנה בתוך תא אחסון משטרתי. נהג שנתפס מדבר בטלפון ללא דיבורית ביום שישי, ייאלץ להמתין עד יום שני כדי לאסוף אותו - שכן המשטרה המקומית לא פועלת בימי סוף השבוע.

   

  החוק הדרום-אפריקאי לדיבור בטלפון בזמן נהיגה, דומה לזה הקיים בישראל. במסגרתו חל איסור על דיבור בטלפון נייד בזמן נהיגה, אלא אם משתמשים בדיבורית. החזקת המכשיר ביד בזמן הנהיגה, תזכה את הנהג בקנס של כ-240 שקל, רבע מגובה הקנס אצלנו (1,000 שקל). מנגד, בישראל המשטרה אינה יכולה להחרים מכשיר טלפון של נהג שביצע עבירה. לאחרונה הורחב האיסור בישראל, והוא כולל מעתה גם שליחת דוא"ל - עבירה שדינה אף הוא קנס של 1,000 שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שוטרים קונסים ומחרימים טלפון של נהגת ביום האכיפה הראשון
  צילום: רויטרס
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים