שתף קטע נבחר

בפיתוח: אפוד מגן מיוחד לנשים לוחמות

נשות צבא ארצות הברית הצפויות להישלח בקרוב לחזית הלחימה באפגניסטן ייהנו ככל הנראה מאפוד מגן חדש שיעוצב במיוחד לגוף הנשי. מהנדסים שוקדים על פיתוח אפוד מעוצב וקל, אך האם הוא יהיה גם יעיל נגד קליעים?

צבא ארצות הברית שוקד בימים אלה על פיתוח אפוד מגן מיוחד למען חיילותיו שבחזית באפגניסטן. כך דיווח השבוע עיתון "הטיימס" הבריטי.

 

חדשות נוספות מהעולם:

 

עד כה נאסר על נשים להיות לוחמות בחזית, והצבא סיפק אפודי מגן רק לגברים ב-11 מידות שונות, אולם כעת התפנו עשרות אלפי תפקידים לנשים בחזית, ולכן עלה הצורך ליצור עבורן אפוד מגן שיתאים למבנה הכתפיים הצר ולמבנה החזה. אפוד המגן הגברי היה מסורבל והקשה על הנשים לבצע פעולות בסיסיות כמו לכוון נשק ולעלות על כלי רכב. כמו כן, אפוד המגן לגברים ארוך מכדי להתאים למרבית הנשים, והגביל את תנועת רגליהן.

על כן עמלים כעת על ייצור שמונה מידות מיוחדות לנשים.

 

הנשים רואות בעיני רוחן שריון בסגנון זה שעטתה זינה הנסיכה הלוחמת, אולם מומחים מזהירים כי עלולים להיות לזה חסרונות. סגן אלוף פרנק לוזנו, שמשתתף בעיצוב אפוד המגן לנשים, הסביר כי הוא עלול להיות כבד יותר: "אני יכול להכין אפוד מגן לנשים, אך הוא יהיה כבד פי שניים", אמר לעיתון "כריסטיאן סיינס מוניטור".

 

עם זאת, פיתוח אפוד המגן נמצא בשיאו, והמהנדסים ששוקדים עליו משתמשים בתערובות כימיות ייחודיות כדי להימנע מבעיה זו וליצור אפוד קל יחסית מבלי לפגוע ביעילותו נגד חדירת כדורים. 100 נשים שעתידות להגיע בקרוב לאפגניסטן זכו להיות הראשונות לנסותו, ועד כה התוצאות מבטיחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים