שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  צפו: הברך הביונית שמאפשרת לנכים ללכת כרגיל

  השבוע יזכו בחיים חדשים שמונה נכי צה"ל, קטועי רגליים כולם, כאשר יקבלו ברך ביונית שתאפשר להם טווח תנועה הדומה לרגל רגילה. כעת יוכלו לטפס במדרגות, לעצור בפתאומיות ולשנות את כיוון ההליכה, מה שאינו אפשרי בתותבות הקיימות

  כמעט כל נכה יאמר מיד שחלומו הגדול הוא לשוב וללכת. בעזרת פיתוח חדש, זה יהיה קרוב יותר מאי פעם: "ג'ניום" היא רגל תותבת ביונית, פרי פיתוח עולמי מתקדם של חברת "אוטובוק", המייצרת תותבות. הברך הביונית מאפשרת טווח תנועה רחב ויכולת תנועה הדומה מאוד להליכה רגילה.

   

  עוד המצאות שמקילות את החיים:

   

  הברך הביונית יצאה לשוק העולמי השנה, ומאפשרת לנכים שרגליהם נקטעו מעל הברך הליכה משופרת, כאמור באופן הקרוב ביותר לרגל אנושית רגילה.

   

  השבוע יקבלו שמונה קטועי רגליים, נכי צה"ל כולם, את הברך הביונית שתאפשר להם ללכת שוב. העלות הגבוהה של כל תותבת, כרבע מיליון שקלים, ממומנת על ידי אגף שיקום נכים במשרד הביטחון.  

   

   

  הברך הביונית נטענת בחשמל ומכילה חיישנים הנשלטים על ידי מעבד ממוחשב. היא משלבת מרכיבים חדשניים המזהים את תנועת הגוף, לומדת את תבנית ההליכה של המשתמש ומאפשרת הליכה במגוון גדול מאוד של אפשרויות תפקודיות, שלא היו קיימות בעבר.

   

  למשל, המשתמש יכול בעזרת הברך הביונית לעלות במדרגות, לעצור בפתאומיות, לשנות את כיוון ההליכה, לרדת במדרגות, לטפס במישור משופע ולרדת ממנו. תנועות אלה אינן אפשריות כשמדובר בתותבות המסורתיות.

   

  הברך הביונית נוסתה על עשרות משתמשים ברחבי העולם, וכאמור תותקן בנכי צה"ל כפיילוט ראשוני.

   

  החיסרון המרכזי הוא כתמיד, העלות הגבוהה של תותב הברך, שככל הנראה לא תאפשר למרבית הנכים ליהנות ממנו.    

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום באדיבות: חברת אוטובוק
  עכשיו אפשר לעלות במדרגות, לעצור בפתאומיות ולשנות את כיוון ההליכה
  צילום באדיבות: חברת אוטובוק
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים