שתף קטע נבחר

אלופה חרדית: הילדה נעמי מניפה פי 2 ממשקלה

נעמי קוטין, "סופר גירל" בת 10 מניו-ג'רזי, שברה שיאי עולם בהרמת משקולות לגילה - אף שהיא נמנעת מתחרויות בשבת. היא מתחרה במכנסיים, לצד גברים מקועקעים ושריריים: "לא רואים את זה בבית כנסת". ההורים מעודדים, גם בישיבה תומכים

היא רק סיימה את כיתה ה' בישיבת "נועם" בניו ג'רזי, אבל נעמי קוטין כבר מזמן הפכה לסלבריטאית מקומית ולאלופה בענף ספורט שבו מתחרים עם מכנסיים, ולא עם חצאית. נעמי קוטין, "סופר גירל" בת 10, יכולה להרים יותר מפי שניים ממשקלה - והיא שיאנית העולם בענף.

 

עוד בערוץ החדשות

מבחני הכושר הקרבי: הצנחנים שמרו על התואר

לאחר הגראד: "כיפת ברזל" הוצבה באזור אילת

 

בינואר קבעה נעמי, בת למשפחה אמריקנית חרדית, שיא עולם למשקל גופה - מתחת ל-44 ק"ג. היא ניצחה מתחרות שמבוגרות ממנה בעשור, והניפה 97.5 ק"ג בתחרות בטקסס. בשבוע שעבר היא שברה שני שיאים נוספים. "זה קצת מוזר להיות חזקה יותר ממבוגר", היא אומרת לעיתון היהודי "פורוורד".

 

צפו בנעמי שוברת שיאי עולם החודש:

 

נעמי החלה להתחרות בהרמת משקולות לפני שנתיים, אחרי שמוקדם יותר התאמנה עם הבנים בקראטה. כשנעמי הייתה בת 8, אביה אד שלח אותה לתחרות הראשונה שלה, בפנסילבניה. כבר אז היא שברה את שיא המדינה. היא מתאמנת במרתף ביתה, לצד הוריה שמעודדים ללא הרף. "את יכולה לעשות זאת, סופר-גירל. אל תפחדי", אומרת לה האם נשמה קוטין, לאחר שבתה מתקשה מעט.

 

הקוטינים הם משפחה חרדית מודרנית - האב אד הפך לדתי כשכבר היה אדם בוגר, האם נטשה נולדה כנוצרייה והתגיירה. הם מנסים להימנע מאימונים ותחרויות בשבת. הבעיה העיקרית היא כיצד להגיע לתחרות, אבל גם אם הם מוצאים תחרות בשבת שניתן ללכת אליה ברגל, קיימות בעיות הלכתיות אחרות. אחת מהן היא שהתורה אוסרת הנפת פריטים בשבת ממקום פרטי לציבורי.

 

פחות מ-44 ק"ג, מניפה 98 ק"ג

 

ברוב התחרויות, נשים ונערים מתחרים בשבתות, ואילו הגברים מתחרים בראשון. בגלל שהקוטינים שומרים שבת, נעמי נאלצת להתחרות בימי ראשון, לצדם של גברים קשוחים, שריריים ומקועקעים. "זה מראה חריג עבורנו", אומרת האם נשמה. "זה לא שאנחנו הולכים לבית כנסת ורואים את זה".

 

בישיבת "נועם" לובשת נעמי - כמו כל הבנות - חצאיות ארוכות שמכסות את ברכיה. בהרמת המשקולות הלבוש שלה שונה לגמרי. האם אומרת שמוריה של נעמי מעודדים את תחביבה, שגרם לה להיות סלבריטאית מקומית, וגם הלבוש לא מטריד אותם. "יש אצלנו הרבה ילדות שלובשות מכנסיים מחוץ לבית הספר, או חולצות ללא שרוולים. כשהן מגיעות לכאן, הן מתלבשות בהתאם", אומרת לינדה סטוק, עוזרת מנהל בית הספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים