שתף קטע נבחר

בליכוד מאשימים את פלסנר: מתנהג בצורה מבזה

גורמים בליכוד אמרו כי חבר הכנסת מקדימה לא מעוניין להגיע לסגירה ולהבנות, אלא מנסה בעיקר לגרום למשבר עם המפלגות החרדיות. הפגישה בין פלסנר לבין יעלון בוטלה בשל סיבות אישיות

נמשכים חילופי האשמות בין הליכוד ובין קדימה סביב המגעים במציאת פתרון לחוק שיחליף את חוק טל: גורמים בכירים בליכוד הבקיאים בדיונים האשימו הערב (יום ה') את ח"כ יוחנן פלסנר כי הוא אינו מעוניין להגיע לסגירה ולהבנות, אלא מנסה בעיקר לגרום למשבר למפלגות החרדיות. "הוא מתנהג כמו תגרן בשוק, בצורה מבזה, צועק בישיבות, וברור לגמרי שאין לו שום כוונה לסגור אלא ליצור מהומות", אמרו הגורמים.

 

משבר הגיוס - דיווחים קודמים ב-ynet:

הפראיירים: נתניהו הודיע על גט כריתות מהציבור

יעלון: לא יהיה חוק חדש, נשרוד פרישת קדימה

ישיבת הממשלה ביום א': ללא חוק שוויון בנטל

 

בליכוד הפיצו הערב מסקנות של דו"ח שפורסם בעבר לגבי "חוק טל" שעליו חתום גם פלסנר, שבו לכאורה הוא מתנגד לביטול החוק שאושר לפני כעשור, המסדיר את הפטור לחרדים. פלסנר דחק את הטענות, וכינה אותן "ספין" ו"שקר". גם בקדימה יש מי שמבקר את ח"כ פלסנר. אחד מחברי המפלגה אמר כי "הוא עושה לעצמו פרסום וקריירה ובונה את עצמו על חשבון קדימה".

 

הפגישה שהייתה אמורה להתקיים אחר הצהריים בין פלסנר לבין השר משה (בוגי) יעלון בוטלה בגלל נסיבות אישיות משפחתיות של פלסנר, ועדיין לא ברור מתי תקבע מחדש הפגישה. ייתכן כי בכל זאת תתקיים פגישה, שבה ישתתפו אנשי הצוות המקצועי המלווים את פלסנר - אביעד פרידמן, עו"ד אלון גלרט והיועץ המשפטי של סיעת קדימה.

 

בשני הצדדים אומרים כי במהלך היום מופו הנקודות המרכזיות שיש עליהן מחלוקת, ובסופו של דבר יהיה צורך להגיע להכרעה. מדובר בחילוקי דעות מהותיים בין הצדדים בשאלת המכסות והיעדים לגיוס, וכן לגבי הגיל שבו יינתן פטור לחרדים - כשבקדימה רוצים 22 ובליכוד 26. ישנם גם חילוקי דעות סביב שאלת הסנקציות האישיות, אם כי בסוגיה זו נראה כי ניתן להגיע להבנות.

 

פלסנר הכחיש היום את הטענה של יעלון מאתמול לפיה קדימה מתעקשת על סנקציה

 פלילית לגבי מי שלא התגייס. הוא הסביר כי לא מדובר בניסיון של הליכוד ליצור ספין שקרי. ייתכן כי ראש הממשלה ומופז ייפגשו בעתיד הקרוב, כדי אולי לנסות ולהכריע בשאלות שנותרו פתוחות.

 

במקביל, השר לשעבר חיים רמון תקף הערב את יעלון והאשים אותו בהפצת נתונים שקריים בכל הנוגע למספר החרדים המתגייסים. רמון אמר כי מספר המתגייסים החרדים בפועל נמוך בחצי מהיעדים שנקבעו להם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פלסנר ויעלון, השבוע
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים