שתף קטע נבחר

עוד סנקציות אמריקניות על איראן: המקיפות ביותר

וושינגטון הרחיבה את הסנקציות נגד הרפובליקה האיסלאמית, שלטענת האמריקנים נמצאת כיום בלחץ כבד

הממשל האמריקני הודיע היום (ה') על סנקציות נגד יותר מ-50 יישויות ואישים באיראן הקשורים לרשותות הקנייה, הנפט והספנות של הרפובליקה האיסלאמית. משרד האוצר האמריקני הטיל את הסנקציות על חברות הקשורות למשרד ההגנה האיראני, למשמרות המהפכה, לחברת הספנות הלאומית וכן על אוניברסיטה. לדברי בכיר בממשל, מדובר בסנקציות המקיפות ביותר עד כה אשר נועדו למנוע מאיראן לחמוק מהעיצומים באמצעות חברות קש.

 

תתעלמו, זה יעזור? איראן מצנזרת קשיי סנקציות

 

משרד האוצר האמריקני איתר כמה חברות קש שפועלות בשם יישויות הנתונות לסנקציות, לרבות חברות אנרגיה הפועלות בהונג הונג, מלזיה, איחוד הנסיכויות ושווייץ. האמריקנים איתרו חברת מכליות נפט הפועלת עבור ממשלת איראן והוסיפו 20 בנקים איראנים לרשימת הסנקציות. במקביל, הודיעו האמריקנים על הטלת עונשים על ארבעה אנשים - שלושה איראנים ואוסטרי - בגין הפרת הסנקציות הקיימות.

 

לדברי הגורם הבכיר, לסנקציות יש השפעה גדולה ביותר על איראן והצעדים החדשים נועדו למנוע מטהרן לחמוק מהסנקציות, שהן המקיפות ביותר עד כה. בהודעת הממשל נמסר כי ארה"ב הטילה עיצומים נוספים על הרשתות האיראניות הקשורות לתוכנית הגרעין והטילים של איראן ונקטה צעדים נוספים כדי למנוע מהמדינה לחמוק מהסנקציות על ידי זיהוי פומבי של חברות קש איראניות ושל בנקים.

 

האמריקנים טוענים כי איראן נתונה היום ללחץ כבד והיא תמשיך להרגיש לחץ גובר בכלל סירובה להיענות לדרישות הבינלאומיות לגבי תוכנית הגרעין שלה. תת שר האוצר למלחמה בטרור, דיוויד כהן, אמר כי "הפעולות היום הן הצעד הבא שנועד לחבל בתוכניות הגרעין והטילים של איראן כמו גם על מאמצי ההטעיה באמצעות שימוש בחברות קש למכור ולהעביר את הנפט שלה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרגיש את הלחץ. נשיא איראן אחמדינג'אד
צילום: AP
מומלצים