שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי סילמן: צוות "אורות אדומים" בביטוח הלאומי
  הצוות שבו חברים מנכ"לי משרד הרווחה והביטוח הלאומי הוקם לטיפול במקרים קיצוניים. כל מקרה ייבחן בוועדה לגופו ואם יהיה צורך יקוצרו ההליכים

  רק אחרי המקרה הקשה - ברשויות הרווחה התעוררו: בעקבות האירוע במוצאי שבת, שבו משה סילמן הצית את עצמו בהפגנה בתל-אביב, הוחלט היום (ב') במשרד הרווחה ובביטוח הלאומי על הקמת צוות "אורות אדומים" לטיפול במקרים קיצוניים. בראשות הצוות המשותף יעמדו מנכ"ל משרד הרווחה נחום איצקוביץ' ומנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור יוסף.

   

  ההצתה בהפגנה - כתבות אחרונות:

  משה סילמן לפני חודש: "צריך מהפכה אלימה"

  הקריטריונים לסיוע בדיור: לסילמנים אין סיכוי

  "המדינה זנחה אותנו". מתמודדים עם החובות

  "אין כסף, אין צדק, אין בית". התצהיר של סילמן

   

  במשרד הרווחה אמרו כי ההחלטה התקבלה היום על מנת לתת מענה למקרים חריגים, מעבר לטיפול באמצעות הכלים העומדים לרשות המשרד והביטוח הלאומי כיום. על-פי ההחלטה, צוות המנכ"לים יבחן כל מקרה לגופו ויפעל לקיצור הליכים על-מנת לתת מענה במהירות האפשרית לבעיה. 

   

  מנכ"ל משרד הרווחה, נחום איצקוביץ, "התופעה של הצתה היא קיצונית וחריגה, אבל כבר יש ניסיונות של חיקוי ואנחנו חוששים מהתגברות של המקרים הללו". לדבריו, "הצוות שהוקם יאפשר לכך שמנהלי הסניפים והמחוזות יעודכנו בכל מצב ומידע על מצוקה קיצונית חריגה שעלולה להגיע לכדי פגיעה עצמית".

    

  לשאלה אם לא מדובר במעט מידי ומאוחר מידי השיב איצקוביץ: "לצערנו, מצוקות ומצבי קיצון קיימים. משרד הרווחה והביטוח הלאומי מנסה להתמודד בכל כוחותיו עם המצוקות החברתיות", אך לדבריו "משרד הרווחה לא יכול לתת פתרון ליוקר המחייה".

   

  בנוסף החליטו שר הרווחה משה כחלון ומנכ"ל הביטוח הלאומי על המשך בדיקה

   יסודית של השתלשלות האירועים ומשמעותם במקרה הטרגי של משה סילמן, בהתאם להנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו. במשרד הזכירו כי ניתן לפנות למספר 118 במקרי חירום.

   

  בצהריים הועבר סילמן, שמצבו מוגדר אנוש, מטיפול נמרץ למחלקת הכוויות בבית החולים שיבא בתל השומר, שם ממשיכים הרופאים להילחם על חייו. "מצבו נותר כשהיה, קריטי", סיפר מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית, ד"ר אייל וינקלר. "הבשורות הטובות הן שהוא עדיין בחיים - אבל הוא נמצא בדרגת כוויה מתקדמת המביאה לקריסת מערכות. המצב מאוד קשה ואנו עושים הכול על מנת להציל את חייו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מפנים את סילמן למחלקת הכוויות
  צילום: ירון ברנר
  סילמן מצית עצמו במוצאי שבת
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים