שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בשורה לסטודנטים: מלגת פר"ח תגדל ב-700 ש'
  פרויקט החונכות, שעוזר לעשרות אלפי סטודנטים בשכר הלימוד, מקבל זריקת עידוד משמעותית. אחרי עשור, המלגה שניתנת בתמורה לסיוע לילדים תעודכן ותעמוד על 5,200 שקל לשנה

  בזמן שסטודנטים רבים ממשיכים להיאבק על תנאיהם, החליטה הנהלת פר"ח (פרויקט חונכות) לפנק את עשרות אלפי המשתתפים בפעילות ולהעלות בצורה משמעותית את סכום המלגה שניתנת להם בתמורה.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  בדרך החוצה מהקואליציה: קדימה מתכנסת היום

  ראש אמ"ן: סוכלו מעל 10 התארגנויות טרור בסיני

   

  מאז שנת 2001 עמד סכום המלגה שמסייעת במימון שכר הלימוד על 4,500 שקל. לאחר שסטודנטים רבים התלוננו בשנים האחרונות כי התמורה שניתנת להם עבור הסיוע לילדים שזקוקים לעזרה לימודית ורגשית היא נמוכה, הוחלט כי המלגה תועלה בכ-14% ותעמוד על 5,200 שקל לשנה.

   

  יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי אמר בהתייחסותו להחלטה כי "פרויקט פר"ח מהווה כבר שנים את ספינת הדגל בכל הקשור למעורבות סטודנטים והמערכת האקדמית בחברה הישראלית. בעשור האחרון המלגה נשחקה ואטרקטיביות המלגה הלכה ופחתה ובשל כך קטנו הביקושים למלגה. מצב זה

  פוגע גם בציבור הסטודנטים, אך לא פחות חשוב מכך באלפי ילדים ובני נוער שאיכות החונכים שלהם הולכת ופוחתת בשל הירידה בביקושים".

   

  שמולי הוסיף כי "אנו מברכים את הנהלת פר"ח על ההחלטה החשובה שקיבלה ובמקביל בכוונתנו לפעול בצורה נחושה להוספת תוספת תקציבית נאותה, כך שמכסת החונכים לא תיפגע כתוצאה מעדכון גובה המלגה".

   

  מהנהלת פר"ח נמסר כי "ההנהלה תעמיד חלק מהעלות ממקורותיה העצמיים, והיא מקווה שהארגונים השונים המממנים את מלגות פר"ח והמיוצגים בהנהלת פר"ח (ות"ת, משרד החינוך, משרד התמ"ת), יגדילו בעתיד את תמיכתם. הפעלת השינוי תחול רק לאחר תיאום עם הגורמים הרלוונטיים". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בשורה לסטודנטים: מלגת פר"ח תגדל ב-700 ש'"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים