שתף קטע נבחר

אין שביתה: אישרו לתע"ש הלוואה של 150 מיליון

בתמורה לאישור ההלוואה המיועדת לתשלום משכורת יוני לעובדים ולכיסוי התחייבויות שוטפות של התע"ש, התחייבו ההנהלה העובדים וההסתדרות לפתור את המשבר ביישוב המחלוקות האחרונות שנותרו במתווה הפרטת החברה

ועדת הכספים אמורה אישרה הבוקר (ג') הלוואה נוספת לתעשייה הצבאית בסך 150 מיליון שקל – כך סוכם אמש בצוות המיוחד של הוועדה שהוקם לפתרון המשבר בתע"ש, בדיון מיוחד שנערך אמש.

 

 

הצוות בראשות ח"כ שי חרמש (קדימה) ומנהל הוועדה טמיר כהן, סיכמו כי בתמורה לאישור ההלוואה המיועדת לתשלום משכורת יוני לעובדים ולכיסוי התחייבויות שוטפות של התע"ש, התחייבו ההנהלה העובדים וההסתדרות לפתור את המשבר ביישוב המחלוקות האחרונות שנותרו במתווה הפרטת החברה.

 

הוסכם כי הצדדים יגבשו עד ה-15 באוגוסט את התוכנית לבצע שינוי מבנה ארגוני בחברה לאחר צמצום מצבת העובדים בשליש, מה שיחייב סגירה ומיזוג מחלקות כדי להפעיל ביעילות את 2,000 העובדים הנותרים. הסכמה על תכנית זו היתה התנאי של האוצר להזרמת כסף נוסף לחברה.

 

ראש אגף התקציבים באוצר, גל הרשקוביץ, השתתף בישיבת הצוות של הוועדה. עוד הוסכם לדרישת הצוות כי עד למועד הנ"ל הצדדים יגבשו גם את עניין הפיצויים לעובדים שנותרו בתע"ש, במקרה של אי הפרטת התעשייה והעברת המפעלים לנגב. נושא זה עיכב את התקדמות תהליך ההפרטה והמשך הזרמת תקציבים לתע"ש.

 

הוחלט כי הצוות חרמש-טמיר יקיים בעוד שבוע, ב-24 ביולי ישיבה נוספת, שבה הצדדים ידווחו לו על התקדמות המגעים בעניין שינוי המבנה הארגוני והמעבר לנגב עם הפיצויים לעובדים. אם הדיווח יהיה חיובי במידה משמעותית, הצוות ימליץ למחרת למליאת ועדת הכספים – ביום האחרון לכנס הקיץ של הכנסת, לאשר לתע"ש הלוואה נוספת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים