שתף קטע נבחר

האנס בני סלע נידון לארבע שנות מאסר נוספות

ב-2006 נמלט האנס הסדרתי ממשמורת ובמהלך בריחתו פרץ לבית וגנב רכוש ומכונית. בשנת 2000 הוא נידון ל-35 שנות מאסר בגין שורת מעשי אונס. השופטת: "בריחתו הטילה אימה"

עונש נוסף לאנס הסדרתי: בית משפט השלום בראשון לציון גזר אתמול (ד') ארבע שנות מאסר על בני סלע, שהורשע בבריחה ממשמורת חוקית לאחר שנמלט ממאסר בנובמבר 2006. במהלך בריחתו הוא ביצע מספר עבירות נוספות, בהן פריצה לבית, גניבת כסף ודברי ערך וכן גניבת רכב. בגין מעשים אלה הוא הורשע גם בעבירות של התפרצות וגניבה. את העונש הוא ירצה במצטבר.

 

סלע (41) נידון בשנת 2000 ל-35 שנות מאסר לאחר שהורשע בשורה של עבירות אונס. ב-2006, בזמן שנלקח לדיון בבית משפט השלום בתל אביב, הוא אמר למלוויו ששכח משהו ברכב, טיפס מעל חומה ונמלט. 16 יום ניסתה משטרת ישראל ללכוד אותו ובמהלכם השקיעה 36 מיליון שקל בחיפושים. הוא נתפס במהלך דצמבר 2006.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

החילוץ מבולגריה: מפנים את הפצועים להרקולסים

החקירה: "מחבל מתאבד שתועד במשך שעה"

רשת ריגול איראנית נחשפה בתימן: "טהרן תשלם"

 

סלע טען לאורך המשפט כי אין מקום להעמידו לדין מכיוון שנמלט בשל התעללות בלתי פוסקת מצד הסוהרים.

טענותיו אלו נדחו. עוד טען כי ישנם עבריינים אחרים שנמלטו ולא הועמדו בשל כך לדין. הפרקליטות טענה מנגד שסלע לא הביע חרטה. על כך אמר סלע: "אני באמת מתחרט שלא סייעתי לכל הסוהרים והשוטרים שהכו אותי, השפילו ופגעו בי".

 

בגזר הדין כתבה השופטת עירית וינברג-נוטוביץ': "על רקע המעשים המזוויעים והמתועבים שבהם הורשע, יש להבין את הפחד והאימה שהטילה בריחתו של הנאשם על הציבור הרחב בכלל, ועל גורמי אכיפת החוק והאחראים על כליאתו בפרט". היא הבהירה שסלע שונה מאסירים נמלטים אחרים, מכיוון שבהיותו חופשי "הוא 'פצצה מתקתקת' באופן שיש בו כדי לסכן נשים וקטינות הנקרות בדרכו".

 

השופטת התייחסה גם לעבירות האחרות שביצע סלע וגם להתנהגותו במהלך המשפט, שכללה הפרעות וסירובים להופיע. עם זאת, היא התחשבה בכך שלאחר בריחתו הוטלו עליו סנקציות וכי כאשר הוא נלכד הוא הוכה והושפל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני סלע. השופטת: "הוא פצצה מתקתקת"
צילום: אורלי זיילר
מומלצים