שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

כוכבה שריקי למנוחות: רצתה להיות אם בכל מחיר

בראשון לציון נערכה הלווייתה של כוכבה שריקי, בת 44 שנהרגה בפיגוע בבורגס שבבולגריה. "מותך מותיר חלל עצום בקרבנו", ספדה לה אחותה. "התקשרת לספר לי על התינוק שאת נושאת ברחמך. כמה היית שמחה אז", אמרה. רק לאחרונה הצליחה שריקי להרות אחרי שנים של טיפולים

"היא רצתה להיות אמא בכל מחיר", קראו בבכי אחיותיה של כוכבה שריקי, אחת מחמשת נרצחי הפיגוע בבורגס שבבולגריה, בהלווייתה בראשון לציון. בן משפחתה ספד לה: "אני לא מאמין לגודל האסון שנפל עלינו, דווקא עכשיו כשנכנסת להריון לאחר ניסיונות נואשים". במקהיל הובאו למנוחות איציק קולנגי בן 28 מפתח תקווה, אמיר מנשה בן 28 מפתח תקווה, מאור הרוש בן 25 מעכו, ובהמשך ייטמן אליאור פרייס בן 26 מעכו.

 

פיגוע בבורגס - כותרות אחרונות ב-ynet:

אחיו של ההרוג על קברו: נשמור על נויה התינוקת

נהג הבולגרי שנהרג הותיר אחריו אשה ושני ילדים

החקירה בבולגריה: 'המחבל לא הצליח לשכור רכב'

 

שריקי, בת 44, סיפרה רגע לפני הטיסה לאחותה כי היא הרה. בהלוויה סיפרה האחות: "מותך מותיר חלל עצום בקרבנו. אני זוכרת שהתקשרת לספר לי על התינוק שאת נושאת ברחמך. כמה היית שמחה אז".  

  

האחיות האבלות, היום בהלוויה (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
האחיות האבלות, היום בהלוויה(צילום: בני דויטש)

 

בעלה של כוכבה, איציק שריקי, שנפצע בפיגוע, נזקק לטיפול רפואי במהלך ההלוויה. כשנכנס לבית העלמין עטו עליו אחיותיה של כוכבה כשהן ממררות בבכי: "אתה לא אשם. כמעט סיכנת את החיים שלך בשביל להציל אותה. אנחנו אוהבות אותך ותמיד נהיה איתך". איציק אמר בעצב: "מצאתי אותה בסוף. עכשיו אני לוקח אותה לביתה החדש".

 

עוד לפני שהחל הטקס אמרה דורית, אחותה של כוכבה: "היא כל כך שמחה כשהתבשרה שהיא בהריון, ורק רצתה ללכת לנוח, אבל מנעו זאת ממנה". אחות נוספת של כוכבה סיפרה: "היית טובת לב, אוהבת אדם. לכולם עזרת, לכל הילדים עזרת. סופסוף כשההריון נקלט וכשאת שמחה - נלקחת מאיתנו. תחסרי לנו מאוד, אהובה שלי". כשנקברה זעקו אחיותיה בכאב: "כוכבה, תחסרי לנו מאוד. תחזרי. בואי.

 

"הלכת לחופש. איזה חופש? למה? זה לא יכול להיות. היא רצתה להיות אמא בכל מחיר. אמרו לי שהיא לא רצתה לקפוץ מהאוטובוס בגלל ההריון".

 

הלווייתה של כוכבה שריקי (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
הלווייתה של כוכבה שריקי(צילום: בני דויטש)

 

ענבר כהן, אחייניתה של כוכבה, ספדה לה: "כוכי שלי, את האמא השניה של הילדים שלי. אני לא יודעת איך להתמודד עם האובדן הזה. ידעת לעזור במה שרק אפשר. הילדים שלי מרגישים שחלק בלתי נפרד מאיתנו נעלם. אני כל כך אוהבת אותך. אני בטוחה שאת בגן עדן. כל המשפחה מאוד אוהבת אותך וכבר מתגעגעת. תשגיחי עלינו שם למעלה מכל רע".

 

בת משפחה נוספת אמרה: "קיווינו כל רגע להתעורר מהסיוט הזה שהפך למציאות. אין ולא יהיה אדם כמוך - אופטימית, חייכנית. השם נתן והשם לקח. הוא לקח אותך קרוב אליו".

 

יצחק שריקי. חיפש את אשתו לאחר הפיצוץ (צילום: כרמית ראובן) (צילום: כרמית ראובן)
יצחק שריקי. חיפש את אשתו לאחר הפיצוץ(צילום: כרמית ראובן)
 

ארונות ההרוגים בנתב"ג (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
ארונות ההרוגים בנתב"ג(צילום: אוהד צויגנברג)
  

יצחק, בעלה של כוכבה, חיפש אותה במשך שעות אחרי שהפיצוץ הפריד ביניהם. "הלכתי לכיוון היציאה וצעקתי לאשתי 'תבואי לכיוון הדלת'. אחרי כמה שניות ראיתי שהיא לא איתי. היה עשן סמיך מאוד כמו חול, וחזרתי לחפש אותה אבל אי אפשר היה לגשת. חשבנו שאולי היא נשלחה לסופיה אבל התברר לי שהיא לא שם. רק כשהגעתי לארץ הבנתי שהיא נהרגה. אמרו לי שראש הממשלה רוצה לנחם אותנו וככה למעשה הבנתי שהיא לא שרדה. היא הייתה בחודש התחלתי של הריון. רציתי שתנוח ותאגור כוחות וזה נגמר באסון כזה".  

 

"נשמור על גילת ונויה התינוקת"

בפיגוע בבורגס נרצחו איציק קולנגי וחברו אמיר מנשה, שניהם בני 28, שנשותיהם נפצעו. שניהם הובאו למנוחות מוקדם יותר בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. "אני מבטיח לך שהמשפחה ואני נשמור על אשתך גילת לנצח, על הבת המדהימה שלך נויה, שדומה לך קוֹפּי,

 שתגדל ותתחנך בדיוק כמו שרצית. מבטיח לשמור עליה", אמר דוד, אחיו של איציק. גילת שמעה רק הבוקר בבית החולים שבעלה נרצח.

 

במסע הלוויה של אמיר מנשה, אחותו הבטיחה לשמור על בנו רום, בן עשרה חודשים, ולדאוג שיידע מי היה אביו. כאשר. אשתו נטלי שנפצעה בפיגוע הגיעה ישובה בכסא גלגלים ונתמכת בבני משפחה. היא ואמרה: "תחזור אליי, לא יכולה בלעדיך, איפה אתה? קחו אותי אליו".

 

הלווייתו של מאור הרוש נערכה בעכו. מאות בני אדם הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה. בהמשך יובא למנוחות חברו, אליאור פרייס (26). "הארון הזה לא מכיל את הלב הגדול שלך", ספדה להרוש אחותו. "אהבת כל מה שנגעת בו. תמשיך לחיות בלבנו, אנחנו משפחה מאוחדת וחזקה".

 

בבתי החולים ברחבי הארץ עדיין מאושפזים 17 מפצועי הפיגוע, שניים מהם במצב קשה והשאר במצב בינוני - קל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוכבה שריקי
צילום רפרודוקציה: אבי מועלם
בהלוויה של כוכבה שריקי
צילום: בני דויטש
איציק קולנגי
מאור הרוש
אמיר מנשה
אליאור פרייס
צילום: רפרודוקציה אבישג שאר-ישוב
מומלצים