שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   מחפשים עבודה, הפנסיה פחות מטרידה

   סקר שנערך בקרב 700 דורשי עבודה מעלה כי מעטים מהם מודעים למשמעות החיסכון הפנסיוני, וההשפעה שלו על עתידם הכלכלי. רק 21% מהנשאלים ידעו להעריך כיצד תראה הכנסתם בעת הפרישה לגמלאות. את רובם, מסתבר, הנושא הזה כלל לא מטריד

   חושבים לטווח קצר. מסתבר כי קיים פער מידע גדול בנושא ביטוח פנסיוני והקשר שלו אל חיי העבודה שלנו - 45% בלבד ממחפשי העבודה מוטרדים מנושא החיסכון הפנסיוני שלהם, כך עולה מסקר עמדות שערכו AllJobs וחברת כלל ביטוח בקרב 700 מחפשי עבודה.

    

    

   על פי תוצאות הסקר שיעור המוטרדים מהחיסכון הפנסיוני בגילאי 55-46 (54%) גבוה בהשוואה לשיעורם בגילאי 45-31 ובגילאי 56+ (49%) וגבוה משמעותית בהשוואה לשיעורם בגילאי 30-18 (33%).

    

   למרות שהחיסכון הפנסיוני מהווה את מקור ההכנסה העיקרי בגיל הפרישה, רק חמישית מהמשיבים (21%) ציינו כי הם יודעים להעריך את הכנסתם הצפויה עם יציאתם לגמלאות. המשמעות היא כי אחוז ניכר מהאנשים אינו יודע לקבוע האם הוא נערך כיאות לגיל הפרישה.

    

   36% בלבד מהמשיבים ציינו כי הם יודעים מה ההבדל בין צורות החיסכון השונות (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל). בנוסף, רק כחמישית מהמשיבים (19%) העידו כי הם יודעים היכן חברת הביטוח משקיעה את כספי הפנסיה שלהם. נתון זה מלמד כי מבוטחים רבים אינם יודעים לבחור את התכנית המתאימה להם וכתוצאה מכך מפסידים כסף.

    

   גברים מבינים יותר בפנסיה?

   ההבדלים בין הנשים לגברים בתחום הביטוח ניכרים: שיעור הגברים שיודעים את ההבדל בין צורות החיסכון השונות לפנסיה גבוה משיעור הנשים שיודעות זאת (40% לעומת 31%, בהתאמה). בנוסף, שיעור הגברים שיודעים להעריך את הכנסתם הצפויה עם פרישתם לגמלאות, גבוה משיעור הנשים שיודעות להעריך זאת (24% לעומת 17%, בהתאמה).

    

   הסקר מעלה עוד כי מרבית המשיבים (82%) נוהגים להתייעץ עם גורמים שונים לפני שמחליטים כיצד לחסוך לפנסיה. 67% מהמשיבים ציינו גורמים מקצועיים שונים שעימם הם מתייעצים: חשב שכר ממקום העבודה (37%), סוכן ביטוח (27%) ועוד. בנוסף, 42% המשיבים ציינו חברים ומשפחה. 80% מהמשיבים נוהגים לקבל את המלצת סוכן הביטוח ממקום העבודה, וכמחציתם מקבלים את המלצתו ללא כל בדיקה נוספת.

    

   בגילאים הצעירים (18-45) נוטים יותר לקבל את המלצת סוכן הביטוח ממקום העבודה ללא בדיקה. לעומת זאת, בקרב גילאים מבוגרים יותר (46 ומעלה), עולה שיעור המקבלים את המלצת סוכן הביטוח ממקום העבודה רק לאחר בדיקה. שיעור הנשים המקבלות ללא בדיקה את המלצת סוכן הביטוח ממקום העבודה גבוה משיעור הגברים (46% לעומת 37%, בהתאמה).

    

   עינב בוימפלד, מנהלת התוכן והמחקר של AllJobs, מסבירה: "הסקר מלמד, כי למרות שהחיסכון הפנסיוני הוא מקור ההכנסה העיקרי, ולעיתים היחידי, בגיל הפרישה רוב האנשים לא יודעים לצפות כיצד ייראה העתיד הכלכלי שלהם ואם יצליחו ליהנות מקצבה שתאפשר להם רמת חיים טובה"

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   לא מגלים מעורבות
   צילום: index open
   צילום: שמרית אסף
   עינב בוימפלד
   צילום: שמרית אסף
   מומלצים