שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  השרים אישרו: העובד יבחר את סוכן הביטוח

  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת האוצר לפיה יוכל העובד לבחור את הסוכן ממנו יקבל ייעוץ פנסיוני. כיום החוק מאפשר לשכירים לבחור את סוג החיסכון אך לא את היועץ. יישום החוק צפוי רק בעוד שנה וחצי

  ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק להעניק לכל שכיר את האפשרות לבחור בעצמו את סוכן הביטוח ממנו יקבל שירותי יעוץ פנסיוני. עוד קובעת הצעת החוק כי על מעסיק אסור יהיה להתנות מתן הטבות לעובד, בזהות הסוכן שנותן לו שירותי יעוץ.

   

   

  החוק הקיים מאפשר לשכירים לבחור בעצמם את חברת הביטוח או קרן הפנסיה, אבל לא מקנה להם את היכולת לבחור את סוכן הביטוח שישרת אותם. מטרת הצעת החוק לתקן זאת ולהפקיד בידי הצרכן את הכוח והיכולת להחליט בעצמו על ההרכב המלא של חבילת הפנסיה שלו. כשם שניתנת לעובד האפשרות לבחור במוצר הפנסיוני, מבקש משרד האוצר, המקדם את החוק, לאפשר לעובד לבחור את בעל הרישיון שייתן לו שירות.

   

  מדובר בצעד ראשון במסע ארוך עד שיאושר החוק. ההצעה צריכה לעבור קריאה ראשונה ושניה בכנסת וכן דיונים ממושכים בוועדת הכספים או ועדת העבודה הרווחה והבריאות של הכנסת. ההערכה היא כי יישום החוק לא יהיה לפני שנת 2014.

   

  יש לציין כי ברקע קיימת התנגדות עזה של חברות הביטוח המפעילות לחצים רבים כדי למנוע את המהלך. חברות הביטוח מחזיקות בבעלות על סוכנויות ההסדר הגדולות – מעין מגה סוכנויות ביטוח שמולן עובדים מעסיקים רבים במשק. סוכנויות אלו רוצות כמובן להמשיך ולתת את הייעוץ למאות אלפי העובדים ולגזור את הקופון מדמי הניהול בחסכונות.

   

  שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, אמר בעקבות האישור, "העובדים יהיו אדונים לעצמם בבחירת סוכן הביטוח שלהם. אין לי ספק שמהלך זה יוביל להגברת התחרות להוזלת עמלות ולשיפור השירות בשוק החיסכון הפנסיוני״.

   

  סגן שר האוצר, הרב יצחק כהן, הוסיף, "זהו נדבך נוסף בצעדים אותם נוקט משרד האוצר במטרה להרחיב את התחרות בין המוצרים, ואת היצע נותני השירותים הנחשף לציבור הלקוחות בחיסכון ארוך הטווח".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דרך ארוכה לאישור
  צילום: shutterstock
  מומלצים