שתף קטע נבחר

חדש בקריית גת: מאות דירות באווירה ירוקה

תוכנית לבניית 938 יח"ד בצפון קריית גת אושרה להפקדה. חוץ מיחידות המגורים צפויים להיבנות שטחי מסחר וכן פארק עירוני ענק. אדריכלית התוכנית: בשכונה החדשה לא תהיה אווירה מדברית כמו אצל השכנות מדרום, התושבים יזכו לאווירה ירוקה

השכונה החדשה בצפון קריית גת יוצאת לדרך: תוכנית לבניית 938 יחידות דיור בחלק הצפוני של העיירה הדרומית הופקדה היום (ב') להתנגדויות, לאחר שלפני כחודשיים אושרה על ידי הוועדה לדיור לאומי במחוז דרום. התוכנית היא אחת מארבע תוכניות מפורטות, המהוות את תוכנית מתאר קריית גת צפון (שהופקדה אף היא).

 

כתבות נוספות על קריית גת בערוץ הנדל"ן :

 • לגדול כמו נינט: רמת אביב של קריית גת

   

  התוכנית הכוללת, המורכבת מארבע התוכניות הנמצאות בשלבי אישור, תרחיב לראשונה את התחום הבנוי של קריית גת צפונה, אל עברו השני של נחל לכיש. במסגרת התוכנית ייבנו כ-7000 יחידות דיור בסך הכול סביב פארק עירוני חדש, שיהיה מיועד לפעילות נופש וספורט בשטח של כ-650 דונם וישתרע משני צדיו של נחל לכיש העובר בסמוך.

   

  התוכנית שהופקדה הבוקר מקודמת על ידי מינהל מקרקעי ישראל בשיתוף עיריית קריית גת. היא משתרעת מצפון לכביש 35 וגובלת במערב בכביש 40 ובמזרח במסילת הרכבת, ושטחה עומד על כ-500 דונם.

   

  במינהל מקרקעי ישראל מספרים כי התוכנית מאמצת את העקרונות של תוכנית המתאר, וקובעת שטחים לבנייה צמודת קרקע ולבניה רוויה. עוד מוסיפים במינהל כי בתוכנית יש תמהיל יחידות דיור רב גוני למשפרי דיור מהעיר הקיימת ולקליטת אוכלוסייה מחוץ לעיר, במגמה לחזק את השדרה הסוציו-אקונומית של העיר.

   

  דמיית התוכנית של שכונת קריית גת צפון (הדמיה: דינה אמר) (הדמיה: דינה אמר)
  דמיית התוכנית של שכונת קריית גת צפון(הדמיה: דינה אמר)

   

  בתוכנית: בלי אווירה מדברית

  השלב הראשון של 938 יחידות הדיור יכלול בעיקר יחידות דיור צמודות קרקע, מתוך מטרה להביא בשלב זה אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי ממוצע ומעלה, אנשי היי-טק העובדים בחברות באוזר ובעיקר באינטל, שייתנו לשכונה את התנופה בשלב הראשון. בבנייה הרוויה בשלב זה יוקצו כ-20% לטובת דיור בר השגה.

   

  בשטח התוכנית מתוכננים גם מגרשים למבני ציבור, שטחי מסחר וצירים ירוקים לרווחת התושבים. התוכנית מגדירה צירים להולכי רגל ולרוכבי אופניים המובילים לשטחים הציבוריים, למוסדות ציבור ולפארק המרכזי, המיועדים לכלל האוכלוסייה. לדברי דינה אמר, אדריכלית התוכנית ממשרד אדריכלים דינה אמר אברהם קוריאל, מטרת השכונה החדשה בפרט ותוכנית המתאר בכלל לספק לתושבים אווירה ירוקה ולא אווירה מדברית כמו אצל השכנות מדרום.

   

  עוד מוסיפה אמר כי במסגרת תכנון השכונה הושם דגש על בניית יחידות צמודות קרקע, ואילו "רק בדופן שפונה לפארק העירוני עיבינו את הבנייה עם כמה מגדלים בגובה 17-18 קומות ועם בנייה מדורגת". עם זאת, הבהירה אמר כי במסגרת התוכנית לא ייבנו מגדלים רבים והם יהוו רק נקודות ציון לשכונה.

   

  לדבריה, תושבי השכונה החדשה יתגוררו בין הפארק החדש לבין תלולית שתגן מפני רעש תחנת הרכבת הסמוכה, ואף תכלול מסלולי טיול להולכי רגל ולרוכבי אופניים.

   

  לדברי בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, "התוכנית החדשה תחזק את קריית גת ותהפוך אותה ליעד אטרקטיבי עבור צעירים ומשפחות. התוכנית נערכה בדגש של הקפדה, יצירה של תכנון סביבתי וירוק, והתחשבה גם בקריאותיהם של ארגוני הסביבה להעדיף הרחבת יישובים קיימים על פני הקמת יישובים חדשים".

   

  הדמיית התוכנית של שכונת קריית גת צפון (הדמיה: דינה אמר) (הדמיה: דינה אמר)
  הדמיית התוכנית של שכונת קריית גת צפון(הדמיה: דינה אמר)


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אליעד לוי
  קריית גת. שכונה חדשה בקרוב
  צילום: אליעד לוי
  הדמיה: דינה אמר
  הדמיית התוכנית. פארק עירוני ליד נחל לכיש
  הדמיה: דינה אמר
  מומלצים