שתף קטע נבחר

תוכנית מתיחות מצרית: אכלת אותה, אנו ישראלים!

הסלבס המצרים מגיעים בזה אחר זה לתוכנית ראיונות גרמנית ונדהמים לגלות שלמעשה מדובר בערוץ טלוויזיה "ישראלי". התוצאה: קללות, מכות ואפילו הכחשת שואה ספונטנית. תראו

רשת הטלוויזיה המצרית "א-נהאר" מספקת לצופיה בחג הרמדאן קצת זמן איכות על חשבון ישראל. תוכנית מתיחות מעוררת עניין רב בגלל החלטתה להפיל בפח סלבריטאים מצרים ולחשוף בפניהם תוך כדי הראיון שלמעשה מדובר בערוץ טלוויזיה ישראלי פיקטיבי. התוצאה, כך מתברר, לא נעימה לעין הישראלית. צפו במתיחות המצריות.

 

 

התוכנית הקומית "מנסה" משודרת מדי יום בחודש הרמדאן, ובכל פעם מוזמן אליה סלב מצרי לראיון. הסלב סבור כי הוא מתראיין לתוכנית אקטואליה ברשת גרמנית, ואף מקבל שאלות "רגילות". אולם כעבור זמן קצר מתחילה המתיחה, כאשר המגישה מתחילה לשאול שאלות בנוגע להסכם השלום עם ישראל.

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

איראן: ספורטאינו יתחרו מול ישראלים בלונדון

"כוחות אסד אילצו אשה לבחור מי מילדיה יירצח"

משבר המתמטיקה: פחות מורים, פחות 5 יח"ל

 

לאט לאט מבין המרואיין המצרי שמשהו לא מסתדר, כשלפתע מופיע מאחוריו רקע בצבעי כחול-לבן. פעם אחר פעם האורח נבהל ומתחיל להאמין שהמראיינת היא בכלל ישראלית. כך המרואיינים רבים איתה ועם אנשי הצוות שנכנסים לשידור ומתחזים לישראלים.

 

באחד הפרקים ששודר בימים האחרונים המתיחה הגיעה לשיאה, כאשר התארח האמן המצרי איימן קנדיל. תחילה הוא דיבר על אמנות. לאחר מכן הועלתה לשידור צופה שטלפנה לכאורה לתוכנית, שאמרה כי היא המומה מכך שאמן כמו קנדיל מופיע בערוץ ישראלי. בשלב זה בישרו למרואיין שהתוכנית יצאה לכאורה לפרסומות, אבל הייתה זו רק ההתחלה.

 

זה נגמר באלימות. תוכנית המתיחות המצרית ()
זה נגמר באלימות. תוכנית המתיחות המצרית

 

לאולפן נכנס מי שהזדהה כ"מפיק התוכנית" והאשים את קנדיל בגזענות ובאנטישמיות. הוא אף הציג את עצמו כישראלי ותקף את האמן: "אתה קומיקאי ולא צריך לדבר על נשק". קינדל הזועם אמר למפיק שהוא "חולה" וצריך ללכת לקבל טיפול.

 

"בוכים על השואה, או איך שזה לא נקרא"

חילופי הדברים גלשו במהרה לפסים אלימים: קנדיל היכה צעיר מצוות ההפקה ואף סטר למגישה שנפלה על הרצפה, בעודו ממשיך להמטיר עליה קללות, מכות ובעיטות. הסוף הטוב הגיע כשבישרו לאמן שלמעשה כל המעורבים מצרים, והקהל השמח מחא כפיים.

 

מתיחה דומה, שכנראה היא מבוימת, חזרה על עצמה גם בתוכניות אחרות. באחת התוכניות התראיינה השחקנית המצרית מיאר אל-בבלווי שגם כן "נפלה בפח", אך היא ביקרה בצורה נוקבת וחריפה את ישראל, כאשר החלה להישאל בנושא.

 

"בישראל כולם שקרנים", אמרה השחקנית, "הם ממשיכים לבכות על מה שמכונה 'השואה' או איך שזה לא נקרא". היא תהתה איך ישראל מרשה

לעצמה לבכות על השואה, בזמן שהיא הורגת פלסטינים. 

 

גם עם האמן מחמוד עבד אל-רפאר חזרה אותה מתיחה, וגם כאן גלש לקטטה עם אותו צעיר מצוות ההפקה שטען שהוא ישראלי. במהלך המכות, שכנראה מבוימות, אמר לו אל-רפאר: "אתה יהודי". לאחר מכן, בסיום התוכנית, שיבחה אותו המגישה: "עוד לא ראיתי כזו פטריוטיות, אך זה קיים אצל כל מצרי שנושם את האוויר של המדינה הזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים