שתף קטע נבחר

צילום: יניב חלילי

זינגר כוכב עליון - על האדם המרכזי במשלחת

ראש המשלחת הישראלית מככב בתקשורת הזרה ואוכל צהריים בצמוד למשלחת מלבנון. שליחנו בלונדון מדווח

ביום שישי הקרוב, בטקס הפתיחה של האולימפיאדה, הפסקול היחידי שיישמע בפארק האולימפי הוא שאגות הקהל. אבל אתמול, מוזיקת הרקע הייתה זמזום ההליקופטרים החגים מעל הפארק. בכניסה לפארק ערוכים עשרות חיילים המבצעים בדיקות בטחוניות.

 

 

מנכ"ל הועד האולימפי הישראלי וראש המשלחת לאולימפיאדה, אפרים זינגר, הוא כוכב מקומי. בכל מקום עוצרים אותו כתבים זרים הזרה ומראיינים אותו. הנושא, ברור לגמרי, הוא לא ספורט. "לא הגברנו את האבטחה סביבנו פשוט מכיוון שהיא הייתה ברמה הגבוהה ביותר עוד מלכתחילה ואין לאן לעלות משם", זינגר מספר. “אנחנו ערוכים מבחינה ביטחונית למצב שבו נצטרך ליצור קשר עם כל חברי המשלחת בו זמנית ונוכל לעשות כן. אנחנו מרגישים בטוחים".

 

אפרים זינגר. האיש הכל יכול במשלחת הישראלית בלונדון (צילום: יניב חלילי) (צילום: יניב חלילי)
אפרים זינגר. האיש הכל יכול במשלחת הישראלית בלונדון(צילום: יניב חלילי)

 

אבל על האבטחה אין צורך להרחיב. מעניין לא פחות לשמוע על התפקיד הנוסף שלקח על עצמו זינגר. המשלחת הישראלית לא קיבלה מיידית, כמו שאר המשלחות, את המתנדבים שהבריטים ראו לנכון לספק לה. זינגר עצמו ראיין את המתנדבים, ואחרי בדיקה מקיפה בחר שישה. “כל המתנדבים הם יהודים, לא רק בגלל שאני לא לוקח כל אדם מהרחוב לעבוד איתנו, אלא גם מכיוון שחשוב לי לשמור על קשר חם עם הקהילה היהודית המקומית", הוא מסביר.

 

“בכל אולימפיאדה, אני מרגיש שאנחנו לא רק מייצגים את ישראל, אלא את העולם היהודי כולו. כבר עכשיו אני מסתובב כאן עם חולצה ועליה הכיתוב 'ישראל'. ניגשים אלי יהודים ואומרים לי 'שלום' או 'מזל טוב', כי אלה המילים היחידות שהם מכירים. זו גאווה אבל גם אחריות. אני כל הזמן אומר לספורטאים כי מוטלת עליהם האחריות לייצג את ישראל בכבוד, בתוך אולמות התחרויות ומחוצה להם".

 

שטילוב ואברמוביץ' רוכבים בהנאה בכפר האולימפי (צילום: יניב חלילי) (צילום: יניב חלילי)
שטילוב ואברמוביץ' רוכבים בהנאה בכפר האולימפי(צילום: יניב חלילי)

 

ואם כבר ספורטאים - המתעמלים אלכס שטילוב ופליקס אהרונוביץ' ערכו אתמול את אימון הבכורה שלהם באולם האימונים האולימפי. האימון נסגר לתקשורת, ונראה כי שני המתעמלים מנמיכים פרופיל ומנסים להתרכז באימונים. במקרה של שטילוב, שניסה להוריד קצת לחץ ועשה סיבוב על האופניים עם חברו לנבחרת, לא קשה להבין את הסיבות להתרחקות מהזרקורים. הוא מסומן כמי שאמור להביא מדליה, כמו גם מחלק מנציגי משלחת השייט.

 

איראן מציגה - סיבוב פרסה לקראת האולימפיאדה:

 

"כמובן שיש לחץ אדיר", אומר זינגר. “אנחנו כבר שנתיים עורכים הערכות ומחקרים על בסיס ההישגים של הספורטאים, ואומדים את מספר המדליות שישראל צריכה לזכות בהן. הציפייה היא כי נביא מדליה אחת לפחות. שתי מדליות יהיו הצלחה סבירה ושלוש מדליות יהיו הצלחה ענקית. אם נחזור בידיים ריקות, זה יהיה כישלון. אני מקווה שנביא מדליה אחת בענף שבו לא זכינו מעולם".

 

המשלחת הישראלית. "אם נחזור בידיים ריקות - זה יהיה כישלון" (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
המשלחת הישראלית. "אם נחזור בידיים ריקות - זה יהיה כישלון"(צילום: חיים צח)

 

לא רק הספורטאים שלנו יעמדו במבחן. יהיה מעניין לראות כיצד ינהגו ספורטאים ממדינות עוינות, איראן למשל, אם יידרשו להתמודד מול ישראלים. לז'אק רוג, יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, נמאס מההיעלמויות של הספורטאים המוסלמים לפני קרבות כאלה. הוא קבע כי השנה רק ועדה רפואית אובייקטיבית של הוועד האולימפי תהיה רשאית לקבוע אם ספורטאי מסוים לא הופיע בגלל שהיה חולה, או רק המציא תירוץ.

 

בינתיים, האיראנים לא עושים קולות של התנגדות. אפילו הלבנונים ישבו אתמול לארוחת צהריים בחדר האוכל בכפר האולימפי לצד זינגר ואנשי המשלחת הישראלית, למרות שלא נרשמו חילופי דברים בין הצדדים. “מניסיוני, כשהמשחקים מתחילים והאווירה מתחממת, מתחילים גם הדיבורים", הוא אומר. “פעמים רבות האיראנים מדברים איתנו אבל מבקשים שלא נספר לאף אחד, אחרת לא יהיה להם לאן לחזור".

 

הכפר האולימפי בלונדון. הישראלים כבר שם (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
הכפר האולימפי בלונדון. הישראלים כבר שם(צילום: gettyimages)

 

ממשיכים עם זינגר בכפר האולימפי. הספורטאים הישראלים שיגיעו היום בלונדון ייהנו מקבלת פנים חמה. אחרי חודש גשום ועגום, השמש זרחה מעל לונדון. “יא וואראדי", מתפייט זינגר, “הכפר הזה פשוט יפהפה. המגורים שלנו בבניינים רבי קומות, אבל הכל מרווח ונותן תחושה ירוקה ונעימה. בניגוד לאולימפיאדות קודמות, הקרבה של כפר המגורים לפארק האולימפי משנה את כל האווירה. הספורטאים יכולים לצאת מהכפר לאפטר ולטייל בקניון או בפארק האולימפי הצמודים. אתה לא מרגיש מנותק".

 

עוד ידיעות חמות על לונדון 2012 רק בעמוד המיוחד של ynet ספורט:

  

חברי המשלחת יתאכסנו בדירות של שניים עד ארבעה חדרים, ארבעה עד שמונה ספורטאים בחדר. על המרפסות בכפר כבר תלו ספורטאים רבים את דגלי המדינות שלהן. הבלארוסים הפגיזו עם שלט ענק, הקוריאנים השתלטו על בניין שלם והבריטים דאגו כי דגל מדינתם יתנוסס על מרפסת של כל דירה בה לנים ספורטאיהם. גם החבר'ה שלנו מתכוונים לעשות את זה.

 

אבטחה מקומית בלונדון. הישראלים במוקד העניינים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
אבטחה מקומית בלונדון. הישראלים במוקד העניינים(צילום: רויטרס)

 

קשה לדמיין את העומס האדיר שיהיה כאן ביום שישי הקרוב, עם פתיחת האולימפיאדה. כבר אתמול השתרכו תורי ענק בכניסה לפארק, ונחילי תיירים

נלחמו על הזכות לשלם את דמי הכניסה, 10 ליש"ט, על מנת להתרשם מיופיו. ויש הרבה מה לראות: הבריטים עשו עבודה יוצאת מן הכלל ובנו פארק מרהיב.

 

המתקנים מצוחצחים, נתיבי ההליכה נעימים ומהאצטדיון האולימפי אפשר היה לשמוע את החזרה הגנרלית לטקס הפתיחה. הפארק אדיר מימדים - על מנת לחצות אותו מצדו האחד לצדו השני, נדרשות 30 דקות של הליכה מואצת. אוטובוסים קטנים משמשים להסעת העיתונאים ואנשי הסגל, והם נחוצים במיוחד כשאתה צריך להגיע לאחד המתקנים המרוחקים.

 

נושא נוסף שצריך להטריד את הבריטים הוא התחבורה. שורה מסחררת של תקלות אירעו אתמול ברכבות של לונדון ויצרו עיכובים של שעות ארוכות. אלפי אנשים מצאו עצמם בתוך רכבות תקועות, אחרים נאלצו למצוא דרכים אלטרנטיביות לנסיעה. בשבוע הבא, כשלעומס הרגיל בלונדון יתווספו מיליוני תיירים נוספים, תנועת רכבות משובשת עשויה להפוך את העיר לגיהנום. הבריטים מרגיעים כי הכל יסתדר עד אז. בואו נקווה שהם צודקים.

פורסם לראשונה 24/07/2012 12:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יניב חלילי
אפרים זינגר
צילום: יניב חלילי
מומלצים