שתף קטע נבחר

תגובות הח"כים לגזירות: "נתניהו הישן והרע חזר"

העלאת המסים תידרש לאישור הכנסת, אך הדיונים בנושא לא צפויים להיות קלים. גפני, שיידרש לכנס בפגרה את ועדת הכספים, אמר כי פגיעה נוספת בחלקים החלשים של החברה עלולה למוטט אותם. יחימוביץ': "את הבור העמוק בתקציב יצר נתניהו במו ידיו כשהפחית באופן פראי מסים צודקים לעשירים"

ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר שטייניץ מתכננים להעלות מסים , אך לא לפני שאלה יאושרו על ידי חברי הכנסת. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, יידרש לכנס את הוועדה, למרות פגרת הקיץ שמתחילה בימים הקרובים, כדי לאשר את הגזירות - העלאות המסים על הסיגריות והאלכוהול ואת העלאת המע"מ.

 

כתבות נוספות בנושא העלאת המע"מ :

 

הדיונים בשני הפורומים לא יעברו בשקט. גפני אמר אמש (ג') בתגובה לתוכנית המיסוי וקיצוצי התקציב כי "הממשלה צריכה לעשות צעדים מדודים כשמדובר בפגיעה בשכבות הביניים ובשכבות החלשות. אנחנו חפצים בהמשך היציבות של הכלכלה הישראלית, אבל גם בחברה איתנה שתהיה מסוגלת לסגור את החודש ולשרוד מבחינה כלכלית. פגיעה קשה נוספת בחלקים החלשים יותר של החברה עלולה למוטט אותם ולכן כל צעד של הממשלה חייב להיות מחושב מבחינה כלכלית ולא פחות מבחינה חברתית".

 

יו"ר העבודה ח"כ שלי יחימוביץ אמרה בתגובה כי "נתניהו הישן והרע חזר, ואזרחי ישראל ישלמו על כך ביוקר. קיצוץ רוחבי של מיליארד שקל יוריד על הברכיים את מעמד הביניים. את הבור העמוק בתקציב יצר נתניהו במו ידיו כשהפחית באופן פראי מסים צודקים לעשירים, וכעת הוא מטיל מע"מ אכזרי, לא צודק ולא חכם גם על העניים ביותר. יש רק מטרה אחת שבה לא יפגע לעולם: המאיון והאלפיון העליונים והתאגידים החזקים והשמנים במיוחד".

 

דוברת הליכוד הגיבה על דבריה כי "ניהול הכלכלה האחראי של ראש הממשלה הציל את המשק הישראלי מהקריסה הכלכלית העולמית ובזמן שבעולם האבטלה תופחת בישראל נוספו כ-300 אלף מקומות עבודה. הרעיונות של יחימוביץ' יושמו ביוון ובספרד והתוצאה ידועה".

 

חברת ועדת הכספים, ח"כ זהבה גלאון (מרצ), אמרה בתגובה כי "יש אלטרנטיבה לקיצוץ הרוחבי והעלאת המע"מ, שהם צעדים אנטי-חברתיים. על אחריות תקציבית ניתן לשמור גם באמצעות יישום מס חברות דיפרנציאלי, ביטול פטורים ממס לפי חוק עידוד השקעות הון וקביעת מס עשירים - אבל נראה כי נתניהו מתחמק מהצעדים הללו כדי לא לפגוע בבעלי ההון היקרים ללבו".

 

חברת הוועדה ח"כ מירי רגב (ליכוד) ביקשה מראש הממשלה להוריד את הבלו על הדלק כך שמחירו לא יעלה כמתוכנן בגלל עליית שער הדולר ומחירי הנפט בעולם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יחימוביץ'. "נתניהו הישן והרע חזר"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים